Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez egy jó életfelfogás?

Ez egy jó életfelfogás?

Figyelt kérdés

Mindig a legrosszabbat feltételezem valamiről/valakiről, aztán ha igazam van akkor nem csalódtam, ha pedig nem akkor pozitívan csalódtam.


Sokan mondják, barátok/család, hogy ez nem jó felfogás, főleg 20 évesen.



2018. szept. 15. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Hát ez valóban nem az.
2018. szept. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha ilyen a felfogásod 20 évesen, pár év múlva igencsak megkeseredett ember lesz belőled, aki nem mer semmit jó szemmel nézni.
2018. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Az óvatosság nem árt, de azért némi optimizmus is kell az élethez, nem kell mindjárt a legrosszabbat feltételezni.
2018. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Mindent óvatossággal és mértékkel, de ebbe az is beletartozik, hogy tartsd a mértéket az óvatosságban és legyél óvatos a mértéktartásban. Gyorsan ki fog égni a személyiséged ha folytatod ezt a pesszimista hozzáállást.
2018. szept. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Káros. Inkább légy



sztoikus filozófus. A híres sztoikus életelv - „Kövesd a természetet!” Ez a pozitív illetve negatív sorsot kapókat is arra sarkallja, h derűvel fogadják el azt. Sztoicizmus az egyetlen kiút.

2018. szept. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem ez a legértelmesebb hozzáállás, én is pontosan így élek, és nem vagyok kiégett.
2018. szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Crisopher ***** válasza:
39%
Egyáltalán nem egy egészséges hozzáállás ez.
2018. szept. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Azért nem annyira jó, mert a pozitív csalódás sem olyan ilyen esetben, ami valódi örömöt okozna.
2018. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
A legjobb, ha nem feltételezel senkiről semmit, se jót, se rosszat, hanem ahogy megismered, meglátod, hogy milyen.
2018. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
Valami hasonlót képviselek én is, bár közel sem ilyen radikálisan. Én speciel próbálom távol tartani az embereket magamtól, amíg nem bizonyítja hogy megbízható. Addig max. "haveri" szinten maradnak, vagy még ott se. Szerintem logikus felfogásod van, de nem igazán célravezető. Ahogy az sem, ha valaki csak jót feltételez a többi emberről. Amondó vagyok, jobb ha realista leszel ilyen téren. Add meg az esélyt mindenkinek, de szelektálj, ha nem tudja bizonyítani hogy "jó neked".
2018. szept. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!