Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki 8-12 órákat dolgozik...

Ha valaki 8-12 órákat dolgozik, fogyókúrázik (ajánlott: heti 3-4-5 edzés), egyedül él, így minden házimunkát maga csinál. Normális, hogy nincs kedvem edzeni? Nem jut idő magamra?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy: valaki 8-12 órákat dolgozik

heti 5 nap, van benne 12 óra is


Egyedül él: így minden házimunkát (főzés, takarítás, mosogatás, mosás stb stb) maga csinál, bevásárlás is

Ő maga intézi a pénzügyeit


És mellette diétázik is. A fogyókúrához edzések is tartoznak: heti 3 minimum ajánlott (heti 3*1 óra), de jobb a heti 4 edzés, a heti 5 már tényleg nagyon fogyizós, ha megfelelő diétával párosul.


Nekem az a bajom, hogy sokszor nincs kedvem edzeni menni, mert nem jut idő magamra...

mármint melózok, magam csinálok mindent itthon, aludnom is kell valamikor


és melónapon egyszerűen NEM JUT IDŐ edzésre...

szabadnapom meg nincs 4 db a héten..


szabadnapokon tudok edzeni, de ez kb. heti 2-3 alkalom.. néha csak 2...


néha azért szeretnék magamra egy kis időt, van hogy melós napon is alig jut idő magamra (pl. facebook olvasgatás vagy egy sorozat megnézése vagy bármi kikapcsolódás ami kb. 40 perc...


normális ez?

ha nincs kedvem edzeni pl. 8 óra meló után vagy pl. 12 órás meló előtt reggel tudnék elmenni fél órára futni (az se 1 órás edzés de akkor meg kedved sincs...)


sok embert energiával tölt fel a reggeli futás, engem nem...

én nem kikapcsolódásként kezelem a futást, vagy az edzést, hanem "munka" kategóriában van bent


Két kategória van:


"munka" "must do" kategória:

meló, otthoni dolgok (takarítás, házimunka), ügyintézések (pl. be kell menni t-komba) letusolás (nekem néha letusolni is nyűg) stb stb


kikapcsolódás kategória:

egy sorozatrész megnézése, facebook olvasgatás, olvasás, vásárlás (pl. ruha), sétálás


na a bajom, hogy az edzés nekem nem a kikapcsolódás kategóriában van bent

sok embernek igen, mert ott vezeti le a stresszt

nekem nem...

nekem edzeni kb. olyan mint takarítani... értitek...


normális az, ha egy szabadnapon pl. kedvem sincs edzeni, mert szeretnék feltöltődni (olvasni, sétálni a városban)

és nem akarok edzeni?


(ma van szabadnapom.. kedvem sincs edzeni menni..)

túlhajszolom magam?

vagy sokat vállalok?

néha több mint heti 40 órát dolgozok (vendéglátás) túlhajszolom magam?

vagy miért nincs kedvem?


24/l



2018. szept. 10. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen normális, hogy nincs kedved, mivel ki vagy merülve. Próbálj meg pihenni edzés előtt, fáradtan nem sok értelme van. Amíg a vendéglátásban dolgoztam, én egyáltalán nem edzettem, persze erre nem vagyok büszke, de ez van. Én havi 21-22 napokat dolgoztam konyhán napi 12-14 órában. Igaz a huszas éveim elején, de akkor sem volt erőm lemenni, örültem, ha a lábam nem kell borogatni. Szóval igen, normális dolog, hogy nincs kedved, erőd edzeni. Ez miatt ne legyen bűntudatod, majd mész, ha több időd lesz és kipihentebb leszel. Legyél egészséges, de vannak ennél fontosabb dolgok is. Majd később rájössz. Szóval csak lazán! :)
2018. szept. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyözd le a lustaságot!

heti 4o nem is olyan sok...


f24

2018. szept. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt sajnos. Nekem is meló a sport, egy kevés jólesik meg muszáj is, mert különben egyből hízok. Lehet hogy csak nem találtad meg azt a mozgásformát, ami örömöt is okoz, mit tudom én, tánc, úszás,,,

Vendéglátásban gondolom futkosol és semmi kedved ugrabugrálni is utána/előtte. Bár sétálni szeretsz, az mindenképp jó.

Egy masszázsra azért érdemes lenne beruháznod. Ha az izmaid ki vannak lazítva, nagyobb a kedv a mozgáshoz.

2018. szept. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A probléma nem az időhiány, hanem hogy tehernek éled meg az edzést. Ha szívesen csinálnád, akkor örülnél, amikor végre odajutsz. Szerintem elegendő heti két edzés is (én is így csinálom), egyik lehet hétvégén akár, így csak egyszer kell erőt venned magadon hét közben. A túl sok edzés is okozója annak, hogy nem szereted.
2018. szept. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!