Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te is kapsz kapsz kéretlen...

Te is kapsz kapsz kéretlen tanácsokat idősektől?

Figyelt kérdés

Kezd már elegem lenni abból, hogy vadidegen idősek kötözködnek, meg tanácsokat adnak.


Azon már meg sem lepődök, hogy amikor elmegyek pl biciklizni vagy boltba, belekötnek abba, hogy megnyomom a gombot, mikor átmegyek az utcán, vagy sorban állásnál nem lehet elég közel/távol állni.


Ami még megdöbbentőbb, hogy amikor bejön az irodába vmilyen 60+ ember, aki általában a kolléganőm rokonai, rögtön adják a tanácsot, jönnek a sorkatonasággal, azzal, h milyen egy igazi férfi ( elég vékony férfi vagyok, és hosszú hajú), vagy belekötnek abba, h épp elmegyek a munkahelyről, ráadásul még köszönni sem szoktak.


Egyszerűen nem tudom megérteni, h honnan veszik a bátorságot ezek a műveletlen, elhízott öregek, h idegeneknek tanácsokat osztogassanak folyamatosan. Nem beszélve arról, hogy nem igazán értik már a mai világot, ezért lehet az, h értelmes tanácsot még sosem kaptam idősektől.



2018. okt. 11. 13:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Ne figyelj rájuk.
2018. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
1%
Látszik, hogy nem voltál nevelve, és a családodban nem gondoskodtak idős emberekről.
2018. okt. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
11%
Valószínűleg beszédhiányuk van és nem jut eszükbe semmi jobb. Örülj neki, hogy ilyen közvetlenek veled az emberek. Hozzám nem mer szólni senki.
2018. okt. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

# 2/3


ugye erre a baromságra nem kell érdemben reagálnom? h mindazokból, amiket leírtam, miért következik amit írtál, meg csak te tudod.

2018. okt. 11. 14:05
 5/22 A kérdező kommentje:

# 3/4


nem örülök, mert ha 190 magas kigyúrt lennék, akkor nem mernének, de mivel kis termetű vagyok, ált. engem találnak meg.

2018. okt. 11. 14:08
 6/22 anonim ***** válasza:
Én még nem kaptam kéretlen tanácsot, lehet te vonzod az ilyeneket. :-))))
2018. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
hát nem lesz sok értelmes hozzászólás, az már látszik.
2018. okt. 11. 14:15
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

pár napja voltam bevásárolni. éppen nézegettem a nesquik kakaót és akkor jött egy 60 körüli figura, arrébblökte a kosaram és indulatos hangnemben mondta: HADD MENJEK MÁN

na hát én nem szeretem a tiszteletlenséget azért visszaszóltam hogy na menjen már akkor, persze én sem szelíden..

erre elkezdett engem szidni hogy kis bu-zi meg hogy ő tiszteletet érdemel mert öreg..

visszaszóltam hogy tiszteletet az kap aki megadja és elmentem.


vicc egyébként hogy miket elhisznek magukról az öregek.

2018. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, soha. Laktam s éltem már különféle helyeken, de sehol nem volt ez. Szerencsés vagyok? Még a nem vadidegenek sem ilyenek velem.

Néha belefutok bunkó emberekbe, mint mindenki, de az életkori megoszlás teljesen változatos s pont öregből volt eddig a legkevesebb.


Arról viszont már hallottam, hogy sok problémás öreg van, akiknek még vadidegenekkel kötekedni is jó ingerszegény életükben. Nincs igazuk, de jobban érthető így, persze szánalmas, hogy nem találnak valami hobbit vagy állatot.

2018. okt. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%

“ elmegyek pl biciklizni vagy boltba, belekötnek abba, hogy megnyomom a gombot,“

Ezt hogyan kell elképzelni, fejtsd már ki.


“sorban állásnál nem lehet elég közel/távol állni.”

Hát én nem vagyok idős, de én is utálom, ha a seggembe tolja a mögöttem álló a kosarát, ezért szerintem mindenki szólna. Azt meg nem hiszem, hogy rendszeresen rádszólnak, hogy FIATALEMBER, NE ÁLLJON OLYAN TÁVOL TŐLEM.


Mindent ennyire eltúlzol? Ez pont az öregasszonyok szokása, hogy jól megtódítva adják elő a sirámaikat. Gyakran érzed úgy, hogy bántani akarnak az idősek az alacsonyságod miatt? Mindig ilyen érzékenyke vagy? Szorult beléd azért férfiasság?

2018. okt. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!