Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miről szól Ákos...

Szerintetek miről szól Ákos "Minden most kezdődik el" c. szövege?

Figyelt kérdés

Dalszöveg


Lángoló ajtók

Izzadó falak

Egy perc és a hajtók

Ránk rontanak

Ők nem alszanak


Éberedj fel, kedves

Már közel járnak

Azt hittük nem lesz

Vége a világnak

Van hátra pár nap


Minden most kezdődik el

Ahogy dobban a szíved

Minden most kezdődik el

Ahogy hinni sem mered

Nem ringatlak már soká

Nem ringathatsz már soká

Meneküljünk máshová!

Az ég fölé, a föld alá..

Minden most kezdődik el

Aztán úgyis menni kell

Elfordul rólunk a fény

Aztán nincsen több remény


Ameddig látok

Felborult bábok

A sakktábla szélén

Az Idő végén

Fekszenek békén


Testek a járdán

Mint arcok a párnán

Tükröződve szépen

Hajnali fényben

A kiontott véren


Minden most kezdődik el

Ahogy dobban a szíved

Minden most kezdődik el

Ahogy hinni sem mered

Nem ringatlak már soká

Nem ringathatsz már soká

Meneküljünk máshová!

Az ég fölé, a föld alá..

Minden most kezdődik el

Aztán úgyis menni kell

Elfordul rólunk a fény

Aztán nincsen több remény


(Minden most kezdődik el

Minden most kezdődik el)


Minden most kezdődik el

Ahogy dobban a szíved

Minden most kezdődik el

Ahogy hinni sem mered

Nem ringatlak már soká

Nem ringathatsz már soká

Meneküljünk máshová!

Az ég fölé, a föld alá...

Minden most kezdődik el

Aztán úgyis menni kell

Elfordul rólunk a fény



2018. szept. 22. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

A világ végéről?



Amúgy Ákoska dalainak nincs sok értelme,csak rakja egymás mellé a mondatokat hogy rímeljenek és kész.

2018. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Egyik Ákos-dal sem szól semmiről, csak "nagy" szavak vannak egymásra hányva, de ettől a dalnak se értelme, se mondanivalója nincs.
2018. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Arról, amiről mindegyik száma: tehetségtelen zenész vagyok, de vátesznek érzem magam, imádjatok, és dőljön a pénz. :)
2018. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Bírom mikor valaki valamit nem ért, aztán köhög.

Nagyjából az a lényeg, hogy akkor jössz rá arra, hogy ki mit ér, amikor már ba szhatod.

Ákos legtöbb száma simán érthető.

2018. szept. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
hogy mennyire szereti a fideszt
2018. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Hé, emberek, nézzetek rám, akkora az egóm, hogy közönség nélkül már magába zuhanna, segítsetek hát rajtam!
2018. szept. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Nekem nincsenek ellenérzéseim Ákossal szemben, már úgy a személyét illetően. Nem szokott zavarni ha valakinek túl nagy az arca, van akinek még az is jól áll, bár neki pont nem. Ezzel a dallal sincs különösebb probléma, csak olyan érzése van tőle az embernek, mint mikor tinilányok képzelgéseit hallgatja az élet mélysötét oldaláról, amiről nem sok fogalmuk lehet. :) Nekem ezért nem tetszik. Lenne egy halmaz az Ákos rajongókra, meg egy a Twilight Saga rajongókra, a kettő metszéspontjában ott lenne a két csoport 85%-a én mondom, ja és a Szürke ötven árnyalatát kedvelőket is bele lehetne tenni. És igen, nem is a nagy szavakkal van baj, hanem a full üres nagy szavakkal: "Lángoló ajtók, izzadó falak". És még a hajtók is ránk törnek mintha az kevés lenne, hogy csak ég a ház. Te el tudod képzelni, hogy Ákost bármilyen értelemben is hajtók üldözték volna? :D Még átvitt értelemben sem látszik hitelesnek.

Arról akarna talán szólni, hogy valami véget fog érni, de még próbálja kitolni a maradék időt. Nyilván a nővel. És akkor jön azzal, hogy "Minden most kezdődik el..." mintha addig nem érne annyit az egész, ameddig meg nem érzi, hogy nemsokára vége. Ez mondjuk sokat elmond az emberről. A birtoklási hajlamáról leginkább. De nekem tetszik amúgy ez a rész: "nem ringatlak már soká, nem ringathatsz már soká, meneküljünk máshová, az ég fölé, a föld alá" ennyi, ettől eddig, talán a dallama miatt is, nem tudom. Ebből legalább kiérződik a féltés. Nem olyan nagy szavak vagy rímek, de őszinte érzelmeknek tűnnek. A "bújjunk egymás árnyékába" szövegre emlékeztet. De ilyen, hogy "kiontott véren..." hogy jön ez ide? Látszik, hogy üres sorokat kellett betömködnie szavakkal. Jönnek ezek a naccerű rímek: bábok-látok, szélén-végén-békén... köv. versszak ugyan ez, nem csak fárasztó, de már kínos hallgatni.

Annyira nehéz megérteni a szöveget, mint mikor hirtelen meg akarsz emelni egy nehéz súlyzót és kiderül, hogy levegővel van töltve. Első ránézésre olyan mintha tartalmat hallgatnál, és mikor keresed mi az, rájössz, hogy túl kevés. :( Én mondjuk sajnálom. Kinézem Ákosból, hogy ennél többre is képes lenne. Néha azért vannak jó gondolatai is.

2018. szept. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%
1 meleg párról vagy két ellentétes származású/vallású párról.
2018. szept. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanarról, mint a többi.
2018. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ez nem semmi. Ennyi 1 bites, faék egyszerűségű embert. Jaj.

A szám az 56-os időkbe helyezendő. Talán így már érthetőbb.

2020. dec. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!