Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek is volt egy ilyen pont...

Nektek is volt egy ilyen pont a életetekben?

Figyelt kérdés
Mikor első éves egyetemista voltam az első szemeszterben szépen fogalmazva is rosz irányba indultam sok téren. Az első szemeszter második felére csak katalógusos órákra jártam be. Előadások helyet otthon maradtam játszani vagy elmentem a "haverokkal" sörözni vagy kávézni. Nem jártam el rendesen sportolni csak néha ha már nagyon unatkoztam. Aztán rákényszerített a nyakamba szakított töménytelen vizsga, hogy szinte mindig tanulnom kelljen. Pont volt egy ingyenes "tréning" sorozat amit mesterképzéses hallgatók tartottak, mivel a sok "szabadidőm" miat szinte mindent untam így beregisztráltam. A 3. előadáson az egyik hölgy arról beszélt, hogy neki mérnök a férje és mennyire megváltoztatta az ő gondolkodás móját is. A férje próbálja a munkájából átvett modelt alkalmazni a legtöbb helyzetben. (Plan->Do->Check->Act) Repeat. Eleinte nem láttam semmi értelmét csak azt, hogy ezzel mennyi időm menne el. Aztán egye kánya kipróbáltam. Nem teljesen ezt alkalmazom ma az életem menedzelésére de ez volt az az alap ami kellett nekem, hogy elinduljak a produktív és boldog élet útján. 24/F

2018. okt. 17. 11:24
 1/2 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem mondhatni a fordítottja volt. Úgy mentem egyetemre, hogy dolgoznom kellett mellette mert a szüleim nem tudtak támogatni. Szóval heti 3-4 éjszakát dolgoztam, közben minden órára bejártam, minden nap tanultam stb. és az első félév végére konkrétan zombi lettem. Ja és nem érte meg, mert attól függetlenül hogy állandóan tanultam, 3,7-es átlagom lett. Akkor eldöntöttem, hogy nem leszek maximalista, szépen kiválogattam a tölteléktantárgyakat amikre sosem lesz szükségem és azokra csak annyit tanultam, hogy éppen átmenjek és nem is jártam be rájuk. Így több időm és erőm maradt a fontos tárgyakra, és ezzel a módszerrel érdekes módon mindig jobb átlagom lett, mint amikor mindenből egyszerre akartam jól teljesíteni. Csak nehéz volt legyőzni a megfelelési kényszert, mert nálunk otthon hibátlan dogákat vártak el mindig és ehhez voltam szokva. Aztán amikor kikészültem, rájöttem hogy nem nekik kell megfelelni, hanem magamnak, főleg így hogy nem is támogatnak. Eleinte volt is balhé mert egyetemen nem lettem kitűnő, beletelt pár évbe mire felfogták hogy itt nincs "osztályelső" meg hogy ez nem is fontos.
2018. okt. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát nekem ez a korszakom most van. Egyetem első félév. Tegnap és ma se mentem be. Amúgy meg csak a katalógusosra szoktam.

Nem azért hogy otthon gépezhessek, hanem mert dolgozok mellette, és annyi ZH-t írunk hogy most is azt tanulom, csak ebéd közben netezek. Egyszerűen kevés az időm, nincs ami elég lenne.

Sportolni nincs időm, pedig régen nagyon ment. Dolgozok helyette. Én még próbálom kitalálni hogy és mint...

2018. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!