Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetek sérült felnőtt attól,...

Lehetek sérült felnőtt attól, ha gyermek koromban sokszor kikaptam a szüleimtől?

Figyelt kérdés

A legtöbb esetben a fegyelmezési módszer, a testi fenyítés volt kiskoromban, fakanál, nadrágszíj, pálca, seprőnyél, nyújtófa, minden volt.

Lényegében bármivel kikaptam ami csak a kezük ügyébe került, ha úgy gondolták, hogy valami nagyon rosszat csináltam.

Válhattam e lelki, szellemi sérült felnőtté? Én belülről sajnos nem tudom ezt megállapítani.

Elég szigorúan fogtak a szüleim és fenyítettek, úgy apám mint anyám is. Anyám talán kicsit "gyengédebben" vert. Apámtól viszont szabályosan rettegtem, ha verés, fenyítés következett valami vélt rosszaság miatt.

Jól esik ezt most így nyilvánosan, névtelenül kiírni magamból.

Most 31 éves ffi vagyok.



2018. szept. 19. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Olvasd el a mérgező szülőket.
2018. szept. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sajnos igen
2018. szept. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Nem, sőt. Biztosan nem fogod így nevelni a gyermekeidet. A szüleid voltak lelki betegek.
2018. szept. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Simán, azt viszed tovább, bár akarattal lehet rajta változtatni.
2018. szept. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ezért nincs senkim és emiatt vagyok bizonytalan a nőkkel való ismerkedés terén?

Sajnos nincs senkim. Eddig nem alakult ki komoly kapcsolatom. Ezek a gyerek kori dolgok befolyásolhatják?

2018. szept. 20. 18:56
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Én is a mérgező szülők c könyvet ajánlom. Sok mindenre rávilágít.

De csak h valami újat is írjak, a szülő a biztonság a gyerek szemében, tőle tanul meg bízni a világban. Ha bennük nem bízhat, akkor mégis kiben kéne?

2018. szept. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos olyan szinten nicsenek baráti kapcsolataim, ismerőseim, haveri köröm, hogy szerintem ez miatt élek még mindig a szüleimmel. Teljesen bizonytalan állapotban vagyok. Most már felnőtt vagyok, nem vernek. Most viszont ilyen lelki fegyelmezést alkalmaznak. Pl. Ha teszek valamit ami nekik nem tetszik akkor én hogy képzelem azt, hogy ezt vagy azt csak úgy csinálok az ő tudtuk beleegyezésük nélkül. Akkor én már micsoda emberré válok a szemükben aki nem hallgat a szüleire, akik természetesen mindig csak a jót akarják nekem. Most ebben élek, ilyen nyomasztó légkörben.
2018. szept. 21. 13:59
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom miként javítsak a helyzetemen. Olyan egyedül és sebezhetőnek érzem magam. Teljesen függésben tartanak.
2018. szept. 21. 14:01
 9/13 A kérdező kommentje:
Úgy érzem teljes lelki beteg lettem ezek miatt a dolgok miatt, amik szerintem gyerekkorban kezdődtek az örökös testi fegyelmezéssel, veréssel.
2018. szept. 21. 14:03
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért nem kaptam normális szülőket a sorstól.
2018. szept. 21. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!