Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalom, önbecslés, önértéke...

Önbizalom, önbecslés, önértékelés. Hogyan függnek össze ezek?

Figyelt kérdés

Régen azt hittem, hogy az önbizalom / önbecslés valamilyen tudáson, teljesítményen alapul, illetve ezt mondták nekem is.


De van egy ismerősöm, aki 130 kg-s nő, fogdostatja a mellét stb, ez az ember egymagában megcáfol minden észérvet amit az önbizalomről, önbecslésről gondolok.


Márpedig ha van egy elméletem, miszerint páros és páratlan számok léteznek, de találok egyet ami egyikbe se sorolható, akkor az elméletem hibás.


Ezért a fenti nő miatt teljesen újra kell gondolnom ezt az egészet.


Semmilyen teljesítmény, tudás nem kell az önibizalomhoz / önbecsléshez, elég egy "vélt" valóság. Nem kell hogy bármin alapuljon. Ugyanígy ha van tudásod / jól nézel ki, akkor is a "vélt" valóság fog számítani. Ha nem hiszed el magadról, akkor ebben az esetben sem lesz meg az önbizalmad, önbecslésed.


Jelenleg a "vélt" valóságon gondolkozom, mert ezzel sok minden megmagyarázható lenne a szememben. Attől függetlenül, hogy az önbizalom külső (és van több területe), az önbecslés belső dolgokon alapszik, végtében a valóságot képes felülírni az, hogy valaki mit gondol magáról és ehhez igazodik az önbecslés/önbizalom páros.


Ez lenne a kérdésem egyik fele, remélem nem túl elvont és megosztod velem, Te mit gondolsz.


A kérdésem második fele: ha a fenti dolgok igazak, és a "vélt" valóság számít, akkor Csernus pszichológiáját sem tudom hova tenni.


Sokat nézem mostanában, viszont a mélyre ásás és negatív tulajdonságaidon való agyalás minden nap, amíg elfogadod stb, igazából pont hogy hátráltatja azt a vélt valóságot, ahol az önbizalom / önbecslés megszülethetne.


Nekem egy területen van önbizalmam, az az üzleti világ, párkapcsolatok szintjén nincs, és önbecslésem sincs. Ezt szeretném fejleszteni és ehhez jó lenne kicsit megérteni a dolgokat, nem csak vaktában tapogatózni.


Köszönöm előre is a hozzászólásokat!



2018. aug. 30. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon okosnak tűnsz, a felét sem értettem, de szerintem ezt a nőt felejtsd el..Hiszen mindannyiunk életében van valaki, aki megcáfolja a valóságot. Pl az x faktorba hogy képesek olyanok menni, akik fülsüketítőek, és még ők akadnak ki, mert tudják magukról hogy milyen jó énekesek. Ezek nem ész érvek. A világ teli van önbizalomhiányos szuper emberekkel, és kétségbeesést gyarapító hiperszar, magabiztos ügynökökkel. Meditálás a külcs, néz tükörbe, Te is zseniális vagy és szuper, és még okos is..El kell hinned magadról.
2018. aug. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt a kommentet betudom a 22%-odnak, olyanok véleménye érdekel, akik legalább megértették, amit leírtam, anélkül nehéz rá reagálni. :-)
2018. aug. 30. 12:22
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Te sem vagy nagyon különb mint az első válaszoló.

Az önbecsülés, nem önbecslés.


Senki egy szóval sem mondta hogy valaki nem hiheti el magáról hogy ő az übermensch attól még hogy az élete egy nagy 0... mindenkinek van egy saját önképe.. ha a 130 kilós nő elhiszi magáról hogy ő úgy jó ahogy van és nem kell változnia, mert így király... akkor ja, jól látod... királynak hiszi magát


van aki sportol, lediplomázik stb, de még mindig úgy érzi nem ér fel xy-hoz, ezért még keményebben küzd, holott pár ember aki szerint még a hónaljának a szaga is illatos, a közelében sem van az illetőnek..


minden nézőpont kérdése..


ahogy te lenézted az első válaszolót, úgy bírálhatom én a te bugyuta kérdésed

2018. aug. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

1. Túl sokat gondolkozol - felesleges. Inkább élj.

2. "Márpedig ha van egy elméletem, miszerint páros és páratlan számok léteznek, de találok egyet ami egyikbe se sorolható, akkor az elméletem hibás." - ez butaság, ettől még az elmélet a gyakorlatban lehet helyes. Hallottad már azt, hogy a kivétel erősíti a szabályt?

2018. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"senki sem mondta VESSZŐ hogy..."

Ha már a helyesírás a gyengepontod, legalább mutatnál példát. Kb 10 hiba van a mondatodban. Látod,tudás nélkül is lehet önbizalma az embernek, itt vagy 2. példának :-)

2018. aug. 30. 18:09
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez nem a kivétel esete, mert az emberek 80%-át belesorolom a tudás/önismeret nélküli csoportba.


80% nem lehet kivétel :-)

2018. aug. 30. 18:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. 22%, de tegnap regisztráltam, az előzőnek elfelejtettem a jelszavát, de az is kb 80% volt :(
2018. aug. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
na jó, az előbb tényleg halálra dicsértelek, de tévedtem..már egyből nem vagy szimpatikus. ezt most teli hejesírási hibával fogom íirni hogylásd mijedaz igazi hejesírasi hiba, csak azért, hogy én is megvédjem aki az előbb engem megvédett. Ne a hejesirasi tudasodba kapaszkogggy mert ez nem egy esszé, inkább szerezz egy kis barátnőt, és próbálj szerezni abban egy kis önbecslést....
2018. aug. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:-)))
2018. aug. 30. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!