Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Folyton félek attól, hogy...

Folyton félek attól, hogy nagy baj történik a családtagjaimmal. Napjában többször villanak be képek, emiatt állandó “készenlétben” vagyok. Szinte mindig azt érzem, hogy éppen baj fog történni. Ez miért van?

Figyelt kérdés

A családtagjaim egészségi állapotáért betegesen aggódom, meg vagyok győződve róla hogy van valami kivizsgálatlan bajuk.

Ha mennek valahova, azt érzem hogy induláskor látom őket utoljára és bajuk esik majd.

Folyton beugranak rossz képek, szituációk. Néha elképzelem részletesen hogy elvesztem őket, akkor teljesen felzaklatom magam. Megijeszt, hogy szinte barmelyik pillanatban elveszthetem őket, állandó készenlétben vagyok, hisz azt érzem, hogy hamarosan bekövetkezik majd valami rossz. Néha azt érzem, hogy meggyőződésem hogy ezek a gondolatok valami rossznak az előjelei, és ezek mind meg fognak történni.

Nem tudom mikor nőtt ilyen naggyá ez a probléma, amikor elkezdtem az egyetemet néhány éve, akkor még csak féltettem őket, és rossz volt belegondolni hogy nem vagyok itthon, mostanra meg ez már ilyen mindennapos óriási aggódássá vált. Mi lehet ennek az alapja?

Voltam pszichológusoknál, de nem segített. Hobbit ajánlottak, mozgás, gondolatelterelés..... de hogy foglalkozni azzal, hogy mi okozhatja ezeket? Na azt nem tették.

Én arra gondolok, hogy lehet ahhoz köze hogy kiskoromban elmentünk apával itthonról biciklizni, akkor még öcsém kisbaba volt. Meghalt nagyapám (anyukám apukája) és anyukám hirtelen nem tudta hova tenni az öcsémet, így a szomszéd néni jött át vigyázni rá, és amikor hazaértünk apával a szomszédnéni közölte hogy mi van, és nekem rossz érzésem lett tőle hogy nem voltunk itt. Illetve amikor a másik nagyapám is meghalt, az hirtelen történt és pont hívni akartam, de már nem vette fel. A nagybáttyám is hirtelen kapott agyvérzést fiatalon, azt is nehezen emésztettem meg.


2018. okt. 19. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez természetes. Más is érez így, én is. Az élet kiszámíthatatlan bármelyik pillanatban bárkivel történhet bármi. Sajnos ez az élet, el kell fogadni még ha szörnyű is.
2018. okt. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van hogy engem elkap a sírás és az aggódás.

Sokszor kívánom azt hogy bárcsak én halnék meg elobb hogy ne kelljen majd atelnem egyszer azt a fájdalmat..az az ürességet:((( mert nekem ők töltik ki az életemet.

Így annyit tudok tenni hogy probalok velük türelmes és normális lenni mivel ahogy idosodnek ugy egyre nehezebb lesz velük, de ha tudok mellettük leszek mindig.

Tudod van az a kep.. amikor kis kockákba össze van rakva hogy amikor te pici vagy ok is veled vannak segítenek stb

És ahogy idosodnek nekik lesz rad szükségük 😭😭..

Én pl külföldi munkán gondolkozok mer itthon nemsokra megyek egyedül, fel amint lenne valami vagy szükség lenne már rám, penz ide vagy oda jönnék haza..

Mert az én szüleim csodálatosak, és szeretem őket úgy ahogy vannak, és engem ezért kap el sokszor az aggódás ha pl elmennek valahova stb:(

23L

2018. okt. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az aggodalom természetes, a felnagyítottsága nem az.

Ez egyfajta szorongás, amelynek tárgyat adsz. Ezt az érzést a legkönnyebb tárgyiasítani, hiszen nem teljesen valószínűtlen.


A mélyére kellene ásnod, hogy mi okozza a szorongásodat. Mert ennek oka benned van.


Én is hasonlóban szenvedtem, a hipochondriám sajnos még mindig néha előjön, a beteges féltés szintén.

2018. okt. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én az anyukámmal kapcsolatban kezdtem ezt érezni egy olyan időben, nagyon sokat szorongtam, szinte gyászoltam, borzasztó érzés volt, aztán kiderült, hogy évek óta (a szorongással egyidőben kb) beteg lehetett és csak végstádiumban vették észre.

Bárcsak elvittem volna orvoshoz hamarabb...

Szerintem az ésszerű vizsgálatokra, szűrésekre nyugodtan ráveheted őket,azzal senkinek sem ártasz.

2018. okt. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ilyen tini korban teljesen normalis. Tudatosul a halal tenye vegleg, es felteni kezded a szeretteidet. Majd kesobb rajossz mindent ki lehet birni... ez az egyik. A masik hogy ne nezz eroszakot. Hajlamosit az agressziv kepek bevillanasara akkor is ha nem akarod.
2018. okt. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy szakemberrel kezeltesd ki magad, mert egy egész életet is le lehet élni állandó rettegésben. Ahelyett, hogy békében boldogságban, móka-kacagásban telnének a napjaid...
2018. okt. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!