Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajdaság miért nem fontos?

Vajdaság miért nem fontos?

Figyelt kérdés
Vajdasági Magyarként fáj az hogy a magyarok nem nagyon tudnak rollunk.Nem ugy mint Erdélyről.A suliban sokszor meg se emlitik töri orán hogy van vajdaság is.Oké hogy Erdélyben vannak "kincsek", Magyarokkal teli falvak stb.De azért vajdaságban is vannak Magyarok,sokan...És mégse kezelnek minket ugy mint pl: Erdélyben élő Magyarokat.Miért van ez?

2018. aug. 26. 17:36
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Oké lehet megemlitik,de erdélyröl orákat is beszélnek.Pedig vajdaságrol is lenne mit.Pl mikor a partizánok lemészárolták az itteni magyarok többségét....
2018. aug. 26. 17:39
 2/20 anonim ***** válasza:
46%

Most sokan neked fognak esni hogy ne rinyáljál, de amúgy igazad van! Erdéllyel kapcsolatban tényleg él az emberekben ilyen romantika hogy "a sokat látott, csavaros eszű öreg székely góbé issza a pálinkáját a székelykapu aljában".


Szerintem azért mert Erdélyben több mint 1millió magyar lakik, ti meg vagytok 250ezren.

2018. aug. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Jolvan ez igaz de Magyar az Magyar nem?

Szép lenne ha nem csak rolluk beszélnének...

2018. aug. 26. 17:49
 4/20 anonim ***** válasza:
48%
Azért, mert kevesebben vagytok, meg azért, mert pl. az ország három részre szakadásakor nem ti voltatok az egyik rész, szóval mert kisebb szerepetek volt a magyar történelemben, így aztán nem vagytok annyira a tananyag része. De nem kell ezt zokon venni. Némelyik városról is sokkal több szó esik, mint egy csomó másikról Magyarországon belül is, de attól még nincsnek megsértődve a kevesebbet emlegetett városban lakók. Inkább amikor lehetőségük adódik rá, hogy "reklámozzák magukat", akkor büszkén mesélik, hogy mit érdemes róluk tudni. Mesélj te is: szerinted mit lenne fontos mindenkinek tudnia a Vajdaságról, vagy mi az, ami téged bánt, hogy sokan nem tudják? Írd le, annál is többen fognak róla tudni.
2018. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Igazad van. De a vajdaságiak kevesebben vannak, nem jelentenek annyi szavazatot és nem is nyalják annyira Orbán hátsó felét, mint az erdélyiek.
2018. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Valójában az bánt hogy...Még az erdélyieket magyarként kezelik engem nem...Ilyen fél magyarként kezelnek...És az hogy sokan vannak az rendben van de 250ezer se kevés...És sokszor azt a 250ezer embert megbántyák.Nem azt akarom hogy ugy nézenek ránk mint Erdélyre...de legalább emlicsenek meg minket...Az nem baj ha félmagyarként néznek rám de azért örülök ha megemlitik vajdaságot....meg azt hogy rengeteg Magyart megöltek itt is...nem csak Erdélyben.
2018. aug. 26. 18:02
 7/20 anonim ***** válasza:
58%

Miről beszéélsz?? 😲😲

3 milliárd nem elég??


[link]

2018. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Na ezt eddig én se tudtam :)
2018. aug. 26. 19:11
 9/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha azt szeretnéd, hogy magyarként tekintsenek rád, legalább tanulj meg helyesen írni. Ne haragudj de rengeteg és hatalmas hibák vannak pl az utolsó hozzàszólàsodban is! Èn is vajdasàgi vagyok, ne može ti biti izgovor da nisi pravi madjar, evo ja sam naučila i srpski, ipak mi je maternji jezik madjarski pa je i zbog toga važno da znamo pravilno da pišemo! ;)
2018. aug. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Jó lenne megtudnod, mert rohadtul az én adómból van, amibe te egy fillért nem raktál... 😡😡😡😡😡
2018. aug. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!