Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért utálják/hi...

Egyes emberek miért utálják/hibáztatják a zsidókat?

Figyelt kérdés

Mármint azzal hogy vannak noname magasrangú emberek akik vagy zsidók vagy nem. De azt már nehezen tudom elképzelni, hogy a szomszéd Zaki bácsinak akármilyen köze is legyen hozzá.


A faji alapú megkülönböztetést erösen elitélem, de mindazonáltal a kérdésem nem offenzív, csak szeretném látni mások álláspontját is.



2018. szept. 9. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Lapozd fel a Bibliát és megtalálod benne a valós választ. A többi csak színjáték, amit itt kifelé látsz, hogy pénz meg stb.

Őket szidják miközben Több mint 6 milliót legyilkoltak, európai emberek szeme láttára. És mióta fennállnak üldözik őket az emberek a világ minden táján.

2018. szept. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Engem is érdekelne. A 13 éves iskolatársaim azért nem akartak velem barátkozni, mert a nagy orrom miatt azt terjesztették, hogy én zsidó vagyok. Nem vagyok, senkim nem is zsidó a családomban, gazdagok sem vagyunk. Egy 13 éves ezt a zsidózást gondolom a szüleitől leste el. Felnőttként csak egy pár keserű sorsú embert látok, akik irigykednek a vagyonos zsidókra, mert mindig az jön kifogásnak, hogy mert a zsidók birtokolják a világ pénzét...
2018. szept. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy lenne éves "zsidó meeting", ahol megbeszélnék mit hogyan nyuljanak le. :) Szerintem valami baj van az ilyen emberekkel.
2018. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
A zsidó nem faj(rassz/etnikum), hanem vallás, amúgy meg mert hagyomány. :D
2018. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
+ Illetve őszintén eléggé túl van tolva a holokauszt, meg a sajnálkozás, sopánkodás, rettegés, antiszemitázás, nem tudom kiben nem kelt ez antipátiát. Amikor először hallottam az iskolában a holokausztról akkor még átéreztem a tragédiát, de már az általános iskolában végére teljesen hidegen hagyott az egész, annyira túlerőltették az olyan filmeket, meg a kiállítást, meg a mit tudom én még miket. Valószínű ez az antipátia is közrejátszik sokaknál amellett, hogy tényleg "hagyomány".
2018. szept. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok zsidó család vagyonos, jól bánik a pénzzel. Összetartóak, egymást támogatva jutnak előre, a gyerekeiket taníttatják, képezik, ösztönzik hogy önállóan vállalkozzanak. Pont ahogy sok magyar is.


Átlag magyar prolinak meg pont elég az, hogy látja, valaki többet keres nála, azt azonnal megteszi bűnbaknak a maga szerencsétlen életéért.

2018. szept. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyes esetekben ezek egyszerű emberek, más esetekben a szellemi, erkölcsi elit. Voltaire-től kezdve Lutheren át Goethéig sokan voltak antiszemiták, akik észrevették az összefüggéseket. Pl. valóban, olvasd el a Bibliát. Kiválasztott nép, megszámlálhatatlan gyilkosság... Sokan a viselkedésüket, kultúrájukat utálják, amely igen jól elkülönült, mert 2-3000 évig ők is elkülönültek, és külön fejlődött, és minden népnél jobban vigyáztak genetikai gyökereikre.

Nagyon hosszan lehetne írni a témáról, javaslom az ezzel foglalkozó oldalakat pro és kontra. Olvasd el, mit írnak a filo- és mit az antiszemiták... például egy-egy izraeli történésről. Ismerd meg őket, nagyon sok ismert zsidó ember van Magyarországon is... Lehetne sorolni a Magyarországot tönkretevő Károlyi- és Kun-kormányok etnikai vonatkozásait, a kommunizmus vezetőit, a multikultit Európára (és ezzel azt nemzethalálokra) kényszerítő megszólalókat.

Nem vitatható meg a téma, szinte minden oldalon üldözik a zsidókat kritizáló véleményeket, antiszemitizmust kiáltva.

Én is elítélem a rasszizmust, az előítéletet, az általánosítást, de ez esetben szerintem biztosan nem erről van szó, oly erős és mindenre kiterjedő nemzeti kultúráról van szó.

2018. szept. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!