Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akkor is gyávaság lenne az...

Akkor is gyávaság lenne az öngyilkosság, ha már nem bírom idegekkel, hogy minden napom stresszben, gyomorideggel zajlik le a munkahelyemen és a mindennapokban?

Figyelt kérdés

Szorongással küzdök férfiként, és már nincs megoldás a problémámra. Nem birom, mindenki erősebb szocializáltabb énnálam.

Nem tudok mit tenni, hiába járok a pstichiáterhez nem segít.


2018. okt. 25. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sose, tartottam alapvetően gyávaságnak az öngyilkosságot, viszont személyes véleményem szerint, meggondolatlan érzelmek által vezérelt, logikát nélkülöző cselekedet véget vetni a saját életünknek, hacsak nem vagy jós akkor nem tudhatod hogy miket érhetsz el a jövőben. Szóval kivágsz minden jót az ablakon ami a jövőben érhet az aktuális/múltbeli problémák miatt.
2018. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyávaságnak nevezném, az olyan degradáló, inkább értelmetlen lenne. Keress új munkahelyet, barátokat, másik pszichiátert, pszichoterapeutát, próbáljatok ki másik gyógyszert, stb. Ezekkel is próbálkozni kell... Vannak olyan pszichiáterek meg terapeuták, akikhez tényleg kb "hiába jár az ember", de nem mindegyik olyan, sajnos nehéz jót találni... A gyógyszer ugyanez, némelyiket hiába szedi az ember, nem használ semmit, vagy csak rosszabb lesz tőle. Meg a barátkozás meg a munkahelykeresés is hasonló tészta... Mindennel addig kell próbálkozni, még jót nem talál az ember.
2018. okt. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Ja, nem gyávaság, hülyeség. Ha az orvos nem segít, akkor ott kell hagyni a munkahelyedet, a mindennapodat. Ehhez nem kell mindjárt az egész életből kilépni. Vagy ha már hülyeséget akarsz csinálni, legalább tegyél meg előtte kisebb hülyeségeket. Vedd fel a fizetésed és lépj le egy hétre bárhová ahova úgyse jutnál el soha ha csak úgy gyűjtögetnél rá. Ne érdekeljen mi lesz utána, hasonló a helyzet akkor is ha csak úgy megölnéd magad. Vagy rohanj fel a színpadra és mondd el mi bajod a világgal. Menj el a csajhoz akinek sosem mondtad el, és foglald össze neki két mondatban aztán menj tovább. Legább egy valami értelmetlen ostobaságot tegyél már meg az életben, csak hogy legyen mit megszorozni százmilliárddal mikor az öngyilkosságon gondolkodsz.
2018. okt. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Az öngyilkosság nem gyávaság, sőt, hatalmas lelki erő kell hozzá. Más kérdés, hogy ezzel a nagyságrendű erővel akár fel is lehetne számolni a problémákat.


Amikor a sors, az univerzum, az Isten, vagy nevezzük bárminek, rám is akarta testálni ezt a stresszes, munkahelyes, elviselhetetlen létformát, totális veszteségekkel* én konkrétan POFÁNRÖHÖGTEM. Azt tettem, hogy számotvetettem a túlélési esélyekről. Ilyenkor MINDEN ELVET, BÜSZKESÉGET FÉLRE KELL TENNI.


*Pár hónapon belül vesztettem el a szabad életemet, az álomautómat és a 15 évig tartó párkapcsolatomat. Azaz csak a 3 legfontosabbat.


Aztán próbálkoztam munkahelyekkel, kudarc, párkapcsolatokkal, kudarc, a hőn áhított autómárkából sajnos azóta sem tudtam venni, de ténylweg pofánröhögtem a sorsot és elkezdtem szabadúszni. Most sincs állandó melóhelyem, de nem is kell. Nem fogom más szekerét tolni úgy, hogy még fas.zogtatnak is érte. Hát hülye vagyok én? - kérdeztem magamtól. Felfedeztem egy teljesen más létformát, ami szembe megy a konvenciókkal és működik. Mindenkinek egyéni habitusa válogatja, de ki kell lépni az addig megszokott konvencionalitásból és az eddigi életnek véget lehet vetni kötél és metróalagút nélkül is. Kilépsz, mást csinálsz, máshova költözöl, szarsz a nehézségekre, túlélsz, aztán egyszer csak elkezdesz gyarapodni.


Hidd el én is megjártam a poklokat, most is nyígek sok dolog miatt, de talpon vagyok és szabad is vagyok.

2018. okt. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ahogy látom, te próbálod meggyőzni arról saját magad, hogy nincs megoldás. Mintha már nem is akarnál kiutat ebből az egészből.

De ez hülyeség! Ne add fel! Nincs olyan, hogy nincs megoldás! Mindig van, még ha néha nem is olyan egyszerű rálelni!

Miért nem váltasz munkahelyet? Ahogy látom, ez okozza a legfőbb problémát nálad, hát ezt kell kiiktatni az életedből.

Plusz szerintem a pszichiáteredet is cseréld le, ha nem tud segíteni.

De ami a legfontosabb: a gyógyulást neked is (sőt, főleg neked) akarnod kell, enélkül senki nem tud rajtad segíteni.

2018. okt. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja ès ez fontos. Ez hogy szorongsz, ez nem a te rendszeredben hiba. Ez a reakciód a környezeti hatásokra. Amikor kint hideg van, akkor az nem egy betegsége a te testednek, hogy rohadtul fázol. Látszólag mások jól bírják, de ez nem igaz, ők kaptak elég védőitalt és beépített fűtőszálas ruhákat vagy nincsenek olyan régóta fűtetlen helyeken. Nem erősebbek, nem egy másik faj amelyik vastagabb bundát növeszt télen, nem bírják jobban vagy tovább. Te most egy ilyen helyzetbe kerültél, ki kell találnod hogyan kerülhetnél ki belőle. Ettől még lehet teljesen normális hogy amilyen környezethez igazodnod kellene, ahhoz nem fogsz tudni. Mindegy milyen erőszakkal akarod rávenni magadat arra, hogy illeszkedj valamibe amit egyébként talán egy az egyben elutasítanál. Ebből jön a szorongás. Ami adott helyzetben lehet egy természetes reakció, egy figyelmeztetés, hogy nem ott vagy ahol lenned kellene. A másik hely az nem a halál, az nem egy hely, az a nincs.
2018. okt. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyeneken gondolkodsz, nem azt jelenti hogy nincs mit vesztened? Miért nem változtatsz az életeden, ha nem tetszik? (Akármilyen kockázatos is)


Amúgy az öngyilkosság nem megoldás, nem fogod megkapni tőle azt amire vágysz, mivel tapasztalás nélkül nem kaphatsz semmit sem. -> a halál nem hoz se könnyebbséget, se pihenést, se megváltást, nem hoz semmit, csak a tapasztalás megszűnését, ami nem összetévesztendő a semmi tapasztalásával.


Amúgy meg ha pszichiáterhez jársz miért nem kérsz tőle gyógyszert (esetleg erősebbet, ha már szedsz valamit), hogy ne legyél ideges?

2018. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor keress mas pszihiatert/munkahelyt.
2018. okt. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
keress egy kötelet... vagy egy golyót
2018. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy egyeseket zavar, hogy kiemeltem ezt a kérdést, továbbra is kiváncsi vagyok más emberek véleményére.
2018. dec. 4. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!