Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te miket dobsz ki a szemétbe?

Te miket dobsz ki a szemétbe?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg úgy gondolod; nem dobom ki, jó lesz még valamire. Esetleg gyűjtöd a kiszerelt alkatrészeket, dolgokat, vagy összeszeded a mások által kiselejtezett cuccot.
2018. okt. 25. 12:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyám többek közt beteges gyűjtögető volt, semmit nem volt hajlandó kidobni, álltak a szeméthegyek a házban, hiszen "majd jó lesz még az valamire", ebben kellett felnőnöm. Emiatt én ennek az ellentéte vagyok, minden olyan dolgot kidobok, amit nem használtam már pár hónapja, rendszeresen selejtezem és adományozom el a ruháim (van úgy egy bőröndnyi összesen) és nem tartok meg semmilyen kacatot, bár nem is vásárolok feleslegesen. A tárgyak semmit nem jelentenek számomra, nem kötődöm hozzájuk és nem tartok meg doboznyi kacatokat csak azért, mert egyszer még lehet, hogy jól jöhetnek.
2018. okt. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Régen nagy gyűjtögető voltam, mindent megtartottam még a csokis papírokat is vagy régi rágós papírokat amik szépek voltak. Aztán általában 1-1 nagytakarításnál szelektáltam. De olyan is volt, hogy évek után találtam meg egy régi emléket, játékot, valamit és újra előtérbe került.


Illetve míg nem nagyon volt pénzem, addig tök jól jöttek a lomtalanításkor összeszedhető dolgok, bútorok, dobozok.


Manapság már sokkal jobban kidobom azt, ami nem kell. Például pár hónapja költöztem másik albérletbe, és csomó olyan ruhát, tárgyat kidobtam ami "jó lesz valamire" kategória volt 10 éve. Illetve vásároltam olcsó IKEÁ-s tároklókat, gardróbot, akasztókat, stb. Került összesen 20 ezer forintba de sokkal kulturáltabban mutat mint korábban a sok széthányt dolog.

2018. okt. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Meghagyok 1-2 dolgot, amiket mások (vagy máskor én is) kidobnának, például margarinos vagy jégkrémes dobozok, pudingos doboz, fél literes flakonok. Na meg van egy csomó ruhám, amiket kihíztam, de egész jók, azokat se dobom ki, csak nem tetszettek. Néhány olyan is megvan még, amikbe szinte biztos, hogy nem fogok többé beleférni... Meg van pár régi, rossz cipőm meg foltos gatyám, amiket azért tartogatok, hogy "ha majd megyek túrázni", pedig utálok túrázni és eszem ágában sincs elmenni semmiféle túrára... De azért sok "számomra kacat" dolgot, ami mégse szemét, de tudom, hogy már úgyse kell, inkább odaadok olyanoknak, akiknek kell, nem segélyszervezeteknek, hanem én személyesen ismerek olyanokat, akik ezeknek hasznát veszik.
2018. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*csak amik nagyon nem tetszettek, azokat dobtam ki
2018. okt. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Amiről tudom, hogy soha semmire nem kell már azt kidobom lomtalanításkor, még ha párezres értéket képvisel is nem bajlódom az értékesítésével.
2018. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mivel lehet azt gyógyítani, ha valaki beteges gyűjtögető, összeszedi a kidobott mosógépeket, tévéket, hűtőket, rossz autóalkatrészeket, ruhákat, és már nem lehet bejutni a lakásába.
2018. okt. 25. 12:51
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Terápiával (azon belül is általában kognitív viselkedésterápiával). Ez bizony mentális betegség.
2018. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ami teljesen tönkrement, általában mást nem, akkor sem, ha utálok egy zoknit :D. Mivel nem akarok még több cucc közt élni, mint amennyim van, igazán meggondolom, hogy mit veszek meg, aztán néha megbánom, de általában azért nem.


Működő elektronikai hulladékot a párom gyűjt. Már egészen jó procikat s egyebeket is selejteznek ki, de ő nagy gyűjtő, régóta vesz is ilyesmiket, nem is az érték vagy a sebesség számít, hanem hogy nincs még neki olyan :). Rengeteg retró gépe van. A fél szobája hardvercucc, de másutt is adtam már neki fiókokat. Örülök, hogy nem Singer varrógépeket gyűjt százszámra, csak pc hardvert, arra még épp van helyünk.


Én köveket és koponyákat gyűjtök s óvatosan, de könyveket is. Otthon 10 ezer kötetes könyvtárunk volt, nekem sose lesz annyi. A könyvek általában szentek számomra, igen értéktelen vacaknak kell lennie, amit elégetek a tábortűznél, a már nem használtakat is a szobámban tartom a polcon. De azok rendezetten néznek ki.


Kifejezetten gyűjtögető típus vagyok, a netes dolgoknál ez már lecsökkent, mert úgyis gyorsabb rákeresni a Neten, mint a saját vinyómon...

2018. okt. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egy betegesen túlfejlett érdeklődésű, barkácsoló fajta voltam/vagyok. Az érdeklődési körömbe tartozó szinte minden tárggyal kapcsolatban tudom, hogy mire lehet/ne felhasználni, mert ha kell, akkor nehézkes az utánajárás. Ráadásul évtizedeken át rendszeresen olvasója voltam az Ezermester folyóiratnak, ahonnan rengeteg hasznos ötletet lehetett meríteni. Rendszeresen gyűjtöm a kiürült műanyag dobozokat, edényeket (tejfölös, joghurtos, átlátszó süteményes doboz), mert kiválóan alkalmasak palánta neveléshez, mini üvegházként stb. A fém konzervdobozok a legjobbak festék keverésre, festékes ecsetek elmosására, enyv főzésére, megfordítva a fenekük alkalmas epokitt és egyéb kétkomponensű ragasztó/tapasztó keverésére. Hasonló célokra kiválóak a kis műanyag tégelyes üres gyógyszeres göngyölegek, amiben egészen kevés kétkomponensű ragasztót ki lehet keverni. A görbe szöget ki lehet egyenesre kalapálni, a kilyukadt női nylonharisnya a legjobb a bebőrösödött festékek átszűrésére. A régi textilnemű nemcsak foltozásra alkalmas, de törlőrongyként ill. régi etazserek tönkrement facsavaros illesztékeinek összeerősítéséhez is alkalmasak (enyvezve). Gyapjú pulóverek anyaga felfejtve kiváló lehet perzsaszőnyegek hibáinak javításához. A régi ruhaneműk gombjai leszakadt gombok pótlására kellenek, de érdemes a cipzárakat is megtartani. Haza kell vinni a talált faanyagot (léc, stafni, palló), mert bármire felhasználhatók. Drót és huzaldarabok, fémlemezek hasonlóképpen. A lomtalanítás igazi aranybánya, öltözködni lehet a kidobott ruhaneműből. A kidobott háztartási elektromos cikkekről egyesek levágják a csatlakozó kábelt, holott a tárgy tökéletesen működőképes, nekem két ilyen ventilátorom van, amelyek nyáridőben kiváló szolgálatot tesznek. De még a táblaüveget vagy a kirakott ablakokból kiszedett üvegtáblát is érdemes raktározni, mert némi tanulással az üvegvágás technikája is megtanulható és nem kell drága pénzért üvegeshez menni, ha kell egy képkeretbe üveg. A szórófejes háztartási tisztítók/permetezők, gépkocsi ablak páramentesítők edénye is megtartásra érdemes, mert pl. orchideák, tillandsiák vizes permetezésére alkalmasak, de én gyomirtóval feltöltve a házunk előtti térkövek közül, járdaszegélynél feltörő gyomokat ezzel irtom.
2018. okt. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

De igazából apámék voltak beteges gyűjtögetők.


A házban alapból vannak zegzugok , pince, padlás, üres szoba. Mindenhova csak kirakták a sok kacatot, meg hordták össze, hogy XY-nak nem kellett, de jó lesz majd valamire.


Egyszer öcsémmel nekiálltunk és az emeletről az udvarra elkezdtünk mindent kidobálni meg lehordani. Csupa olyan dolog volt, ami még 30 ve építkezésnél lett oda rakva, a régi radiátortól kezdve az ősrégi babakocsiig.


Utána jött a garázs, ott is ezt ne dobjuk ki azt ne dobjuk ki. A végén az lett, hogy a felét a kert végébe hordtuk a tárolóba. De legalább a ház kiürült.


Én magamnál is és apáméknál is alkalmaztam azt, hogy rákérdeztem, "ez kell valamire?". Ha nem jött azonnal értelmes indok, akkor nem kell semmire úgysem.


De saját magamnak is voltak dolgok, régi gépek alkatrészei, régi ruhák, meg úgy mindenféle kacat aminek semmi baja, mégse jó semmire.


Régen még a megmaradt joghurtos és tejfölös dobozokat is megtartottuk pohárnak, vagy ezer éves evőeszközeink voltak, vagy cipős doboz, meg mindennek a doboza megvolt. Nem mondom, van annak is hangulata, tök poén elővenni egy 20+ éves játék dobozát. De ez 10 évente 1 alkalom lesz.


Flakonokat is gyűjtögettem, vagy sörös dobozokat. Utóbbit dísznek, előbbit jó lesz bele vizet tölteni dolgokra. Csak aztán annyi lett, hogy állt halomban.


Igazából manapság úgy vagyok, hogy alapból igyekszem minimalizálni a cuccaimat. Még így is van bőven, de szortírozom és ami nem kell, az megy kukába vagy ha használható akkor eladom, leadom, odaadom.


Meg egyszerűen vannak amik totál elértéktelenednek. Volt 20 éves régi táskám, ami tök jó vidéken arra, hogy horgászós cuccokat bele tegyem, vagy jó volt kolis költözéseknél. De manapság már nem költöznék BKV-val 15 körben fordulva. Vagy egy régi 15" monitor, ami "jó lesz filmet nézni", és egyszer be nem kapcsoltam.


Vagy ruhát, zoknit, mindent addig képes vagyok hordani, míg le nem bomlik rólam :D De telefonjaim is hosszú életűek és szakadtak voltak.


Nálam alapvetően az anyagi "jólét" hozott változást. Régen mindenhol spóroltunk ahol lehet. Én is ezt tettem. Valahol ezért halmoz az ember, ösztönösen benne van, hogy meg kell fogni minden forintot. Manapság meg úgy vagyok, hogy bár sajnálom kiadni a pénzt, de utána nekem lesz jobb, kényelmesebb. Minek igyak tejfeles pohárból, mikor 2-300 forint egy rendes műanyag vagy üveg pohár. Vagy minek tároljak mindent cipős dobozokban, szatyrokban, mikor egy jó kis tároló doboz 1-2 ezer forint. Persze sok kicsi sokra megy, de nem az a pár 10 ezer forint fog évente számítani szerencsére.


Könyvek azok nálunk is szentek voltak, azt sosem dobnám ki ma sem. Se 1-2 újságot amit évekig gyűjtöttem. Én mondjuk pont ezekért szoktam le a papír formátumról. Könyveket simán élvezem gépről, telefonról olvasva. Kollégiumi éveimben sokat olvastam laptopról, de egy mai telón is kényelmes.


Illetve nekem is megvolt a "digitális" gyűjtögetés. CD-k, kiírt filmek, játékok, még a régi korból, mikor lassú net volt. Tele volt a merevlemezem szépen rendbe szedett játékokkal, filmekkel, hozzá való felirattal, teljes évados sorozatokkal. Játékoknak összes aktuális javításával. Aztán mára már ez sincs. A merevlemez tönkrement, szerencsére képernyő mentéssel a "listát" elmentettem ami rajta volt, azt vissza tudom nézni. És manapság hamarabb lejön torrentről mint hogy feltelepítsem DVD-ről vagy gépről.


Illetve régen én is barkácsoltam, láttam mindenben fantáziát. Hoztam haza régi rádiót, hogy milyen király számítógép lenne belőle, vagy gyűjtöttem posztereket, bélyeget, mikor mit. És időnként meglátok 1-2 "DIY" videót, ahol minden kacatból lehet valami hasznosat csinálni, olyankor elgondolkozom, mennyire elveszett belőlem a fantázia.

2018. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!