Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy változtassam meg a nevem?

Hogy változtassam meg a nevem?

Figyelt kérdés

Nagyon utálom a nevem és már évek óta gondolkodtam rajta, hogy megváltoztatom. Nem akarom leírni, de 2 másik névből tevődik össze, mint pl. az Annamária.

Szóval gondolkodtam először azon, hogy úgy változtatom meg, hogy eddig voltam pl. Kovács Annamária és ezentúl leszek Kovács Anna Mária. Vagy a másik lehetőség, hogy felveszek egy 2. keresztnevet az igazi mellé, így leszek mondjuk Kovács Annamária Anna.

A 2. lehetőség jobban tetszik, egyrészt mert az apámnak mondtam pár hete, hogy meg akarom változtatni a nevem, erre közölte, hogy őt nagyon elszomorítja, hogy el akarom dobni magamtól a nevet, amit anyukámmal nekem adtak, viszont így megmaradna az "ő nevük" is, meg lenne egy normális nevem, ahogy mások hívnának.

Másrészt a régebbi ismerőseim, mondjuk régi osztálytársaim nem tudnák, hogy megváltoztattam a nevem és lehet itt keresnének facebook-on a régi nevemen és csodálkoznának, miért nem találnak, de ha a születési nevem mellé vennék fel egy plusz nevet, mindkettőt kiírnám és az is megtalálna, aki nem tudott róla, hogy idő közben nevet változtattam.

Viszont annyi a baj ezzel, hogy kicsit lehet, hülyén hangzik, hogy a 2. név ennyire hasonlít az elsőre..Vagyis ugye mint mondtam, nem az az igazi nevem, mint amit fentebb írtam, de hasonló és a név, ami tetszik, azt is tartalmazza rézben az eredeti keresztnevem, szóval hasonló lenne a végeredmény..

Ti mit gondoltok erről?


2018. szept. 30. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

"a régebbi ismerőseim, mondjuk régi osztálytársaim nem tudnák, hogy megváltoztattam a nevem és lehet itt keresnének facebook-on a régi nevemen és csodálkoznának, miért nem találnak, de ha a születési nevem mellé vennék fel egy plusz nevet, mindkettőt kiírnám és az is megtalálna, aki nem tudott róla, hogy idő közben nevet változtattam"


És akkor mi van, ha csodálkoznának? És miért fontos, hogy mindenki megtalálhasson? Aki fontos neked, annak úgyis elmondod, hogy megváltoztattad a nevedet, és az amúgy is megtalál mindenféle más csatornán keresztül is. A facén kívül is van élet, rémlik?

2018. szept. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk mert lehet, hogy pár év múlva osztálytalálkozót szerveznének és nem tudnának meghívni, mivel nem tudnák, hogy vagyok fent?

Amúgy meg nem a "facén" élem az életem, de te biztos jobban tudod :D gyökér

2018. szept. 30. 16:51
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Gyökér, ha fontos, hogy ott legyél egy osztálytalálkozón, akkor nyilván van legalább egy olyan ember az osztályban, aki tudni fog a névváltoztatásról, tehát tőle akkor is fogsz tudni az osztálytalálkozóról, ha a fő szervező nem is talál meg egyből a facén.
2018. szept. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha tartanám a régi osztálytársaim közül bárkivel is a kapcsolatot, eszembe se jutott volna, te nagyon okos ;)

Anyáddal beszélj így amúgy

2018. szept. 30. 16:57
 5/6 anonim válasza:
51%

Már miért lenne retard?! Van egy problémája, kérdezte a köz véleményét. Örülj neki, hogy neked nincs ilyen bajod, a beszólogatási hajlamaidat pedig intézd arccal és névvel, hogy fair legyen. Köszi.

Szóval kérdező, szerintem arra gondolj, (nem tudom mennyi idős vagy), hogy később egy hivatalos eseményen ha mondjuk bejelentenek, előadsz mondjuk egy konferencián vagy kiadsz valamit amire rá kell írni a neved, valami miatt közzé teszik a nevedet nagy nyilvánosság előtt, lesz egy férjed akivel hivatalos eseményeken kell megjelenned stb, akkor se szégyelld magad miatta. Ne a barátaidból indulj ki, mert ők el fogják fogadni bárhogy is döntesz, hanem abból, hogy ne érjen emiatt majd hátrány. (Kiii? Tudoood, az a fura nevű nő") Mondjuk ha egy előadáson bemondanák, hogy következzen Kovács Annamária Mária, biztos arra gondolnék, hogy atyaúristen, szerencsétlennek ezt hogy sikerült....de egy Kovács Anna Máriára fel sem kapnám a fejem. Sosem tudod, hová vet az élet, arra nem szabad számítani hogy áááá, én biztos nem leszek ilyen helyzetben,szóval én inkább kötnék kompromisszumot és kettéválasztanám a nevemet. Így jól is járok, mert az eredeti egyik felét tudom használni és jobban tetszik mint az előző, de mégsem csinálok a nevemből támadási pontot. Édesanyám bolti eladóként indult, majd gondolt egyet és tanulni, kutatni kezdett, ezért most előadásokat tart...ennyit arról, hogy "én sosem".

2018. szept. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Mit számít a faszbúk, az osztálytalálkozó, meg mások véleménye? Ez annyira gyerekes, nevetséges indok.

Változtasd meg, ahogy neked legjobban tetszik.

2018. szept. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!