Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretek állandóan egy...

Miért szeretek állandóan egy stabil képet alkotni magamról másoknak? Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, hatalmas megfigyelő vagyok. Kiskoromtól kezdve megfigyeltem mindent magam körül, különösképpen a társaságokat és azok alkotóit, felépítését.

Valamikor általános iskolában kezdődött el ez igazán. Emlékszem környezetismeret óránk volt (talán 4.-es lehettem) és az egész táblát teleírta a tanárunk. Kopogott az ajtón egy tőlünk kisebb gyerek, valami papírt hozott a tanárnőnek. Elgondolkodtam azon, hogy vajon mit gondolhatott az a talán másodikos kisgyerek. "Azta, ők már ilyen sokat írnak?" "Milyen okosak lehetnek!" "Bizony, ők már nagyok és okosak."

Talán kijelenthetem, ez volt az első ilyen. Aztán még rengeteg jött általánosban. Főleg amikor nyolcadikosok lettünk. Mindig az járt a fejemben, hogy vajon az akkori alsósok is olyan tisztelettel gondoltak-e ránk, mint amikor én annyi idős voltam? Amikor a barátaimmal szórakoztunk a hátsóajtónal, amikor a kosárpalánk alatt beszélgettünk. Vajon ők is "nagyokként" tekintettek ránk?

Később ez átterjedt mindenfajta társaságra aminek részese lettem. Úgy éreztem, hogy ha része vagyok egy társaságnak, vagy vagyok valaki akkor az emberek is valakiként fognak rám nézni.

Elő szokott fordulni, hogy teljesen váratlan emberek, létező de eldugott tulajdonságaimra hívják fel a figyelmemet. Sokszor ezeket automatikusan beépítem ebbe az "imidzsbe".

Továbbá nagy hangsúlyt fektetek arra, hogy az emberek minek látnak. Újabban a megjelenésemen dolgozok sokat, ruházkodásban és egyebeket illetően. Határozott, erkölcsös, kedves, udvarias és sokszínű személyiségűnek tartom magam, de persze ez itt kicsit zavaros, mert nem tudom hogy ez mennyire valós, mivel bezavar az, hogy milyen SZERETNÉK lenni.

Kicsit olyan, mintha szeretném kívülről látni magamat.


Sajnos nem tudom érzékeltetni igazán ezt az érzést, de mégis behálózza az egész életemet. Káros dolognak nem érzem (annyira), mivel nem másokért élek, nem másoknak akarok megfelelni, sőt, mindig azt teszem amit én szeretnék, ideértve azt, hogy olyat is amit én kívülről szívesen látnék.

Kíváncsi vagyok. Másnak is van hasonló dolga? Miért alakulhatott ki ez? Akinek ez idegen, mit gondol róla?



2018. okt. 20. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyan vagy mint amilyen én voltam.

Akkor és ott én nem gondoltam volna hogy miért van ez, sőt ha valaki fejemhez vágta volna hogy azért mert nincs önbizalmam és minél stabilabb lábon akarok állni, nem akarom azokat a dolgokat hallani amivel megbántanak, és igazából teljes mértékben kiegyensúlyozatlan vagyok, akkor hatalmas erővel a arcába röhögtem volna hogy: ki? én? Akkor engem te nem ismersz!

Nagyon veszélyes amikor valaki ilyen módon nézi a dolgokat, mert általában az ilyen embereknek túlfokozott és erőteljes érzelmeik vannak és ha más nem akkor az érzelmi IQ szintjük jóval az átlag felett áll. Ez még nem ezen időszakban kerekedik ki, hanem majd akkor mikor majd mindent megért és minden a helyére áll az emberben.

Miért veszélyes hogy érzelmeimre érzékenyebb vagyok, mint mások, ez mitől veszélyes? Attól hogy könnyen lehet az ember depressziós és szorongó, úgy hogy fel sem tűnik neki, mivel próbálja mindig a legjobbat adni és nem is feltétlen magával foglalkozik a legtöbbet, hanem mások elemzésével. Ez Tudaton kívül erősödik és általában hirtelen egyről a kettőre jön elő és az ember azt sem tudja hogy hol van és mi történt vele. ez kb olyan mintha egy olyan embernek adnál be nagy dózisú kábítószert, aki még életében nem próbálta. Az a baj hogy az embernek sok mindenre magától kell rájönnie és nem lehet csak úgy átadni. Pont mint egy nehéz stratégiai játékban. Ott is magyarázhatod hogy mit hogy és mikor. de ha egymaga marad az illető akkor hiába tudja hogy mikor mit kell tenni ha egy kétes döntés elé állítják amivel még idáig nem találkozott és nem tudja hogy mit tegyen és csődöt mond. Na az emberi önismeret és érzelmek pont sok ilyen "kétes" döntések halmazából állnak és ezért kell az embernek egymaga vagy kisegítéssel végig jutni a dolgokon, de van amiken ténylegesen csak ő egymaga képes. Ezért is nem tudok neked nagy mértékben segíteni, de belinkelem neked egy általam megválaszolt kérdést, hogy én hogy is jöttem rá sok mindenre, bár valahol remélem hogy te nem így fog sz rájönni.


5. válaszoló vagyok.

Ha kérdésed van nyugodtan írj.

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__9..

2018. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok/voltam. Most inkább nem fejteném ki hogy miért. Tizenévesen pl egy buli kellős közepén, képes voltam félrevonulni pár érdekes felismerés miatt. Mondjuk én szerintem súlyosabb eset voltam mint te. Persze ha nagyon akartam tudtam váltani, de akkor meg átestem a ló túl oldalára.
2018. okt. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!