Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én utálok hús-vér létező...

Csak én utálok hús-vér létező ember lenni? Az egész életünk tulajdonképpen a túlélésről szól?

Figyelt kérdés
Ha belegondolok, nagyon lesarkítva az ember egész élete a túlélésről és a szenvedések elkerüléséről szól. Ennem, innom kell, hogy ne halljak éhen, ne épüljön le a szervezetem pár napon belül, ne legyenek betegségeim (vitaminokat is szedni kell). Mindenféle sz**ság miatt magamra kell figyelni. Fogak, szem, bőr, hátfájás, gyomorprobléma stb. Egész életem abból állt ki, hogy sz**ból megpróbáljak kevésbé sz**t építeni. 2-szer voltam fogszabályozáson, ennek ellenére nem szépek a fogaim. Megműttettem a szememet, ennek ellenére, nem úgy látok ahogy kellene és még sorolhatnám. Az egyetemre is csak azért járok, hogy a diplomám miatt olyan állásom legyen, amivel elég pénzt keresek ahhoz, hogy ne nélkülözzek és más - lassan extrának számító - dologra tudjak költeni (autó, szórakozás stb), ami nyugaton alapvető. Drága nagy autót is azért vesz magának az ember (főleg a nőkre jellemző), hogy egy közlekedési balesetet nagy eséllyel túléljen. Egy civilizált köntösbe burkolt túlélőjáték ez az egész k***a élet. Attól is félek, hogy idősebb koromban (akár korábban is) előjönnek olyan fájdalmas, undorító kínok és betegségek, amelyekkel szenvedni fogok (rák, gyomorfekély, szívroham stb.). Nem félek én a haláltól csak a fájdalomtól és szenvedéstől. És ez mind miért van? Mert az ember egy hús-vér sérülékeny lény és tudat alatt a biztonságos, fájdalommentes, szenvedés nélküli létre törekszik és fél a kíntól, haláltól. Sokkal jobb lenne ha egy humanoid fémrobotként lennék a világon. Annak nincsenek fájdalmai, max sérül a váza (de azt sem érzékeli) vagy leáll az áramköre. Utálok szenvedni és küzdeni azért, hogy élhessek! Na kíváncsi vagyok a véleményeitekre.

2018. okt. 7. 16:57
1 2
 1/17 anonim válasza:
76%
Igen, jól látod. Minden élőlény harcol a környezettel a túlélésért, még a legegyszerűbb baktérium is. Az élet csak egy átmeneti állapot, előbb-utóbb minden élettelen anyag lesz.
2018. okt. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%

Ilyeneken csak az elkeseredett idegbeteg emberek töprengenek,már ne is haragudj.

Egészséges lelkületű ember megtalálja a jót,a boldogságot,az örömöt,és tud tenni érte,hogy így legyen.

2018. okt. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Ez is a soros terv része
2018. okt. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul ugyanúgy farkastörvények uralkodnak, mint az állatvilágban.

Az erős, mentálisan egészséges, nagy önbizalmú győz, a gyenge szenvedni fog.


Én amúgy, mint életfenntartás, a sportra vagyok mérges.


100 éve nem volt ennyi gép, a napi dolgok részeként az ember már eleget mozgott.

Ma meg szükséglet a sport, mint az evés meg az alvás.


Persze időnk semmi.

Én pl délelőtt házimunkáztam, koradu. ügyeket intéztem (pénzügyek), utána állásokat nézegettem, mert munkahelyváltásban vagyok, most meg angoloznom kellene.

2018. okt. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha minden percemben ilyeneken gondolkodnék akkor lenne igazi nyomor az életem. Ezeknek adolgoknak amiket felsoroltál egy része tény és. Bele kényelmesedhet az ember ebbe a fajta agonizálásba vagy léphet előre és csinálhatja azt amiben örömét leli.
2018. okt. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

# 5



Nem lehet mindig jó kedve az embernek és igen, olyankor ilyeneken gondolkozik.

2018. okt. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Ez mind igaz..Csak az emberek többsége nem szokott ilyeneken gondolkozni.Az állatoknál is csak az erősek maradnak tovább életben.
2018. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége engem pl. nem érdekel.

Az emberek többsége a legtöbb dolgot logikátlanul csinálja, lusta... és már bocsánat, de sokaknak kicsi az érdeklődési köre.

2018. okt. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az emberek között is ugyanúgy jelen van az, ami az állatoknál is: aki erős, túlél, aki gyenge, az szenved/meghal. Ami a probléma, hogy emberként életben tartjuk a gyengéket, így azok élnek, de szenvednek és semmi örömöt nem lelnek az életben, mert gyengék és csak jót tenne nekik a halál. Ilyen vagyok én is. Életképtelen, haszontalan gyász vagyok, mindenféle hibám és defektem van, de élek, mert 21. század, orvostudomány és emotionális alapon való gondolkodás. Szenvedek is.


Aki pedig életre való és valaki, erős ember, az meg ezt nem érti meg, hogy milyen nekem. Sajnos ez van.

2018. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én meg lelkileg vagyok egy roncs.


Szerintem enyhe autizmus (leánykori nevén Asperger), enyhe vagy közepes szociális fóbia, erős tömegfóbia (bár egyébként is szívesebben élnék kevésbé zsúfolt helyen), erős önbizalomhiány, gyenge idegrendszer/idegbetegség.... részben ezek és az ezek miatt ért sérelmekből következően embergyűlölet.


Talán csak ennyi.


Borzalmasan rossz munka, amiből nem látok kiutat (és a jellem, természet, erős önbizalom, soft-skillek is kellenének ehhez, meggőződésem, hogy akkor a diplomámnak megfelelően dolgoznék, mert amennyit én nyüzsögtem, önkénteskedtem, TDK-ztam, beleadtam... viszont a soft-skilleknek és úgy általában a normális természetnek vagy hogy mondjam, híján voltam.)



Szóval ja.



És minket életben tart a társadalom.

2018. okt. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!