Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért egyre agresszívebb,...

Miért egyre agresszívebb, rosszindulatúbb, gonoszabb a társadalom?

Figyelt kérdés
2018. okt. 22. 09:03
 1/10 anonim válasza:
Tudnál példát momdani, hogy miért gonosz a társadalom?
2018. okt. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Miért egyre kérdést nem értem?


Mikor nem volt agresszív és rosszindulatí és gonosz a társadalom.


Mikor a középkorban egy vöröshajú nöt csak a haja szine miatt kirekesztettek, akkor bizonyára azt mind jóindulatból csinálták?

2018. okt. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Mihez képest? A múlt század közepén még zsidókat lőttek a Dunába, meg egymást súgták be az emberek az ÁVO-nak.
2018. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Miért egyre kérdést nem értem?"


Ezt a kérdést én sem értem.

2018. okt. 22. 09:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy egyszerűen gyűlik mindenkiben a feszültség és nem tudják levezetni, folyamatosan stresszesek.


Mostanában apróságokon látom. Például álltam a zebrán, zöldre váltott a lámpa, de mivel csak 1 tized másodperc után mozdultam a mögöttem álló csaj tipikus "bmeg az anyád" sóhajjal elindult és arrébb lökött.


Vagy ugyanez a sóhaj volt, mikor nem azonnal pakoltam a boltban a szalagra a dolgaimat, mert láttam, hogy ráérek, de a mögöttem lévő azonnal feszült sóhajtozásba kezdett. Vagy csak megálltam egy polcról levenni terméket, rögtön jött a hangos sóhajtozás mert ki kellett engem kerülni.


Ez a tipikus "Ahj..." sóhaj, esetleg még csettint is egyet a nyelvével hogy "chh..."


Nem tudom más megfigyelt-e ilyet. Eddig is feszültek voltak az emberek, de az utóbbi hónapban, hetekben egyenesen azt látom, hogy agyon vernék a másikat csak mert létezik.

2018. okt. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Ez egy szándékosan gerjesztett jelenség, gyűlöletkeltés, félelemkeltés, ami mögött hatalmukért harcoló politikusok állnak.


Ez a "mi és mások" kettősség élezése, az oszd meg és uralkodj receptje szerint.

2018. okt. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóval egyetértek. Fel kéne fogni, hogy a "mi"-be mindnyájan beletartozunk, és nem széthúzni, hanem összetartani.


A feszültséget okozhatják az anyagi gondok is, a rossz életszínvonal, és hogy sokan nem tudják kezelni a problémáikat.


A tudatosabb, egészségesebb életmód, sport segítene, hogy ne legyen sok ember időzített bomba. Vagy ha több időt töltenének a természetben, és kevesebbet a tévé, internet előtt.

2018. okt. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A társadalom leképezi sokszor az ország vezetőségét.
2018. okt. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami agressziót én látok magam körül, hogy nagyon sokan nem bírják elviselni, hogy valaki jól érezze magát, nem tudják a másik örömét elviselni, még akkor sem, ha őket amúgy ez sehogy se érinti, fenyegetésként élik meg.
2018. okt. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha csak a szándékos emberölések lakosságra vetített számát nézzük, állítólag évezredek óta egy csökkenés tart.

Amire konkrét KSH-adatot láttam, az a hazai felderített esetek száma a 60-as évek óta: a 90-es évek elejéig lassú emelkedés volt, azóta van egy jelentős csökkenés, mára talán felére-harmadára. A legutóbbi év statisztikáját még nem láttam, sajnos meglehet, hogy a járvány társadalmi hatásai többekből előhozták a vadembert.


Szubjektív módon nem lehet ezt jól megállapítani, mert függ attól, mikor milyen hírműsorok álltak rendelkezésre, és a magunk tűrőképessége is változik életünkben.


De talán van abban valami, hogy szüleim gyerekkorában még nem volt szokás, hogy a köztereken a tárgyak szét legyenek verve, össze legyenek festékezve. A 90-es években viszont mindenhol ott voltak a rongálások nyomai. Ma szerintem messze kevesebb a megrongált utcabútor, lámpa, jelzőtábla, mint akkor. Persze ez nagyban függ attól is, milyen hamar cserélik ki a rongált dolgot, lehet, hogy ma hamarabb.

2021. febr. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!