Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Évek óta próbálkozom azzal,...

Évek óta próbálkozom azzal, hogy nagyobb legyen az önbizalmam, idáig szinte eredménytelenül. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Először kezdtem a klisés, önsegítő "Így legyen önbizalmad 2 perc alatt" típusú könyvek olvasásával és az azokban leírt gyakorlatok kipróbálásával ("naponta mondd el 10x, hogy szereted magad" és társai). Majd áttértem a komolyabb, tudományosabb pszichológiai cikkekre, könyvekre, amikből egész sokat megtudtam a szorongásaimról, fóbiáimról, komplexusaimról. Jártam pszichológusnál, meditáltam, próbáltam áltudományos alternatív gyógymódokat is, a gondolkodásmódomat is próbáltam megváltoztatni bizonyos negatív helyzetekben azzal, hogy tudatosan nem kezdtem el magamat szidni vagy másokhoz hasonlítani. Mikor olyan helyzetbe ugrottam bele, ami számomra ismeretlen volt, tehát ki kellett lépni a komfortzónámból, végül olyan hamar megszoktam az új szituációt, hogy semmivel nem éreztem nagyobb büszkeséget magam iránt. Nem tudom hogyan találhatnék valamit, bármit, ami még segíthet kilépni a komfortzónámból úgy, hogy ne szokjam meg azt, és ne "tegyem a magamévá" a szituációt rövid időn alatt, hogy a végén legalább egy kicsit nagyobb elégedettséggel és büszkeséggel távozzak, ami hosszabb távon maga után vonja az önbizalom emelkedését. Van valamilyen ötletek? Van olyan köztetek, akinek régebben önbizalomhiánya volt,de sikerült túllendülnie ezen, neki mi segített?

2018. okt. 24. 22:27
 1/8 anonim válasza:
100%
Sokat számít, hogy az ember milyen környezetben van. Szoktál pozitív visszajelzeseket kapni másoktól?
2018. okt. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

El sem olvasom a kifejtést mert a kérdésre egyértelmű a válasz, szinte azonnal rávágtam magamban!


Az, hogy kívülről várod az elismerést.

Amíg te önmagadat nem tartod valakinek, akit szeretni lehet, akiben hinni lehet, sosem fogod elhinni hogy jó vagy, és állandóan (mint egy drog) külső hatások sorozatának kell meglennie, hogy azt hidd jó vagy. De amint nem "dicsérnek" egyből elbizonytalanodsz... stb.


Magyarul ne mástól várd azt, hogy benned bízzon, hanem magadat vedd rá végre, hogy bízzon önmagadban (önbizalom).

Ha ez nem megy, gondold végig miért is nem bízol magadban.

Megígérted magadnak, hogy leszoksz a cigiről, lefogysz, jobban tanulsz, de nem ment? Ez az önbecsülésed rombolja, ami az önmagadban vetett hitet lehetetleníti el.

Tégy eleget a saját elvárásaidnak, és meglásd büszke leszel magadra, akkor végre megismered az ön-bizalom fogalmát.

2018. okt. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, a komfortzóna megugrás sem rossz, de az csak egy kis része az egésznek.


Sokkal komolyabban át kell gondolnod magaddal kapcsolatban - mintha egy külső én lennél, egy másik ember akinek felsorolod a hibáit, és hogyan tud azon változtatni.


(Én is világ életemben önbizalomhiánnyal küzdöttem - ennek megvannak a különböző okai, amit önismerettel felgöngyölítettem, és így már tudom hogy kell viselkednem ahhoz, hogy az önbizalom hiány ne gátoljon.)

2018. okt. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kezdj el valamit sportolni, csak az ad tartást.
2018. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem, hogy te most önbizalmat szeretnél, vagy büszkének és elégedettnek lenni a saját teljesítményedre? Mert mintha összemosnád a kettőt, de e kettő távol áll egymástól. Mit is szeretnél hát?
2018. okt. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Eddigi tapasztalatom, hogy a magam által kitűzött cél elérése sem eredményezett nagyobb önbizalmat (pl.:fogyás).

Időnként jólesik a pozitív visszajelzés, de alapvetően először elgondolkodom, hogy mit gondolok magamról, mérlegelem és csak azután fogadom be a dicséretet, ha igaznak találom, illetve a kritikán is elgondolkodom, hogy valóban igaz-e rám és nem támadok vissza reflexből, hogy ezt mégis hogy képzelted?

Nem tudom elképzelni mi lehetne az a cél, aminek az elérése segítene az önbizalmam fejlesztésében. Tanulok, vannak hobbijaim, sportolni is járok, vannak barátaim.

Utolsó kérdésre válaszolva: úgy értettem, hogy egy tartósabb büszkeség és az elégedettség magammal szemben talán magával vonná azt, hogy nőjön az önbizalmam. Szerintem ezek a fogalmak nem állnak annyira távol egymástól.

2018. okt. 26. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez az önbizalom dolog egy kamu, olyan ezotéria maszlag. Még Szepes Mária sem tudta pontosan megfogalmazni.


Az önbizalom nagy egyszerű. Fogsz egy kés a torkodhoz szegezed. Bizol magadban? Nem vágod el a torkod?


Vagy felmászol egy magas helyre, kiállsz a szélére. Bizol magadban? Nem ugrasz le?


Amit te keresel az a érzés, "a helyemen vagyok, ez az én utam, célom"


Na, az ilyen személyek nagyon kerekek, és használható rájuk akár az önbizalom szó is. 1000-ből jó, ha kettőt találsz.

2018. okt. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem sosem lehetünk biztosak abban, hogy egy magas helyről letekintve nem leszünk-e a következő percben az az ember, aki leugrik onnan. Ez a gondolat bizonyos fokú intenzitással meg szokott jelenni a fejemben egy ilyen szituáció alkalmával.
2018. okt. 28. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!