Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idős embereknél mi ez a...

Az idős embereknél mi ez a mosogatógépfóbia?

Figyelt kérdés
kb. a 70 feletti embereknél (végzettségtől és élettapasztalattól függetlenül) felmegy a pumpa, ha meghallják, hogy valakinek mosogatógépe van.
2018. okt. 16. 05:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Nincs ilyen fóbiánk és vagy 35 éve van mosogatógépünk.
2018. okt. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Nincs fóbia, csak esetleg neked aki ész nélkül mondja a hülyeségeit.
2018. okt. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Nálam is felmegy a pumpa, ha valaki ennyire hülye kérdést tesz fel!
2018. okt. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Tehát tapasztaltál valamit és azt most mindenkire rá akarod erőltetni, jó.
2018. okt. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

30 alatti nő vagyok és nincs mosogatógépem.

Nem kell általánosítani.

2018. okt. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70 fölött vagyok és nem megy fel nálam a pumpa, ha valakinek van mosogatógépe.
2018. okt. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Láttál egy ilyen ellenvéleményt, és már fóbiának nevezed? Én nem tapasztaltam ilyent. A szüleim a 60. életévük felett vettek, mert már nincs kedvük mosogatni. Anyósom is ábrándozik róla, csak nem nem fér el a konyhájában. Apám inkább az internet ellen tiltakozott egy ideig, aztán egyszer csak megláttam a facebookon :-D Mostanra rájött, hogy vannak hasznos oldalai az internetnek.

Esetleg az lehet, hogy vannak egyes idősebbek, akik azt mondják eddig kibírta nélküle, most már nem is érdekli, különben sem megy annyi vendég, hogy kihasználja. Úgy van vele, hogy azt a pár tányért már elmossa kézzel is, erre már nem áldoz szívesen. De nem találkoztam olyannal aki fölösleges hülyeségnek tartaná, max megmondja, hogy neki nem kell és slussz-passz.

Nem korfüggő, hogy ki mennyire látja a meg a mosogatógép hasznosságát. Múltkor a barátnőm, aki nincs még 40 éves, meglátta, hogy kicsit leöblítem az edényeket mielőtt beteszem a gépbe. Erre meg is jegyezte cinikusan, hogy ennyi erővel már el is moshatnám kézzel. Ha kicsit gondolkodna, rájönne, hogy azért ez nem egészen így van, mert időben nagyon nem ugyanaz kicsit lelotykolni, vagy normálisan nekiállni elmosogatni. És mondtam neki, hogy a mosogatógép nem konyhamalac.

Szerintem annak idején sem tiltakozott senki, amikor feltalálták a mosógépet.

2018. okt. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Anyámnál mosógép sincsen használatban, lavórban kézzel, ahogy kell. Ő már ilyenekre nem rávehető, hogy mindenféle gombokat kelljen nyomkodni, isten őrizz. A mosogatógépet én se értem, az ember lemossa maga után az egy darab tányérját annyi idő alatt, míg bepakolná egy gépbe... Ipari menzán húszezer dolgozóra megérteném. Még valami: átlag magyar lakásban már a hűtőszekrényt, a mosógépet és a mikrót is valahol a nagyszobában kerülgetik, hova az életbe raknál be oda még valamit? Nem mindenki él 100 m2-es luxuslakásban.
2018. okt. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk otthon is utálják. Azért mert volt, és nagy csalódás volt.

Nem tudjuk hogy csak azért mert rosszat vettünk, vagy mindegyik ilyen. De mielőtt betetted a mosogatnivalót át kellett előtte sikálni az edényeket vagy nem működött. Csak speciális mosogatószer volt bele jó, és a gépet tisztítani még rosszabb volt.

Lehet csak rosszat vettünk, de arra jutottunk hogy kevesebb macera kézzel mosogatni.

2018. okt. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"ember lemossa maga után az egy darab tányérját annyi idő alatt, míg bepakolná egy gépbe..."


Hozzád sem sűrűn mehetnek vendégek. Nagyon nagy segítség már akkor is ha csak 2-3 ember jön el látogatóba. És amikor pl. a gyerek pl. minden ivás után új poharat vesz elő. Gyorsan elő kerül 5-6 tányér, 8-10 pohár, saláta tál, mélytányér, lapos tényár stb. Nem kell hozzá 100 m2 lakás, nem azon múlik, a legtöbb konyhába beépíthető, de a nem beépíthetőeket is bárhova lehet tenni. Egymagam után én is elmosom azt az egy tányért... Sokan tévhitben vannak ,hogy ha van mosogatógép, akkor már egyáltalán nem kell mosogatni. Hát ez nem így van, a leégett tepsit pl. nem fogja elsikálni helyetted. Viszont egy családi vasárnapi ebéd után bőven ki lehet használni a frissen koszolódott edényekkel.

2018. okt. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!