Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálnak abból problémá...

Miért csinálnak abból problémát egyes válaszolók, ha lepontozzák őket?

Figyelt kérdés
2018. szept. 3. 07:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem mire fel ez a pontozasi rendszer? Hisz nincs ertelme. A valasz az az egyén egyedi nezőpontja a kérdésre ez nem lehet jó vagy rossz ez egy másik nézőpont más - más világlátású, mas tapasztalatokkal rendelkező emberektől, miert nem lehet elfogadni, hogy masok maskeppen latjak a dolgokat, miert kell egyaltalan pontozni? Ez a resze igen nagy butasag az oldalnak meglatasom szerint.
2018. szept. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Valahol meg tudom őket érteni. Veszik a fáradtságot és tapasztalataik alapján válaszolnak, aztán valaki lepontozza őket ok nélkül. Szerintem meg kellene szüntetni az egész pontozósdit. Semmi értelme. Vagy esetleg modernizálni, hogy nem százalékban menne, hanem csak pontokban, ami nem lehet negatív.
2018. szept. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Én is meg tudom érteni őket, mivel vannak olyan kategóriák, de gondolom az összesben vannak olyanok, akik szinte el se olvassák a válaszokat és lepontoznak automatikusan mindenkit.
2018. szept. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Nem olyan rossz ez, de tényleg lehetne modernebben is.

Szerintem azért van, mert ugye rengeteg nevelem van, és nem a jót rosszat méri, inkább a kérdezőnek egy info, hogy az oldal tagjai szerint mennyire szokott az illető segítő/értelmes válaszokat adni.

A lepontozás meg azért “fáj”, mert sérti az igazságérzetüket, úgy érzik lenézik azt a megoldást/tapasztalatot amit megosztott(szerintem)

2018. szept. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Én hiányolom azt a funkciót ami a toplistán megtalálható a név mellett, nevezetesen hogy hány %-ban értékeled mások válaszát hasznosnak. Ha ez ott lenne, rögtön kiderülne kik a nótorius lepontozók.
2018. szept. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

Ez arra jó hogy van aki hobbiból pontoz, és igyekszik mindíg elsők között lenni. Ezért àllandóan itt kell neki lenni, írogatni és pontozni.

Tehát megvan a látogatottsága az oldalnak.

És ha valakit lepontoznak akkor a többi kerül előbbre a sorban.

Ezért sok ember itt lesz VALAKI.

Ebből én nem csinálok problémát ha lepontoznak.

Csak egyszer tényleg segíteni akartam egy kérdezőn és olyan választ adtam ami biztos jó és hasznos volt.

Erre lepontoztak.! Hogy kik ? Nyilván azok akik magukat akarták előbbre juttatni.

2018. szept. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

Előre bocátom, engem nem érdekel a lepontozás, ugyanis nevüket nem vállalók kisstílű játékának tartom.

.

Mert

- zavarja őket a buta, Facebookon nevelkedett felhasználói viselkedés, amikor az illető összekeveri a "hasznos"-t az általa ismert lájkkal,

- sokan nem hajlandók átgondolni a mások, övékétől eltérő véleményét, ezért azt "nem hasznos"-nak jelőlik,

- sértésnek érzik/érezhetik, hogy jószándékot, időt, fáradságot nem kimélve válaszolnak, ám ezt sarokba hajítják.

.

Eleve hibásnak tartom a 'hasznos/nem hasznos' jelölését, mert a troll válasz egyik sem, esetleg érdektelen (ha a humort nélkülizi), a nem elfogadott vélemény megismerése is hasznos, mert gondolkodásra késztet.

2018. szept. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%
Engem a normális válaszaim törlése , töröltetése jobban zavar, az utóbbi időben ez is "menő". Már nem is nagyon válaszolgatok ebből kifolyólag.
2018. szept. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Fogalmam sincs, engem 2 naponta tiltanak. Nem érdemli meg ez az oldal, hogy komolyan válaszolgassunk.
2018. szept. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

Egyes, ez olyankor nem igaz, amikor egzakt kérdésre konkrét válasz adható, és csak egy helyes válasz létezik. Sokan ezeket is lepontozzák, ami szintén hülyeség, mert egy tényt vagy az azt közlő személyt utálni elég értelmetlen dolog. Bár őszintén nem tudom, melyik a rosszabb.


Nekem volna egy ötletem ennek a visszaszorítására. Mondjuk, hogy minden ötödik mínusz után kötelező volna az adott választ író felhasználó számára a lepontozónak kommentben megindokolni, hogy miért pontozta le. (Ez volna az oldal lényege amúgy is, a tanácsok megvitatása a kérdező segítése végett, nem az anonim szó nélküli lepontozás...) Amíg ezt nem teszi meg, csak olvashatna az oldalon. Nem írhatna ki kérdést, nem írhatna kommentet sem és nem is pontozhatna. Ha elintézné valami hülyeséggel az indoklást, akár trollkodással, akár random billentyűkarakterek (keysmash) beírásával, akkor lehetne ezért külön jelenteni. Ha sok ilyen jelentést kap, hogy nem indokolja meg normálisan az osztogatott mínuszait, akkor az admin ezt felülvizsgálja és tiltja pár napra, sokadik után esetleg végleg.


Szerintem rögtön takarékosabbak lennének a mínuszaikkal a felhasználók. Akik pedig egyedül a leszavazgatásért járnak erre az oldalra, azoknak hamar unalmassá válna, és elhagynák. Persze ez egy kis plusz munkát jelentene az üzemeltetők részéről, de cserébe javítaná az oldalt, mert javulna a légkör, és produktívabb is lenne, mert gyakran hallhatnánk egy ellenvéleményt ahelyett, hogy üresen ott állna egy leszavazott komment. Hiszen attól még, hogy "Nem hasznos"-nak van jelölve, nem feltétlen tudható, hogy miért nem az, vagy csupán csak érzelmi indokból kapott mínuszt, szóval ez nem mindig segítség :)


Nem tudom, csak egy ötlet, de szerintem elég reális és megvalósítható volna.

2018. szept. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!