Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan válhatnák egy határozot...

Hogyan válhatnák egy határozottabb, keményebb, mások véleményével nem törődő férfivá?

Figyelt kérdés
Gyengének,határozatlannak,és gyávának érzem magam. Sokat foglalkozok azzal,hogy mások mit gondolhatnak rólam.
2018. szept. 8. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért érzed magad annak?
2018. szept. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Találd meg mik azok a dolgok amikben gyengébbnek érzed magad mint mások és javítsd rajtuk. Valami oka ugyanis van a gátlásaidnak és ezektől szabadulni kell. Ha pl fizikailag gyengének érzed magad akkor sportolj, eleve nagyobb tiszteltet kapsz ha izmos vagy, mintha girnyó vagy dagadék... ha művetletlennek, butának akkor olvass, tanulj, iratkozz be egyetemre, vagy bármi egyéb. Ha rondának érzed magad, vágass előnyösebb frizurát, járj elegánsabb vagy divatosabb ruhákban. A lényeg az hogy minél több faktort iktass ki amik kisebbségi érzést adnak. Ezektől ugyan nem leszel azonnal egy határozott ember, de nagyon sokat segítenek és jobban fogod magad érezni a bőrödben... Ezeket magadért tedd! ne azért hogy másoknak tetszért, hanem azért hogy büszkébben mehess végig az utcán!
2018. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja igen sokat segít ha pszichológiai témájú könyveket olvasol, rengeteg van olyan ami éppen az önbizalomfejlesztésről szól tele hasznos tanácsokkal. De ez persze nem váltja mg az életed. Gyakorolnod kell, a hétköznapi életben minél több kellemetlen helyzetet, olyasmit amitől félsz megpróbálni. Mert ha sikerülnek adnak önbizalmat és többet a jövőbe nem fognak gátolni. És végül legyél tisztában a jogaiddal. Tudd hogy nem vagyok köteles igent mondani semmire amit nem akarsz. Lehet hogy erre kapsz negatív megjegyzéseket, de az se érdekeljen, mert nem a személyednek szólnak, hanem annak a helyzetnek amiben a másik nem érte el amit érdekelt és dühös. Jogod van meggondolni magad, jogod van tévedni, jogod van hibázni. Senki nem ba$zogat azért mert valami nem megy azonnal, jogod van ezt kikérni magadnak és elküldeni a jó büdös francba a másikat ha tovább okoskodik... na ezekkel és még jó pár hasonlóval legyél tisztában. ha rákeresel neten hogy asszertív jogok listája, megtalálod a többit is.
2018. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi a félregépelésekért. Siettem, azért remélem értelmezhető :D 27F
2018. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van, a kulcs az önbizalom. Ezen kéne dolgoznod, utána jön majd a határozottság, meg mások (nem építő jellegű) véleményének lesz.rása.
2018. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Külsőmmel nincs gondom,hanem a kommunikációval. Nagyon szigorúak és agresszívak voltak a szüleim és ezt szoktam meg l.Ezért tartok másoktól nem merek visszaszólni,nemet mondani...és ezért könnyen kihasználható és kigúnyolható vagyok. Ezeken kellene változtatni. Meg túl jószívű vagyok sajnálatból vagyok együtt a barátnőmmel...
2018. szept. 8. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!