Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik egyes lányok...

Miért szeretik egyes lányok ennyire a koreai popot, Távol-Keleti kultúrát, azt a világot?

Figyelt kérdés

Nem csak tizenévesekre jellemző, az ismeretségi körömben huszonéves lányok is mutathatják még ezt a tulajdonságot, igazából egy Keleti nyelvek-, és kultúrák szakos volt évfolyamtársam kapcsán jutott eszembe a kérdés. A csajszi is nyilván tipikus anime-rajongó, meg koreai popot hallgat, és felmerült bennem a kérdés, hogy ezek a lányok miért rajonganak ennyire (sztem általában betegesen) például ezekért a nagyon feminim, koreai énekesek iránt, akiknek általában nem is beszélik a nyelvüket? Vagy elég az animére gondolni. A környezetemben úgy tapasztaltam, hogy pl. a túlzott anime-rajongás vmilyen gyerekkori családon belüli traumára vezethető vissza, illetve ezek a lányok az ismeretségi körömben, akik ilyen koreai fanok, alig, vagy egyáltalán nem voltak még együtt férfival szexuális téren akár 20 évesen se, laikusként arra gondolok ez is kapcsolatban lehet ezek iránt a ,,művészek,, iránti rajongásukban, de nem értek a témához. Valakinek esetleg van erről bármiféle konkrét tudása utánaolvasás kapcsán?


Nem szeretnék mocskolódást, akármit, sztem akinek meg kell értenie az érti a kérdésemet, előre is köszönöm a válaszokat!


20/f



2018. okt. 23. 19:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%

Őket ez érdekli, bőven vannak ott érdekes dolgok.

Szerintem túlságosan ítélkező vagy.

2018. okt. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%
Szia, 20 éves vagyok és szinte csak Kpopot hallgatok. Ez egy nagyon sokszínű "műfaj"(nem csak Bts meg Psy létezik), szinte mindenki találhat benne legalább egy számot/bandát, ami bejön neki. Aki nincs benne ebben az egészben(értsd. aki nem kpopper) soha nem fogja megérteni, hogy miért rajonganak értük ennyien és ennyire. Annyira de annyira mások mint egy nyugati előadó, minden tekintetben. Úgy igazán meg lehet őket ismerni, mint embereket(már ha megukat adják) és ilyenkor nem fog érdekelni, hogy nem értjük, hogy mit mondanak,szépen lehet várni angol feliratra. Egyébként meg nyilván azért is lett ennyire felkapott ez az egész, mert tényleg nagyon jók.Érdekes, változatos szövegek, mindig lenyűgöző koreografia, látványos videoklipp. Ennek van egy "sötét oldala" mert feláldozzák kb az egész fiatal felnőtt korukat ezért, hogy idáig eljussanak, amit nagyon sajnálok, de emiatt még jobban örülök, ha sikerül nekik valami pl.megnyernek valamit. Stbstb erről tudnék még éveket mesélni. Remélem, hogy segíthettem valamit!!
2018. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
68%
Nekik ez tetszik, neked meg más. És honnan tudod hogy nem voltak pasival? Gondolom lepattintottak téged, ezért titulálod "betegesnek" a rajongásukat... És miért ne szeretnék ezek a lányok az ottani zenét, miért ne jöhetnének be nekik az ottani szépfiúk?
2018. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

Ez a nap kérdése!

Szerinted azok a lányok betegesek, akik egy számodra közömbös dolog iránt érdeklődnek, miközben minden irónia nélkül azt fejtegeted, hogy a keleti kultúrát csak valami trauma miatt lehet szeretni.

Ennyi erővel az ország fele nem beszél angolul, és mégis hallgatják az amcsi pop zenét, meg nézik a tipikus gimis sorozatokat. Sőt, ha már itt tartunk, le is írhatod, hogy téged mi érdekel, szerintem egy kis kreativitással ki lehet hozni abból is pár komplexust, meg elfojtott traumát.


Azt, hogy bizonyos embereknek bizonyos ízlése van had ne kelljen már elmagyarázni egy felnőtt férfinak.

2018. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

3-as, sajnos nem jött be a személyeskedés, nem volt még szerencsém ilyen típusú lányhoz :D

A leírásomból lemaradt, hogy lehetne ezt valami kultúra iránt való rajongásra fogni, de azért ha magába néz mindenki, bátran kijelenthetem, hogy pl. Magyarországon nem jellemző semmiféle ilyen szintű rajongás semelyik másik kultúra iránt, csak ez a Korea-Japán tengely, ezért gondolom azt, hogy emögött ilyesfajta magyarázat áll.

2018. okt. 23. 20:01
 6/28 anonim ***** válasza:
92%

Én a japán rockban találtam meg azokat a zenéket, ami inspirál stb. A zenekar tagokat egyszerűen aranyosnak találom, de én sok mindennel vagyok elfogadóbb másoknál, úgy értve, hogy felőlem lehet fiú kisminkelve, lány öltözhet pasinak, nem zavar, hiszen semmivel nem ér kevesebbet, mint bárki más. Van, hogy ránézek ezekre az emberekre és azt mondom, wow, de menők.

Emellett, ha rajongok valami kifestett emberért, miért baj az másoknak? Nézzük csak meg a sztárokat, egyéb zenészeket, gondolom justinbieber (nem bántásból) koncertjeire is csak a zenéje miatt mennek. Vagy azok, akik most az erotikus irodalom hullámban találták meg a kedvükre való szórakozást.

Sok fan ismerősöm volt régen, volt aki akár meleg történeteket írt a kedvenceiről, vagy ilyesmi, a legtöbbnek van már kapcsolata (hetero), munkája, egyetemen van.

Animeket régóta nézek, mangakat is olvasok, érdekesebbnek találom őket, mint a filmeket. Lefoglalnak, és kicsit nem a valósággal foglalkozom.

Művészetről annyit, hogy én is rajzolok, és jó érzés, hogy van egy hobbim, ami leköt, szórakoztat. Még ha csak egy anime csajt is rajzolgatok, és sose leszek profi, akkor is van valami, amivel úgy érzem produktívan töltöm az időmet.

Mindemellett felnőtt vagyok és dolgozom.

2018. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
81%
'Magyarországon nem jellemző semmiféle ilyen szintű rajongás semelyik másik kultúra iránt, csak ez a Korea-Japán tengely" Ezzel is mellélőttél. Szóval nem ismersz ilyen emberkéket, de eldöntötted hogy nem voltak párkapcsolataik... a korlátoltságod, látatlanban ítélkezésed nevetséges.
2018. okt. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%

Én már akkor néztem animét, amikor te még pajzán gondolat sem voltál. Miért? Mert ez tetszik nekik, ez érdekli őket, ugyanúgy, mint mást más dolgok.

Ismerek olyan felnőtt férfit, aki aktívan sportol, akadályfutásokon vesz részt, edzősködik, és mellette kedveli ezt a világot is.

2018. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

Én is ismerek olyan lányokat akik a Koreai poppért rajonganak. Szerintem nincs ezzel semmi baj.

Én pedig már majdnem egy éve nézek animéket. Nem történt velem semmi gyerekkori trauma.

2018. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasd el, kérdező, érdekes lesz. :-)

[link]

2018. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!