Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Depressziós vagy emos vagyok?...

Depressziós vagy emos vagyok? Többi lent

Figyelt kérdés
Tudom hogy az emosak fekete ruhában járnak. De én nem mindig, de szeretem a feketét. napi szinten legalább 1x gondolok arra hogy meg kéne halnom...depis vagyok vagy emos?

2018. okt. 17. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
valószínüleg szereted a fekete színt. a meghalni akarás meg depresszió gondolom
2018. okt. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Néha gondolok arra h minek éljek meg ilyenek
2018. okt. 17. 20:51
 3/8 anonim ***** válasza:
10%

az emó és nem emós


az emósok inkább ilyen polgár pukkasztásos dolok, java részük vegetáriánús, nem feltétlen a borús életvitel jellemzi őket... olvasgass kicsit a témában


ez inkább csak lehangoltság, ha pár hónaoja tart akkor depresszió

2018. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1-2hónapja kezdődött
2018. okt. 17. 21:04
 5/8 anonim válasza:

először is;


emo*. az emo eleve melléknév, és melléknévből nem képzünk melléknevet (gondolom itt leesett, hogy én emo vagyok ¯\_(ツ)_/¯). és ha szomorú vagy, nem vagy emo. az emo emberek sokszor gondolnak a halálra, de jó dolgokra is. pl az emo trinity-t figyelve több dolgot megtudhatsz arról, hogy milyenek is. (My Chemical Romance, Panic! At The Disco, Fall Out Boy és ritka esetekben a Twenty Øne Piløts is).

2018. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az emo egyébként először egy zenei stílust kedvelő emberek gyűjtőneve volt! Nem, nem járnak mindig feketében. Nem, nem akarnak meghalni és nem is életuntak.

Mondjuk úgy, hogy érzelmesebbek és ez látszik az emo stílusú zenéken is.


Ezzel szemben a depresszió egy komoly lelki betegség, amely komoly következményekkel járhat. A hosszan tartó bánat átalakul érzelmi kiégéssé és az egyén teljes mértékben meghanyatlik. Pszichológus segítségével, sok idővel és nagy akarattal gyógyítható.

2018. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon fiatal vagy. Lehet kissé depis vagy. Az emo nem ilyen. De úgyis kifogod nőni. Nekem is sikerült 20 éves koromra nagyjából =D
2018. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az "emo" szó egy rövidítés. Az "emotion" és "emotional" szóból ered, amit lehet melléknévként is érteni. Röviden annyit jelent, hogy érzelgős/érzelmes/érzékeny.


Stílussal összevetve valóban depressziót sugall, de egyben arra is utal, hogy az adott személy érzelmektől túlfűtött, tehát könnyen megbántható, emiatt is alakul ki ez a szomorúság, de egyben nagyon odaadó is, mert tud szeretni.


Ha jól emlékszem az emo stílusnak volt az a saucy/ színes külseje is, ami már inkább vidámságot sugall, ezért sem kell a szomorúságot egyenlővé tenni az emo jellemmel, mert két oldala van.


Ha a stílusod nem is, de jellemed lehet érzelgős.

A divat maga meg már eléggé megszűnt létezni.

Már a feketéről nem az jut eszükbe, hanem inkább rá mondják, hogy rocker/goth.

2018. okt. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!