Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek melyik edző a...

Szerintetek melyik edző a hitelesebb? Aki elfárad a saját edzésétől, vagy aki nem?

Figyelt kérdés

Hétvégén egy nagyobb baráti társaságban került elő, az edzők, edzés témája. Két egymásnak ellent mondó álláspont alakult ki.

Néhány ember szerint, azok az edzők, akik elfáradnak a saját maguk által összeállított edzéstől, nem hitelesek, hiszen olyan jó állóképességgel és fizikummal kellene rendelkezniük, hogy simán végig tudják csinálni. Ha ők is elfáradnak, akkor az azt jelenti, hogy nem sokkal edzettebbek, mint a velük mozgó emberek.

A társaság másik fele viszont pont az ellenkezőjét gondolta. Szerintük az a nem hiteles, amikor egy edző ki sem fullad, le sem izzad a saját gyakorlatsora végére. Hiszen ez azt jelenti, hogy vagy nem szabályosan végezte a gyakorlatokat, vagy túlságosan könnyű lett az edzés intenzitása, ami nem elegendő a vele mozgóknak sem. Főleg ha közben hangoztatja, hogyha heti 3-4 alkalommal elvégzed ezt a gyakorlatsort, akkor 1 hónap múlva látható az eredmény.

Én nem igazán tudtam ehhez mit szólni, mert mindkét állításban van valami igazság, de nem tudok egyik oldal véleményével sem teljes egészében egyet érteni.

Ti mit gondoltok? Számotokra milyen a hiteles, profi edző?



2018. okt. 25. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem feltétlen szükséges hogy egy edző edzettebb legyen mint a sportolói, az edzőnek az a fontos tulajdonsága hogy be tudja mutatni a gyakorlatokat, és hogy ismerje az anatómia szempontjából fontos dolgokat, tudjon tanácsot adni a sportolói étrendhez, gyakorláshoz, stb.

Pl szerintem nem probléma ha egy enyhén pocakos 50-es pali edzi a gimnazista focicsapatot, azért 50-es korra szerintem már nem csoda ha nem képes hozni egy edzett gimnazista szintjét, attól még lehet szakértő, ki tudja lehet fiatalon sokra vitte, híres sportolók egy része is megereszkedik valamennyire idős korára.

2018. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Egyikőtök sem gondolt arra, hogy azok a feladatok amiket egy edző mutat a csoportjának számára már nem olyan kimerítő, hiszen hozzá szokott, jobb kondiban is van mint maga a csoport, ezért ő maga nem fárad el annyira mint a csoportja? Ő saját magának pedig sokkal intenzívebb edzéstervet követ mint amit a csoportjától elvár, hisz az már kevés lenne neki, ő látja a ti eddős napjaitokat, de ti nem látjátok az övét.
2018. okt. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Edzőnek készülök.

Az van, hogy mindkét állítás igaz is, meg nem is :)


1, A csoportunkban van nem kevés olyan ember, akik az életben nem sportoltak még komolyan. Ők jobbára dietetikusok, orvosok, akik az egészségügyi oldaláról közelítik meg a kérdést, másoknak szeretnének segíteni, de maguknak már kevésbé. Orvosi háttérrel valószínűleg sokuk sokkal jobb edző lesz, mint a fanatikus sportolók (akik egyébként hajlamosak akkor is a saját nézeteiket erőltetni, ha anatómiailag baromság, ilyet is láttam!)


2, Egy komolyan edzett embernek az a bemelegítés, ami másoknak a teljes edzésprogram. Én hobbiként harcművészetet űzök. Míg a teljes csapat verejtékben úszik és kapkodja a levegőt a 2 órás edzés végére, rajtam egy csepp izzadtság sincsen, és nem azért, mert kevésbé tettem volna oda magam, hanem azért, mert semmiség az a kis ugrabugra a szokásos elfoglaltságomhoz képest.

2018. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmegy az ember egy òràra edzeni, lehet nem csak az a csoportja van az edzőnek, esetleg màs helyszìnen is van òràja. Napi 2- 3 teljes edzèst vègigcsinàl. Most ha teljesen odatennè magàt , màsnap màr nem bìrna "dolgozni" szerintem. Illetve nyilvàn edzettebb is mint a csoport.
2018. okt. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!