Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem tűnik úgy, hogy az...

Csak nekem tűnik úgy, hogy az emberek olyasmiket istenítenek, amiket régen szidtak?

Figyelt kérdés

Lehet persze, hogy nem ugyanazok az emberek csinálják, de számomra akkor is furcsa. Pl. amikor gyerek voltam, akkor volt aktuális Britney Spears első néhány lemeze, és persze híres volt, de sokan szidták, hogy milyen rossz. Manapság meg a YouTube tele van olyan kommentekkel, hogy ez a Nicki Minaj (most csak mondtam egy példát) milyen tehetségtelen, bezzeg a régi jó zenék, pl. Britney milyen jók voltak. Ugyanez Backstreet Boyszal, Justin Timberlake-kel stb. De úgy összességében az egész 90-es éveket mondhatnám. Sokan mondták, hogy a 90-es években már meghalt a zene (a mainstreamre gondolok), most meg az megy, hogy hú de legendás korszak volt.


De ilyen például a Harry Potter is. Azt én is szerettem, nincs vele semmi bajom. De emlékszem, a megjelenéssel párhuzamosan olvastam, és csomóan mondták, hogy egyetlen előnye, hogy megszerettette az olvasást a gyerekekkel,de amúgy értéktelen. Mostanában többet hallom, hogy dicsérik.


Persze értem, hogy "régen minden jobb volt", de azért a 90-es évek meg a 2000-es évek nem voltak annyira régen, hogy ne emlékezzünk rájuk hitelesen.


2018. szept. 20. 19:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy a ruhákkal meg pont fordítva van. Mindenki azt mondja, jaj, de gáz cuccokat hordtunk/hordtak régen (pl. trapéznadrág a 2000-es évek elején), de a mai és a mindenkori divat is pont ugyanolyan szerintem.
2018. szept. 20. 19:17
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Szépen leírtad a bezzegrégen jelenséget. :)
2018. szept. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen. Lehet, hogy ez csak azért tűnik fel jobban, mert most már olyan dolgokat emlegetnek, amikre én is emlékszem. És ezért tudom, hogy nem is így volt. :)


Meg azért azt hangsúlyoznám, hogy nem arról van szó, hogy az idősebbek mondják ezt, hanem a fiatalok. 13 évesek például. Tehát olyanok mondják, hogy Britney milyen jó volt, akik nem is értek akkor. Persze a zenét meg tudják hallgatni, de nem volt akkora kultusza szerintem, mint ők hiszik. Hírneve volt, de az más.

2018. szept. 20. 19:22
 4/7 A kérdező kommentje:
*éltek
2018. szept. 20. 19:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is mondom, hogy bezzeg a Beatles, és én pont a Britney korszakban voltam tini.
2018. szept. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak neked. Bírom, amikor valaki Justin Biebert szidja, ilyenkor elmesélem neki, hogy az én időmben négyes-ötösevel támadtak a "justinbieberek" és gyorsan keresek neki egy Backstreet boys vagy N Sync klipet. :)
2018. szept. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: és ilyenkor mit szoktak szólni?
2018. szept. 20. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!