Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet ez annak a jele, hogy...

Lehet ez annak a jele, hogy idegesítő ember vagyok (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Kollégám nagydumás, mindenkivel leáll csacsogni, van, hogy velem is. Állandóan énekel, fütyül, vagy ritmusosan az asztalt veri ha nem beszélget épp (tehát amikor egyedül van sincs befordulva) és akárki hozzászól, akkor remekül elcseverészik vele, de, ha én el kezdek beszélni hozzá, sokszor tesz úgy, mintha meg se hallana vagy faképnél hagy a mondatom közepén - ami meg engem érint kellemetlenül, mert több ember látja és megszégyenülve érzem magam.


Ennek ellenére van, hogy ő magától elkezd beszélgetni velem nem munkaügyben sokszor és normális stílusban teszi ezt, tehát nem is biztos, hogy a személyemmel van gondja.


Én lefoglalom magam az iurodában és igyekszem láthatatlanná válni, de ha elkezdenek velem beszélgetni, remekül csevegek mindenkivel és igyekszem úgy vinni a beszélgetést, hogy ne legyek sok vagy magamról ne adjak ki sok infót és, hogy értelmeseket mondjak illetve figyelem a másik felet, mikor jön el a "most elég volt" pont, hogy olyankor visszavonuljak. De lehet nem elég? Megeshet, hogy alapjáraton egy idegesítő ember vagyok? Milyen defektusokat próbáljak magamban keresni? Mik azok a dolgok amik általában taszítóak az emberben?



2018. okt. 10. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

"Én lefoglalom magam az iurodában és igyekszem láthatatlanná válni"

Szerintem ez az oka.

Ahogy írod veled is beszél, időnként jól eldumáltok, de nem annyira, mint a többiekkel.

Nincs veled baja, csak látja, hogy milyen vagy és nem erőltetni az állandó dumálást.

2018. okt. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Erre még nem is gondoltam. Akkor ez lehet a gond, hogy nem mindig mutatom, hogy itt vagyok lelkileg és lehet hozzám jönni - nagyon szépen köszönöma választ!
2018. okt. 10. 09:32
 3/8 A kérdező kommentje:
Kaptál egy zöld kezet!
2018. okt. 10. 09:32
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Olyan is lehetséges, hogy a hasonlóan nyitott, pörgősebb emberek társaságát keresi.

Én egyébként - ha tehetem - kerülöm az olyan embereket, akik ha éppen nem beszélnek, akkor is kell valamit csinálniuk, dúdolni, fütyülni, stb, mert nem tudnak csendben lenni egy kicsit sem. Engem ez a típus idegesít.

Egyébként ennyi alapján ne gondold, hogy bármi probléma lenne veled.

2018. okt. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TR75 ***** válasza:
82%

"ha én el kezdek beszélni hozzá, sokszor tesz úgy, mintha meg se hallana vagy faképnél hagy a mondatom közepén"


Hát mondjuk én pont az ilyen embereket tartom idegesítőnek.

Persze, lehet olyan, hogy sürgősen el kell mennie valahová, vagy valami dolog miatt másfelé kell koncentrálnia, de miután végzett a dologgal, illik elnézést kérnie, és rákérdeznie, hogy miről is volt szó. Nekem is voltak ilyen kollégáim, meg ismerőseim, hogy a mondatom közepén egyszerűen faképnél hagytak, vagy mással kezdtek el beszélgetni. Ilyenkor akár a mondatom közepén is abbahagytam a mondandómat és hagytam a csudába. Ha utólag sem kérdeztek vissza, akkor egyszerűen tahóknak vettem őket, és eszerint is álltam hozzájuk (na, nem bunkóztam, de nem számítottak).

2018. okt. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TR75 ***** válasza:
77%

"Állandóan énekel, fütyül, vagy ritmusosan az asztalt veri ha nem beszélget épp"


Az még eszembe jutott, hogy nem lehet, hogy ez az ember minden lehetséges módon igyekszik felhívni magára a figyelmet? Egy fazon a volt munkahelyemen állandóan a középpontban akart lenni, hangosabban nevetett, mint mások :-D ;mindenre volt egy sokkal jobb sztorija, egy nagyobb poénja; ami mással, az vele is megesett, de ő jobban reagált, szellemesebbet mondott. Ha nem volt kivel beszélgetnie, akkor hangosan énekelt, vagy fütyült (mástól nem tűrte), vagy dobálta a cuccait, egszerűen muszáj volt mindig a középpontban legyen, nem tudta elviselni, ha nem ő a centrum.

Én sem vagyok egy társasági lény, de bárkivel el tudok beszélgetni, viszont az ilyen emberektől ösztönösen igyekszem távol maradni.

2018. okt. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
velem is csinaltak ezt. ahogy lejon az irasodbol visszahuzodo vagy es ez meg is latszik a beszededen. en tul halkan es batortalanul beszeltem, amit kesobb kiderult nem ertettek az emberek es ezert nem tudtak erdemben valaszolni. persze ezt egy kivulallo jobban megtudja mondani, de nalam egyertelmuen a visszahuzodosagom az oka, mielott meg nem voltam visszahuzodo nem volt ilyen gond. egyszeruen ha nem hangosan, erthetoen es magabiztosan beszelsz, hanem csak az orrod alatt motyogsz valamit amit te is szegyelsz kimondani, nem ertik es nehezukre esik veled kommunikalni. odajon, mert akar veled beszelni, de mikor te beszelsz azt nem erti, es nem tudja kezelni. se te, se o nem vagytok idegesitoek, egyszeruen csak legy magabiztosabb es figyelni fog rad.
2018. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ki kell vágni a nyelvét.


Neked meg megfelelési kényszered van, lazítanod kéne, és merj önmagad adni, nem kell félned. Szerintem nem vagy idegesítő sem. Csak megfelelési neurozis okozhat depressziót.

2018. okt. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!