Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek ki a legfontosabb...

Nektek ki a legfontosabb ember az életetekben? Miért?

Figyelt kérdés
2018. szept. 21. 03:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Jézus mert meghalt a bűneinkért
2018. szept. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Nekem saját magam. És koránt sem egoitásból, ahogy elsőre tűnhet.


A ZEN-ben van egy ilyen meditációs technika, hogy erre a kérdésre fókuszálunk: "Mi ez?" (Ami a szememmel lát, a fülemmel hall, az érzékszerveimmel tapasztal)Mi ez?


Namost én ezért a lényért/lélekért/személyiségért felelek. Ennek irányítom többé kevésbé az életét. A buddhista szerzetesek szerint is így van, hogy az embernek saját maga a legfontosabb mindenek előtt.


De ez az életérzés bennem már megvolt azelőtt,mhogy bármilyen kapcsolatom lett volna a zen buddhizmussal. Csak nagyon örültem, amikor ezek visszaigazolódtak. Pont emiatt nem szeretemnaz ilyen Jézusos keresztény dolgokat, mert erősen bűntudatspecifikus, holott már többezer évvel a kereszténység előtt nálam sokkal okosabb emberek megállapították, hogy a bűntudat senkit nem visz előrébb.

2018. szept. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
A kereszténység nem a bűntudatról szól, hanem a megváltás öröméről.
2018. szept. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Egyre jobban azt érzem, hogy senki...
2018. szept. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Harambe, mert meghalt a bűneinkért.

#dixoutforharambe

2018. szept. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Számomra apám

Már csak akkor könnyezem ha arra gondolok hogy egyszer úgyis elhagy

Miért?

Mert mindig segít amiben csak tud, bármit kérhetek tőle, mindet megtesz hogy a lehető legjobb legyen nekünk, rengeteg helyzetben segített már ki a tanácsaival amikor nehéz döntés előtt álltam, jól eltudok vele beszélgetni, minden nap órákat beszélünk akármiről, sokszor olyanról ami már volt téma néhány napja, de újra elkezdünk róla beszélni mert szeretünk beszélgetni egymással(tudom sok a szóismétlés)

És főleg ezek a beszélgetések fognak hiányozni a legjobban...

2018. szept. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyámn, nagyapám egy két rokon, keresztszűleim és a testvérem
2018. szept. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A férjem
2018. szept. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A barátom.. Mert benne megtaláltam valamit, amit eddig elveszettnek hittem ebben a világban. Mert olyan érzés, mintha megtaláltam volna a lelkitársamat. Mert sokszor egyedül csak rá van szükségem, a hangjára, az ölelésére, a mosolyára. Mert imádom minden egyes porcikáját, a lelkét, a gondolatait. Mert ő egy csodálatos ember, nehéz múlttal, de hatalmas szívvel és szeretettel..
2018. szept. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én, mert mások bármikor gondolhatnak egyet és eltűnnek. Én viszont itt vagyok, míg itt vagyok.

Ezen kívül persze a család, amibe még hajlandó vagyok energiát fektetni..és ha én családot alapítok, Ők. ..de az ki tudja, hogy lesz-e valaha..

2018. szept. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!