Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Miért van ez? Hosszú magyarázat

Néhány hónapja volt egy durvàbb lelki rottyon.Sok negatìv hatás ért nagyon egyszerre,és ez "lecsapta a biztosìtékot"

Szenvedős volt,de nem az első.Szokásos körök amik ilyenkor bevàlnak hogy kimásszak bellölle:új célok kitűzése rövid ês hosszútávra,megvalósìtás megtervezêse,és belekezdeni.Pipa.Rövid idő alatt javulás,újra érzem az életkedvet,haladok a célok felé,úgy érzem sínen vagyok.Aztán hopp.Az egyik kitűzött célról kiderül hogy lehetetlen.Egy fontos szemêlyt valószìnűleg végleg elvesztettem az életemből.Fontos cêl volt,hogy rendbe tegyem ezt az emberi kapcsolatomat,de nem helyeztem a többi kitűzött cél fölé,és mégis:mikor felfogtam hogy ez az egy nem jöhet össze: sokk.Nem újabb lelki rotty,nem szenvedek,de a többi céltől is elment minden kedvem a világ szürke lett.Olyan mintha teljesen eltompultam volna.Ép ésszel felfogom,hogy el kell engednem és a többi céllal foglalkozni (az életem szempontjából amúgy is ennek volt a legkevesebb gyakorlati haszna)De egyszerűen képtelen vagyok rá...

Keress kérdéseket hasonló témákban: érzés, célkitűzés, kudarc

2018. okt. 20. 14:30  Privát üzenet  

A válaszok

Írjál már a körülményeidről egy kicsit! Életkorod, dolgozol vagy tanulsz, kivel élsz, mért ment szét a kapcsolat, mik azok a tervek.

belőle

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2018. okt. 20. 14:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azért nem ìrtam részletesebben mert ìgy is hosszú lett.És a lényeget azt hiszem leìrtam.

Ami talán lényeges:Dolgozom

A személyt pedig nagyon csúnyán megbántottam.Meggyűlőlt.Vagy ha nem is gyűlöl a háta közepére sem kìván.

# 2/9Időpont 2018. okt. 20. 14:58 Privát üzenet
A helyreállíthatóság függ a korábbi kapcsolatotoktól. Én azért, ha valakit nagyon szeretnék és valamit elkövetne ellenem, megbocsátanék, pont azért, mert szeretem. Úgyhogy lehet, hogy a szeretet eleve nem volt kölcsönös. Azért kíváncsi vagyok, mi az, amivel annyira megbántottad, hogy minden kapcsolatot megszakított.

# 3/9Időpont 2018. okt. 20. 15:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem kételkedem abban,hogy szeretett valszeg most is szeret.De amit csináltam az nagyon aljas és undorìtó.Annyira,hogy teljesen átformálhatta a rólam alkotott összképét.

# 4/9Időpont 2018. okt. 20. 15:07 Privát üzenet
És hogy próbáltad helyrehozni?

# 5/9Időpont 2018. okt. 20. 15:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Próbáltam vele megbeszélni,többször is.Teljesen elzárkózik.Nem tud/akar megbocsátani.De nem ezen van a hangsúly.A dolog kijavìthatatlan,ezt megértettem,elfogadtam.

De miért tűnik tőle az egész terv értelmetlennek hetek óta?A többi kitűzött célnak gyakorlati haszna van.

# 6/9Időpont 2018. okt. 20. 16:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Talán az még lényeges,hogy 21/f vagyok

# 7/9Időpont 2018. okt. 20. 16:46 Privát üzenet
Depis lettél tőle, a boldogsághormonjaid nagyon alacsony szintre kerültek. Ilyenkor kénytelen vagy önerőből erőltetni a programokat, célokat, társaságot, akkor is, ha külön erőfeszítésbe kerülnek, mert a sikerélmény majd újra felturbózza az aktivitáshormonokat (dopamin). Érdemes sportolni is.

# 8/9Időpont 2018. okt. 20. 17:18 Privát üzenet

Lelki válságból kijutni tényleg az a legjobb módszer,amit leìrtál.

Szerintem pontosan azért érzed magad ìgy most,mert a többi cél gyakorlati haszonnal jár.Csak akkor hozzák meg az eredményt ha eléred őket (sikerélmény)

A kapcsolat legyen akármilyen nyilván érzelmi "haszonnal" járt volna.Ha tényleg esêlytelen,akkor meg kell gyászolnod.Azt javaslom hagyj egy kis idôt magadnak.Kicsit szüneteltesd a céljaidat...

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 2018. okt. 22. 12:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mire jó az ha instagramon vagy facebookon mindent posztol valaki akármi történik vele? Arra lehet valami értelmes magyarázat, hogy valaki sokáig nem volt ilyen magamutogató de pár hónapja az lett?
Szerintetek mi erre az értelmes magyarázat az Anotalkkal kapcsolatban?
Ha valakire azt mondjuk, hogy félénk, akkor ítélkezünk felette?
Az egyetemi oktatók ennyire nem nézik az emailjeiket vagy mi lehet erre a magyarázat?
Kinek mi srácok? (kérdés rövid, magyarázat hosszú)
Mit jelent az hogy szerecsenmosdatás? Honnan ered ez a kifejezés?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!