Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez? Hosszú magyarázat

Miért van ez? Hosszú magyarázat

Figyelt kérdés

Néhány hónapja volt egy durvàbb lelki rottyon.Sok negatìv hatás ért nagyon egyszerre,és ez "lecsapta a biztosìtékot"

Szenvedős volt,de nem az első.Szokásos körök amik ilyenkor bevàlnak hogy kimásszak bellölle:új célok kitűzése rövid ês hosszútávra,megvalósìtás megtervezêse,és belekezdeni.Pipa.Rövid idő alatt javulás,újra érzem az életkedvet,haladok a célok felé,úgy érzem sínen vagyok.Aztán hopp.Az egyik kitűzött célról kiderül hogy lehetetlen.Egy fontos szemêlyt valószìnűleg végleg elvesztettem az életemből.Fontos cêl volt,hogy rendbe tegyem ezt az emberi kapcsolatomat,de nem helyeztem a többi kitűzött cél fölé,és mégis:mikor felfogtam hogy ez az egy nem jöhet össze: sokk.Nem újabb lelki rotty,nem szenvedek,de a többi céltől is elment minden kedvem a világ szürke lett.Olyan mintha teljesen eltompultam volna.Ép ésszel felfogom,hogy el kell engednem és a többi céllal foglalkozni (az életem szempontjából amúgy is ennek volt a legkevesebb gyakorlati haszna)De egyszerűen képtelen vagyok rá...



2018. okt. 20. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Írjál már a körülményeidről egy kicsit! Életkorod, dolgozol vagy tanulsz, kivel élsz, mért ment szét a kapcsolat, mik azok a tervek.

belőle

2018. okt. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért nem ìrtam részletesebben mert ìgy is hosszú lett.És a lényeget azt hiszem leìrtam.

Ami talán lényeges:Dolgozom

A személyt pedig nagyon csúnyán megbántottam.Meggyűlőlt.Vagy ha nem is gyűlöl a háta közepére sem kìván.

2018. okt. 20. 14:58
 3/9 anonim ***** válasza:
A helyreállíthatóság függ a korábbi kapcsolatotoktól. Én azért, ha valakit nagyon szeretnék és valamit elkövetne ellenem, megbocsátanék, pont azért, mert szeretem. Úgyhogy lehet, hogy a szeretet eleve nem volt kölcsönös. Azért kíváncsi vagyok, mi az, amivel annyira megbántottad, hogy minden kapcsolatot megszakított.
2018. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem kételkedem abban,hogy szeretett valszeg most is szeret.De amit csináltam az nagyon aljas és undorìtó.Annyira,hogy teljesen átformálhatta a rólam alkotott összképét.
2018. okt. 20. 15:07
 5/9 anonim ***** válasza:
És hogy próbáltad helyrehozni?
2018. okt. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam vele megbeszélni,többször is.Teljesen elzárkózik.Nem tud/akar megbocsátani.De nem ezen van a hangsúly.A dolog kijavìthatatlan,ezt megértettem,elfogadtam.

De miért tűnik tőle az egész terv értelmetlennek hetek óta?A többi kitűzött célnak gyakorlati haszna van.

2018. okt. 20. 16:10
 7/9 A kérdező kommentje:
Talán az még lényeges,hogy 21/f vagyok
2018. okt. 20. 16:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Depis lettél tőle, a boldogsághormonjaid nagyon alacsony szintre kerültek. Ilyenkor kénytelen vagy önerőből erőltetni a programokat, célokat, társaságot, akkor is, ha külön erőfeszítésbe kerülnek, mert a sikerélmény majd újra felturbózza az aktivitáshormonokat (dopamin). Érdemes sportolni is.
2018. okt. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lelki válságból kijutni tényleg az a legjobb módszer,amit leìrtál.

Szerintem pontosan azért érzed magad ìgy most,mert a többi cél gyakorlati haszonnal jár.Csak akkor hozzák meg az eredményt ha eléred őket (sikerélmény)

A kapcsolat legyen akármilyen nyilván érzelmi "haszonnal" járt volna.Ha tényleg esêlytelen,akkor meg kell gyászolnod.Azt javaslom hagyj egy kis idôt magadnak.Kicsit szüneteltesd a céljaidat...

2018. okt. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!