Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kerüljek ki egy erőszak...

Hogyan kerüljek ki egy erőszakos akaratèrvènyesìtő hatàsa alòl?

Figyelt kérdés
A pàromròl van szò. Az előző baràtom fèrfiasan taktikàzott, hangoztatta mindìg, hogy èn vagyok a főnök. Èn szerveztem mindent, jò volt, mentek a dolgok. Minden feladat ràm hàrult, ő csak egy vagàny vègrehajtò "katonà"-nak mutatkozott . Majd mikor elèggè kifàradtam ès kiismert, elèg informàciòt összeszedett ròlam, elkezdett "ledaràlni". Àllandòan szidott mint a bokrot, hülyènek , elmerokkantnak àllìtott be a kapcsolataimnak , lejàratott, erőszakos volt. Ekkor màr tünetek is jelentkeztek, hatàrozatlan voltam, dadogtam stb. Megszabadultam tőle. A sajàt mòdszerèvel! Itt megjegyzem, hogy sajàt vàllalkozàsom van. Megint beleestem a csapdàba. A mostani pàrom sokkal veszèlyesebb. Gyorsan forog az agya, felületes, laza, fizikailag is rettentő gyors, akaratos. Hamar tùlvan bàrmin.Egy ideje pròbalok tőle levàlni de nem megy. A baràtnőmmel fogalmaztuk meg, hogy ő ezt felsőbb szinten műveli, egy zsarnok.Ùgy èrvènyesìti velem szemben az akaratàt , hogy kihasznàlja a relatìv lassùsàgomat ès bezavar, bekavar, beelőz. Informàciòkkal stb. Leszedàl, lefàraszt agyilag. Olyan hatàssal van ràm, mint egy szektavezèr a hìveire, de nem tudom megfogalmazni az àllapotot. Ùgy irànyit mintha èn is azt akarnàm amit ő ,miutàn elbizonytalanìtott. Rettenetesen elfàradtam teljesen apatikus vagyok. Nem tudom hogyan lèpjek ki ebből.

#párkapcsolat #manipulàlàs #akaratèrvènyesìtès
2018. okt. 24. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

1. Elfogadod, hogy ő a vezető, mert jobbak nálad a képességei. A részleteket te fejtetted ki.

2. Nem tudod ezt elfogadni, és ismét szakítasz. De mi van, ha szinte minden pasi okosabb nálad? Akkor majd állandóan szakítasz?

2018. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszer is ilyen merülne fel bennem egy kapcsolatban, hogy zsarnokoskodnak bármilyen téren felettem, erőt vennék magamon és szakítanék.


Nem feltétlenül ugyanolyan, de volt egy barátnőm, aki olyan érzelmi zsarolásokkal keserítette meg az életem jó négy évig, hogy visszanézve nem is értem, hogy nem tűnt fel. Konkrétan még beszélnem se lehetett nagyon senkivel, még a szerelmemre is féltékeny volt, de mivel amúgy nagyon jófej csaj volt, mindig próbáltam a kedvében járni, még ha a barátomról se mesélhettem neki, akkor is.

Ez nem akkora dolog, mint munkában, vállalkozással eltűrni valakit így, de elmondom, hogy amint meguntam, és elviseltem a hosszasan tartó utálatát, mert magára hagytam, még a levegő is jobb lett körülöttem. Nem fojtogattak, nem szabályoztak.


Soha nem viselném el senkitől mégegyszer. Főleg nem egy kapcsolatban, ahogy mondtam.

2018. okt. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Önmagad hibáit is légyszíves teljes mélységében előadni:)

Hogy korrekt választ kapj:D

2018. okt. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem mondod? Miért nem tudsz leválni tőle?
2018. okt. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elhatározod, hogy szakítasz és megteszed, ennyi az egész. Semmi nem kell hozzá, csak némi önuralom, nehogy már ne menjen.. Vagy megéri tönkremenned?
2018. okt. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem tudnàm valahogy leèpìteni?

Amùgy magànèletben jo tulajdonsàgai is vannak. Gondoskodò, apàs, sportos , kedves, jò a szex vele, fèrfias. Ezèrt nehèz vele szakìtani. Viszont hàzimunka ès hasonlòkban nulla.

2018. okt. 24. 17:46
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

Értem én ezt a hatalmi viszonyt, hogy hol te hol a pasi ül a nyeregben.


Csak egy kérdés: miért hatalmi viszony?


Miért legyőzni akarod a pasit, és nem együtt élni, szeretetben? Minek párbajozni, vívni vele, fölé kerekedni.


Nem nem csak ilyen pasik vannak, csak mivel te is ilyen vagy, ezt a típust vonzod be. Méghozzá azért, mert aki nem hatalmi játékot akar vívni a párjával az nem áll le ilyen pasival.


Magyarul miért ilyen párkapcsolatra vágysz, ahol a barátnőiddel azt vesézitek ki, hogy eddig te voltál az Ász, de most jött egy Ördögi Róka aki még téged is leköröz.


Te a férfiakban versenytársat látsz?

Aláztak meg mert nő vagy valaha?


Kérdezgetem ezt mint nő, és mint olyan aki ugyancsak szembesítettek egyszer azzal, hogy én egy férfit legyőzni akarok. De már nem ;). (Hál Istennek)

2018. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves Ismeretlen!

( most nyugodt vagyok, talàn tudok èrthetően fogalmazni, sajnos itt röviden kell egy egèsz helyzetet felvàzolni) Ha 1920at ìrnànk, màs lenne a helyzet. Akkor baromi nagy szàm volt, ha egy nő dolgozott, vagy esetleg autòt vezetett, megàllta a helyèt. Ma màr a többi nő is lenèzi a hagyomànyos "tenyèszteheneket", mivel nem az a szint. Nekem is elvàrasom, hogy egy pasas legyen fèrfias, de azèrt mivel manapsàg a nők is kombinàltabbak sok tèren ő is tudjon legalább főzni mondjuk. A problèma ott van, hogy ő semmit nem tud, egyszer nem mosogatott el eddig pl. Viszont amikben èn jeleskedek, ő ott is el akar nyomni! Kb. kèt hete kijelentette, hogy ő sokkal okosabb nàlam, csak ùgy làtja, èn akarok az okosabb lenni, ès megjatsza a hülyèt. Kèsőbb hozzàtette, hogy fèlt a teherautòvezetèstől, mert szerinte bèna vagyok.(A,B,C,D-s jogsim van a vàllalkozasbòl adòdòan) Motorozok is, ott is le akar nyomni, de ott rafinàltabban ( összetörte, de nem csinàltatta meg),mondjuk nem kètsèges, hogy nagyon jòk a kèpessègei. Viszont SEMMI èrtelmes vègzettsège nincs! Àllandòan a "porondon van", szerepel, rengeteg kapcsolata van, keresi a kapcsolatokat. Pl.ismerek kèt politikust, azoknak is elkezdett szerepelni, ùgy csinàlt, mintha ő irànyìtana engem , közben meg èn hoztam össze az egèsz kivitelezèst, nem kevès energiamba telt, hogy megakadàlyozzam hogy az erőszakoskodò trehàny igènytelen munkàjàval elb..a. Persze ezt a politikus nem làtta. Màskor volt, hogy meg is kèrdeztèk, hogy: ő az èsz èn meg a vègrehajtò? Mindenki azt hiszi èn vagyok a bunkò, tahò "őfelsègèvel" szemben. Egyèrtelműen egy tenyèszmarha szintjère akar lesüllyeszteni. Közben nekem sokkal magasabb a kèpzettsègem szakember vagyok, ő csak innen onnan tanulgatott. Mondom ezt ùgy, hogy anyàm gèpèszmèrnök, de apàm 50 èven keresztül ùgy elnyomta, hogy semmire nem vitte, van jogosìtvànya, de vezetni nem mer. Ès ez màs területeken is mutatkozik. Igazàbòl ő ugròdeszkànak hasznàl engem, azt hasznàlja ki,hogy èn egy kicsit depresszìv , mèlyre hatò, precìz, maximalista szemèlyisèg vagyok. Ès sajnos egyre lassùbb...

2018. okt. 25. 12:15
 9/10 A kérdező kommentje:
Hozzàtennèm mèg , hogy èn konstruktìv vagyok csak màr sokszor elhagy a logikàm az idegtől. Ő is konstruktìv, de az emberek megvezetèseben inkàbb. Tàjèkozatlan, tudatlan, azt is leplezni akarja folyamatosan, de ha mondok valami jòt màr előadja nyilvànosan, mintha ő talàlta volna ki. Ès az a nagyravàgyò stàtusszimbòlumos tìpus.
2018. okt. 25. 13:03
 10/10 A kérdező kommentje:
Mèg annyit hozzàtennèk, hogy sokszor csak szerencséje van. Tegnap is kijelentett valamit, aminek kicsi volt az esèlye ès bagatell hülyesègnek hangzott, aztàn kiderült, hogy vèletlenül pont "ràhibàzott" ès ismètelten èn voltam a hülye gyökèr.
2018. okt. 25. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!