Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kis nézeteltérés miatt miért...

Kis nézeteltérés miatt miért kell beáldozni az egész jóviszonyt?

Figyelt kérdés

Szem és fültanúja vagyok sok olyannak, hogy pl két ember között van egy megbeszélt segítség vagy bármi, ami kettejük közöttis egyetértésből született megállapodás.

Valami, teljesen más dologban összekülönböznek. Erre az egyik, aki sértettnek gondolja magát, azt mondja, hogy akkor az a bizonyos segítség vagy dolog sem kell.


Tehát mintha egy, nem mindenre kiterjedő dolog miatt kukáznák az egész kapcsolatot. Megvetnék az egész embert egy apró véleménykülönbség miatt.


De miért? Tehát miért kell mondjuk elállni egy adásvételtől, mert időközben kiderül, hogy ő a másik focicsapatnak drukkol? Vagy mintha el kellene válni azért, mert elsózta valaki a levest?

A mi családunkban is van nem egy ilyen hasonló sztori, igyekszem elhatárolódni tőlük. Csak nem értettem, sosem értettem az effélét. Érdekelne, hogy akár pszichológiában jártas emberek mit mondanak erről.


2018. okt. 14. 16:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez attól függ ám, hogy a "sértődött" hogyan fogja föl a nézetkülönbséget. Egyikünk legyintene fölötte, másikunk haraggal távozik. Tehát ami az egyiknek kicsiség (amint írod is), az a másiknak komoly dolog.
2018. okt. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!