Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Többnek nézem magam mint aki...

Többnek nézem magam mint aki vagyok/lehetek?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz tulajdonságom, talán a szüleim beszélték belém gyerekként. Nem vittem semmire az életben, lusta voltam, de meg vagyok győződve a mai napig hogy bármire viheteném ha akarnám. Csakhogy a tanulmányi eredményeim nem ezt mutatták! Többször buktam meg, évet ismételtem! Ez nem azt mutatja hogy ha akarnék akkor igazgató lehetnék valahol!

Azt is reálisnak hiszem, hogy majd ha akarok, kimegyek az USA-ba 3 hónapra csak úgy kirándulni. Pedig nemhogy angolul nem tudok, még pénzem se lenne rá! Szedem a szemetet a közmunkán és nagyképűen azt hiszem, hogy bármi lehetnék ha akarnék!

Hogyan változtathatnék ezen? Hogyan szálljak le a földre? Mindig megvolt bennem ez, pl mindig olyan csajoknál próbálkoztam be akiknél reálisan nézve 0 esélyem volt, de valamiért azt hittem, ha teszek érte, odateszem magam akkor sikerem lehet. Mindenre ezt hiszem, hogy nekem csak akarni kéne, csak lusta vagyok és nincs kedvem.


2018. szept. 10. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg figyelemzavaros vagy ADHD-s vagy valami ilyesmi. Szétszórt. Nyilván ha valami iagzán érdekelne, és nem unnád meg akkor "sokra vihetnéd".


És az hogy most a szemetet szeded az nem azt jelenti, hogy akkor szr vagy.


"Hogyan változtathatnék ezen? Hogyan szálljak le a földre?"


Kezd el valamivel foglalkozni, és úgyis rájössz majd, hogy bármibe is fogsz az rengeteg gyakorlást igényel. Ha látod magad hogy milyen lassan haladsz, akkor nem nehéz a földön járni.

2018. szept. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fő az optimizmus! ;)
2018. szept. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbálj ki olyan dolgokat, amikhez nem értesz, és tapasztald meg, hogy nem értesz hozzájuk.
2018. szept. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ez semmi mas, csak az egod vedekezesi mechanizmusa. legbelul azt erzed, h semmire se vinned es ezt eleg fajdalmas elfogadni, ezert szokott az ego ilyenkor eleg erosen kompenzalni. inkabb lasd magad realisan es probald megkeresni a jo tulajdonsagaidat, mert az a hamis kep amit jelenleg magadrol festessz csak egy abrand. ez igy egy sima onertekelesi problema. meg annyi, h nem lusta vagy, hanem az elobb emlitett "mindenhez keves vagyok" erzes miatt nem mersz belevagnu semmibe. csak mint mondtam, ezt nehez elfogadni, ilyenkor kezd el vedekezeskepp kompenzalni az egod. ha egyedul nem megy a helyes onertekeles kialakitasa, nyugidtan felkereshetsz egy szakembert is szerintem.
2018. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

de hát bármi lehetsz, ha összeszeded magad.

egy ismerősömet szakmunkásképzőbe iratta be az anyja, estin érettségizett, diplomája nincs, de az egyik, aki a legtöbbre vitte a környezetemben. pedig nem jól indult ugye.

2018. dec. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!