Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki egyszerre nárcisztikus és önbizalomhiányos?

Figyelt kérdés

Az egykori iskolai csúfolódások miatt szinte nincs semmi önbizalmam, sokszor úgy érzem, nem érek annyit, mint más emberek.

De eközben néha titkon azt is gondolom, hogy mások nem értékelnek eléggé és sokkal több van bennem, mint amit kifelé mutatok, meg sokkal okosabb, tehetséges vagyok bizonyos területeken, mint ahogy azt gondolják rólam, csak nem hagynak érvényesülni. Vannak bizonyos embertípusok, akiknél úgy érzem, többet érek (nem rasszra vagy nemzetiségre értem az embertípust, hanem inkább az ilyen tipikus suttyókra, akiknek minden 2. szava valami káromkodás és lenézik azokat, akik nem isznak és cigiznek, meg nem járnak minden hétvégén bulizni, illetve nem nagy pofájúak.)

Szóval úgy érzem magam, mintha 2 személyiségem lenne, az egyik egy depressziós, öngyűlölő, mindenféle testképzavaroktól meg fóbiáktól szenvedő személy, míg a másik felem egy arrogáns, egocentrikus, nárcisztikus alak.

Ez hogy lehet? Van más is esetleg, aki hasonlóan van, mint én?


2018. aug. 28. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Tudat hasadásról hallottál már? szerintem nézz utána.
2018. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha tudathasadásom lenne, nem tudnám, hogy mindkét "személy" én vagyok..
2018. aug. 28. 21:23
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Persze, hogy van ilyen.

Én is utálom magam, de ettől függetlenül még mindig jobbnak tartom magam mindenkinél.

2018. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Detto ugyan ez vagyok
2018. aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Nem kellemes, de van ilyen. Ez az egyik típusa a nárcisztikus viselkedés problémáknak.
2018. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is így.
2018. aug. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Egy nárcisztikus nem igen ismerné el magáról, hogy nárcisztikus. Az, hogy néha előjön egy fölényérzeted nem azt jelenti, hogy mentális problémád van. A nárcisztikus személyiség típusnak is vannak fokozatai, de ők teljes természetességgel önzők és érzelem mentesek olyankor.
2018. aug. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól is függ, hogy milyen környezetben vagy.

Ha az ember nem kap vissza pozitív visszajelzéseket mondjuk arról, amit csinál, akkor egy idő után azt fogja érezni, hogy nem ér semmit. Ellenben, ha hagyják kibontakozni, támogatják, akkor, az sokat változtat a helyzeten.

2018. aug. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
a narcisztikus szemelyisegzavar pont az onbizalom hianybol taplalkozik. es de, van aki siman elismeri, h az, meg buszke is ra. erdekes, az biztos. miert csufoltak?
2018. aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek van egy kritikusabb énje.
2018. aug. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!