Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti adakoztatok már pusztán...

Ti adakoztatok már pusztán jóindulatból, a saját pénzetekből?

Figyelt kérdés

A nyáron dolgoztam és szereztem némi pénzt magamnak. Már vettem belőle egy telefont és más apróságokat. Maradt még a pénzből, és úgy veszem észre magamon, hogy most már csupa fölösleges dolgokon jár a fejem, amiket venni szeretnék.

Ma játszottam a kutyámmal, és eszembe jutott, hogy talán adhatnék belőle egy jelképes összeget egy kutyamenhelynek (kb. 5000 forintot). Tudom, hogy nem nagy pénz, de nekem jól esne, hogy legalább egy napi étel mennyiséget én biztosítok nekik.

Szerintetek is jó ötlet volna vagy inkább ne szórjam el a pénzt. Csak mert egy barátomnak újságoltam nagy boldogan erre totál hülyének nézett, hogy szép gesztus, de azért becsüljem meg a pénzem és inkább gyűjtsem, tartalékoljak.



2018. okt. 6. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem is fogok soha.
2018. okt. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Adtam már nem egyszer, nem kétszer, de az embereknek.
2018. okt. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az emberekkel nem annyira vagyok kibékülve. Hajléktalanoknak azért nem adtam eddig mert szerintem sokuk tehet arról, hogy ott van ahol.
2018. okt. 6. 22:26
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
pénzt nem adtam, de egyszer pusztán jóindulatból vittünk 40kg kutyatápot a helyi menhelynek, az ott dolgozó nő annyira meghatódott/megörült hogy sírva fakadt :D jó érzés volt.
2018. okt. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Egyszer kétszer előfordul hogyha boltban van kirakva adománygyűjtő doboz akkor abba beledobom a visszajárót (persze csak kisebb összeget, 50-100 ft max/alkalom) nem nagy adomány de a semminél ez is több legalább jót tesz a lelkiismeretemnek, még akkor is ha valójában valami irodista tirpák később meglehet hogy lenyúlja.
2018. okt. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Én mindig szoktam
2018. okt. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Pénzt igen, de nem érte meg. Inkább valóban jobban teszed, ha:

A, vagy tartalékolsz inkább;

B, ha nagyon adakozni szeretnél, akkor inkább vegyél te is kutyatápot és azt add le valahol.

2018. okt. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

olyan volt, hogy annak a pénztárosnak akinél sokszor vásároltam adtam karácsony előtt pár ezer plusz pénzt


idegeneknek ritkán adok már, volt egy lány aki jött, hogy elhagyta a pénztárcáját és kellemetlen, de 3000Ft a jegye...adtam neki egy ezrest kb és még utána gondolkodtam és amiatt éreztem magam szarul, mert simán kifizethettem volna, aztán még jól éreztem magam évekig, hogy legalább ennyivel segítettem...erre évek múltán láttam, hogy ugyanaz a lány kéreget egy másik pályaudvaron...


szóval nem egyszeri volt, hanem kb lehúzás, ebből él gondolom, akkor direkt nem adtam neki és soha többet nem is fogok, még ha a gyereke is hal éhen emiatt, az ő életéért nem én vagyok a felelős


hajléktalanoknak nem szoktam adni, mert az felesleges, a nagy részük úgy sem kaparja össze magát az utcáról és nem is akarja, ha valakiben látom a potenciált annak talán adnék


olyan zenészeknek akik vidám zenét játszanak azoknak kb mindig odaadom az összes aprómat, ha nincs akkor meg 500-ast vagy 1000-est amim épp van

sokan sirató sajnáltató zenét játszanak, na az olyanoknak nem adok! a vidám zenét játszóknak azért adok, mert amilyen zenét játszanak azzal nagy hatással vannak az arra járókra és feldobják a napjukat, szóval nekik adok


az életben többször lesz olyan, hogy te kitalálsz valamit, vagy eltervezel valamit és másoknak elmondod és lehurrognak! arra figyelj, hogy kérj tanácsot mástól, de inkább olyantól akinek adsz is a véleményére és utána gondold végig mit mondott és úgy dönts! ne azt tedd amit ő mondott, hanem gondolkodj rajtad és te hozd meg a döntést, ne ő döntsön helyetted!

ne hagyd, hogy bárki visszahúzzon, vagy belevigyen olyanba amit te nem akarsz! ha valakinek elmondasz valamit, akkor valószínűleg elmondja a véleményét, de ez ne húzzon vissza!

2018. okt. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem, de hajléktalanoknak adnék, csak félek tőlük. Isten meg nem vagyok, hogy ítélkezzek, ki miért jutott hova.


Borzasztó lehet, ha nincs otthonod. Nincs 5 perc nyugalmad.

2018. okt. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ember vagy! Kevés az ilyen.. szegény kisállatok a legkiszolgáltatottabbak
2018. okt. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!