Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni ha egy,...

Mit lehet tenni ha egy, családtagot az állapota miatt, beutalja a háziorvos a kórházba de, a beteg személy nem hajlandó bemenni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 25. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Igazából semmit. Amíg cselekvőképes személynek minősül, ő dönt arról, hogy hova megy és mit csinál.


Ha ilyen emberekről van szó, akkor általában kihívják a körzeti orvost, aki tényként közli, hogy hívja a mentőket és be kell menni.

Ilyenkor általában nem szoktak már vitatkozni, de ha valaki köti az ebet a karóhoz, akkor nem lehet mit csinálni. Ott marad.



Egyetlen egy fix lehetőségetek van. Bíróság által teljeskörű gondnokság alá kell vetetni. Ebben az esetben mennie kell, ha az orvos azt látja jónak és te is.

De ezt megvizsgálják előtte és ha szimplán csak makacs, akkor nem fogják engedélyezni.

2018. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet tudni, hogy mivel utalták be a kórházba? Mert nem mindegy, hogy egy vakbélgyulladás miatt vagy egy kis semmiség miatt. Engem is be akart utalni a háziorvos, amikor allergiás reakcióként duplájára dagadt mindenem...de mivel jobban lettem az injekciótól amit adott, így nem mentem be.
2018. okt. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akár vakbélgyulladás miatt sem köteles bemenni senki a kórházba!

Az egyetlen eset, amikor igen, ha gondnokság alatt áll - akkor ugyanis a gondnoknak van döntési joga helyette.

2018. okt. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó! Gondolom a kérdező családtagját okkal utalták be. Nyilván szíve joga nem bemenni, de ÉN úgy gondolom, hogy a kérdező aggódik a családtagjáért és azért kért segítséget, hogy hogy vegye rá az illetőt, hogy bemenjen.


Legalábbis nekem így jött le. De nyilván konkrétumok híján csak találgatni tudok.

2018. okt. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezzel egyetértek, aggódni lehet (ez pozitív dolog is), de dönteni csak a beteg családtagnak van joga, akármennyire nehéz is a kérdezönek elfogadnia.
2018. okt. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus segítsége, a doki nyomós érvekkel elmagyarázza neki a bemenetel fontosságát.
2018. okt. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Pszichológus segítsége, a doki nyomós érvekkel elmagyarázza neki a bemenetel fontosságát."


1. Pszichológushoz sem lehet elvinni senkit akarata ellenére.

2. Ha valaki nem akar kórházba menni, akkor hiába magyaráz neki bárki is.

3. Emellett mindenkinek joga van nem kezeltetni magát, mégha mások szerint kellene is.

2018. okt. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem tegnap akartak egy hétre befektetni kivizsgálásra. Csak hogy a házam feltúrva, a fűtésem félkészen, stb. Ilyen körülmények között hogy a búbánatos nyuszibogyóba vonulhatok kórházba? Inkább megoldom a vizsgálatokat ambulanter. Felnőtt emberek esetében, kérdező, megesik, hogy nem olyan egyszerű "megszökni" a felelősségek elől.
2018. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!