Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Menjek vagy ne menjek?

Menjek vagy ne menjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon szorongó vagyok,szociális fóbiás. (szorongok mindenfajta közösségben, sajna még a családomban is.)

Lesz egy önsegítő kör, 8-10 fővel egy alapítványnál, a szorongók megsegítésére, de nagyon félek. Tudom, hogy jót tenne nekem a társaság, és ha megismerkednék olyan emberekkel, akik hozzám hasonlóak... de valahol frusztrál, hogyha elkezdem csinálni, akkor nem szakíthatom meg a folyamatot, nem léphetek ki belőle (kb. olyan 10 alkalom és mindegyik 1,5 óra)


Mit tegyek? Kérlek, vegyetek rá. Eléggé szenvedek :(



2018. okt. 1. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nah, az klassz, ha vannak ilyen lehetőségek. Mi az alapítvány neve?
2018. okt. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Én is így voltam, és gondoltam ez nem állapot, így beiratkoztam egy angol nyelvtanfolyamra. Nagyon sokat segített, hogy nem a problémáról volt szó ugyan, de közösségben kellett beszéélgetnem.

Ezek segítenek, menj el mindenképp. Először félénk az ember, de a többiek is azért mennek mert pont olyanok mint te.

2018. okt. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menjél. Ennél jobb helyet nem fogsz találni. Jó, hogy egyáltalán van ilyen, ahol magadhoz hasonlóakkal tudsz találkozni. Gondolj arra, hogy ők is ugyanúgy félnek, mint te. Azért ilyen körbe egyszerűbb menni, mint olyanok közé, akiknek nincs ilyen problémájuk.

Azt nem értem, hogy miért kötelező, ha elkezdted, miért nem lehet abbahagyni, ha mégsem tetszik?

2018. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézz utána, mielőtt belekezdesz. Az ilyen alapítványok mögött sokszor olyan szerveztek állnak, akikkel nem biztos, hogy szeretnél kapcsolatba kerülni. Pl. a szcientológusok nagyon sok önsegítő tanfolyamot szerveznek. Nekem gyanús, hogy nem lehet kilépni időközben.
2018. okt. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Minden rendben van az alapítvánnyal, ismerem. Nem lesz semmi bajom, de köszönöm, hogy ismeretlenül is aggódsz értem, ez kedves.


:)


Azért nem lehet megszakítani, mert ez egy terápiás folyamat és csak úgy hasznos, ha végig benne van az ember.

2018. okt. 1. 09:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el. Ha nem tetszik nem mész többet. Nem fognak a házadnal kopogtatni, hogy márpedig gyere. Nem kell ilyentől félned. Semmi sem kötelező és nem is kötelezhetnek rá, hogy te akkor minden alkalommal ott legyél. Menj el nyugodtan. Aztán ha tetszik mész következő alkalommal is.
2018. okt. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiekkel. Tök jó, hogy van ilyen lehetőség! :)

Én is kipróbálnám a helyedben, és ha mégsem tetszik, nem kell többet menned. De ki tudja? Lehet annyira tetszeni fog, hogy abba sem akarod majd hagyni. :)

Sok sikert!

2018. okt. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!