Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy nem lelkesí...

Miért van az, hogy nem lelkesít se az egyetem, se a munka meg már a kapcsolatomban is csak úgy "elvagyok"?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, de úgy érzem semmi értelme meg dolgozni se tudnék semmi olyant egy sima érettségivel. Eddig is utáltam élni, de most valahogy még jobban céltalannak latok mindent.
2018. okt. 15. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
A jelenlegi helyzetet elnézve vajmi kevés okod van a bizakodásra. Nagyon kevés olyan szakma van, amit idehaza rendesen megfizetnek (és még az sincs sehol a nyugati-európai fizetésekhez képest), az meg, lássuk be, nem túl motiváló, hogy azért dolgozol, hogy ne halj éhen, vagy ne fagyj meg.
2018. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keress az egyetemen valami pszichológust és beszélj vele. Más mit meg nem adna érte, ha felvették volna...
2018. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van valami hobbid ami leköt, bármi? lehet, hogy az vonja el a figyelmedet.
2018. okt. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs semmi hobbim. Volt, hogy elkezdtem pilatesre járni, de azt is 1 alkalom után meguntam mert mindig eszembe jut valami sz*ar és akkor vége van mindennek.
2018. okt. 15. 19:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerelmes vagy? Ha nem, keress szerelmet, mert szerelem nélkül ugyan lehet élni, de szerelemben élni sokkal jobb, mint anélkül! (Ugyan ez motiválhat házasságra, családalapításra is, ami az élet másik értelme is lehet.)Azt tanulod, ami a világon a legjobban érdekel? Ha nem, keresd meg azt, ami számodra a legérdekesebb a világon, és kezdj el vele foglalkozni. Elégedett vagy az anyagi helyzeteddel? Ha nem, akkor próbáld a képességeid szerinti legtöbbet kihozni magadból, hogy anyagilag sikeresebb légy.

Amennyiben a fásultságod csak egy átmeneti állapot, mert ilyen is van mindenkinél, akkor meg ne tégy semmit, csak engedd, hogy elmúljon ez az állapotod, hogy később ismét visszatérhessen beléd az életigenlő (pörgősebb) lényed.

2018. okt. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!