Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha mások szerint...

Mit tegyek, ha mások szerint arrogánsan beszélek?

Figyelt kérdés

Sokszor van olyan, hogy valakihez szerintem tök normális hangnemben szólok, erre elkezdenek sipákolni, hogy "Jól van na, bocsánat.....", meg "Nem kell idegbetegnek lenni..". Pedig egyáltalán nem kioktató/ideges stílusban beszéltem hozzájuk, vagy legalább is én nem érzem annak.

Mondok egy példát, pár napja az iskolámban egy műszerrel dolgoztunk, ami előtte egy zacskóba volt csomagolva és óra végén a tanár mondta, hogy vigyük vissza a helyére és az egyik fiú felajánlotta, hogy viszi helyettem, mert nekem túl nehéz lenne és felkapta az asztalról, én meg hirtelen megláttam a zacskót magam mellett és mondtam, hogy "Várj, a zacskót is rá kell rakni!", erre elkezdi: Jól van, nem kell leharapni a fejem, bocsánat, meg ne ölj már...Pedig ezt is tök normálisan közöltem vele..

Már alig merek másokhoz hozzászólni, mert nem akarom, hogy idegbetegnek nézzenek...És mivel én nem hallom magamon, hogy tényleg arrogánsnak hangzanék ilyenkor, nem is tudom, hogy változtathatnék.

Most mit csináljak?


2018. szept. 13. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
az arrogans lenezot jelent. te idegbetegnek tunsz, nem lenezonek. magadba kene rendet rakni es akkor nem lenne ilyen a hanghordozasod. a gondolataidat a mimikadon, testbeszededen es hangszineden keresztul nem tudod elrejteni, valamiert ingerult lehetsz. vagy tortent valami ami idegesit belul meg mindig, vagy egyszeruen szorongsz. mikor az ember szorong akkor nem meri magat adni es ez fusztralja, idehesito belul, ezert aztan valaszolhat ingerulten. persze ez csak az en velemenyem, neked kell rajonnod, h mitol vagy ingerult, fusztralt.
2018. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szorongok, szóval lehet benne valami...De szerintem akkor se viselkedek/hangzok idegbetegnek, sőt, szerintem lerí az egész viselkedésemről, hogy félek az emberektől úgymond. Szóval ezért sem értem, amikor így reagálnak mások.
2018. szept. 13. 21:35
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
nem pont igy van, ahogy irod. az a baj, h minden az arcodra van irva. tapasztaltam mar ne is ilyen felenk embereknel, h agresszivak. egyszeruen fusztralja oket a tehetetlenseg, illetve, h nem merik mondani amit akarnak. nem meri mondani, ezert ad neki egy nagyobb hangsulyt, h ne tunjon halknak, es maris agressziv lesz, persze kozbe meg idegeskedik is egy sort, h mennyire bena. ez van, sajnks ez ilyen. arra vigyazz, h ne te legyel a csendes gyilkos gyerek, nalunk volt akit bantottak igy. csendes volt es neha csinalt ilyen agressziv dolgokat, aztan mindenki viccelodni kezdett, h majd megol minket. :D en mondjuk tenyleg feltem picit, de a lenyeget remelem erted.
2018. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
csak csendbe megjegyeznem, h a felelmet 2 felekeppen reagalja le az ember es az allatok: ha teheti menekul, ha nem, tamad. es ez igaz a szorongasra is, az is egyfajta felelem. csak a 21. szazadban a sulibol se nem menekulhetsz, se nem tamadhatsz, ez igy eleg rossz, mert elfojtod a felelmet es nem tudod eluzni sehogy sem.
2018. szept. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) A volt osztályomban nekem is volt olyan ember, aki azt kezdte terjeszteni, hogy majd egy nap tuti megölöm őket, meg ilyesmi..-.- De mindegy, megpróbálok rá figyelni, hogy ne tűnjek agresszívnek.
2018. szept. 13. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!