Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha szerettem az állatokat már...

Ha szerettem az állatokat már empatikus vagyok?

Figyelt kérdés
Szeretem őket,főleg a macskákat,én etettem,fürdetem,megfésülöm stb..De ha bestgoreon egy 14 éves kis csávót élve darabokra szednek nem nagyon hat meg,amikor egy palinak elkezdték lenyúzni a bőrét akkor is ettem tovább a mellettem ülő meg kiment hányni még utána is öklendezett.Állatkínzást nem nézek mert nem szerettem,nem sírom el magam rajta de rossz érzés,a bestgore-hoz hasonló oldalakat több mint 3 éve nézegettem.Nem tudom miért nézzem,csak kicsit érzem már magam jobban tőle ha valaki b'szogat.Habár néha elegem van belőle akkor is nézem,nem tudom miért.Szerettem nézni az ilyen állatos videókat. https://www.youtube.com/watch?v=J0EUxEkm4kc 18/f
2018. okt. 16. 19:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Embereket nem szoktam sajnálni.
2018. okt. 16. 19:03
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy empatikus. Az empátia együttérzést jelent. Ha te képtelen vagy egy nehéz sorsú, sz#rul járt embertársaddal együtt érezni, akkor nem vagy empatikus. Az empátia azt jelenti, hogy képes vagy magadat a másik helyzetébe beleképzelni, átélni a fájdalmát stb. Szép dolog, hogy szereted az állatokat ( én is) de ez nem empátia, csak állatszeretet
2018. okt. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De nem szerettem ha szenvednek,múltkor is el akartam takarítani egy elütött macska testét hogy ne ott legyen már az út szélén,csak puszta kézzel nem túl higénikus.
2018. okt. 16. 19:09
 4/14 anonim válasza:
Szerintem ha az állatokat szereted, akkor biztosan van benned valamennyi empátia. A bestgore-os videók pedig valószínűleg azért nem hatnak meg annyira, mert a videóban szereplő embereket nem ismered, nem állsz velük közeli kapcsolatban, így természetes, ha nem érzel velük együtt például. Egyszerűen csak nagyobb az ingerküszöböd mint néhány emberé.
2018. okt. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Addig semmi baj sincs veled, amíg azokkal együtt érzel, akik közel vannak hozzád. Ha velük sem, akkor sincs minden veszve, mert az érzelmi empátia fejleszthető, ha szeretnéd.
2018. okt. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kéne idegenek iránt éreznem valamit.Ha a segítségemet kérik se törődök általában velük.Amikor a tanár mondta (nő) hogy segítsen már valaki elvinni a tanáriig a cuccait és rám nézet azt mondtam hogy majd valaki segít vannak elegen a terembe.Valamelyik reggel egy cseléd kínlódott a cókmókjával,gondoltam hogy majd segít rajta valakit,a sok borjú szaladt is.
2018. okt. 16. 19:26
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
Én is szeretem az állatokat, vajjal locsolgatva jól átsütve
2018. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A bornyút én is szerettem.Kicsit hasonlít rád te azért finom.
2018. okt. 16. 21:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem. Több sorozatgyilkosnak is volt háziállata, pl. Jeffrey Dahmernek is volt egy kutyusa, akit imádott és a legjobb barátjának tekintette.
2018. okt. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát,akkor majd megbabusgatom és megetettem a kis cicusomat mielőtt felnyitok egy prostit.
2018. okt. 17. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!