Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A manipuláció mint láthatatlan...

A manipuláció mint láthatatlan befolyásolási képesség szerintetek létezik? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy 50 körüli nőismerősöm. Kb. 15 éve ismerem. Anyámék hozták ide hozzánk még régen. Apámnak volt egy vadásztársa aki élettársa volt ennek a nőnek. Később kiderült csak érdekből mert megszimatolta, hogy ennek a nőnek van pénze és, hogy azt kicsalja tőle. Később szétváltak az útjaik de ez a nő itt maradt a nyakunkon, mint "a család egy régi jóbarátja". Ez egy olyan típusú nő, mint az átlag magyar. Rosszindulatú, gyülölködő, irigykedő, a hátad mögött keresztbetevő. Engem is egyszer átvert nekem meg volt eszközöm, hogy jól visszavágjak, mikor kiismertem milyen is a valóságban. Azóta már egyszer feltörette a hacker kölkeivel a számítógépemet (erre ott jöttem rá, hogy olyan infókat is elolvastak a facebook profilomon amit sehogy máshogy nem tudtak volna, aztán meg örjöngve a fejemhez vágta itthon nálunk, hogy én miket írok, a facebookon róla pedig a neve le sem volt írva). Akkor jól elzavartam a vérbe. (húzta is el a belét gyorsan, látszott rajta, hogy nagyon be van x@rva, mert én sem vagyok az ilyen férgekkel könnyű eset)Azóta nincs kapcsolat közöttünk de megszaporodtak a furcsa esetek a házunk táján. Tudni kell, hogy én ahol lakok van a közelben egy hajléktalanszálló, részben elég zűrös alakokkal. Évekig ezek a sötét fazonok ránk se néztek, észre sem vettek itt bennünket, pár házzal arrébb. De pont azóta, hogy elküldtem a vérbe ezt a nőt azóta ezek hajlékony retkek itt sertepertélnek a házunk körül. Köszöngetnek, kihívóan méregetnek, teljesen nyílvánvaló, hogy zaklató szándékkal de nem csak ök az errejáró autósok is. (elég forgalmas hely). Azért furcsa ez nekem mert régóta lakunk itt, de korábban ilyesmi nem történt, jöttek-mentek az emberek mert ez egy nagyváros. Én magam nem vagyok ellenségeket gyűjtő személyiség, ezekkel a zaklatókkal sem volt korábban semmilyen személyes kapcsolatom. Az érdekelne, hogy szerintetek képes lehet-e ez a nő, ilyen aljas manipulációra, láthatatlan befolyásolásra? Befolyásolható, hitvány alak meg van elég itt az utcában a hajlétalanszállón ezt ez a nő is tudja nagyon jól. Olyanok válasza is érdekelne aki élt már meg hasonlót, mert most kezdem megérteni a régi boszorkány vérvádakat, miért hozták azokat meg, mert a középkorban is lehettek ilyenek. (a nőröl egyébként tudni kell, hogy mára már egy lekoszlott alkoholista némberré vált, erősem pszichotikus vonásokkal, tehát olyanokkal amik az antiszociális pszichopatákra jellemzö. (empátia teljes hiánya, mértéktelen önzés, "nem fél, nem szorong, nem szeret, nem tanul". Köszönöm elöre mindenkinek aki értelmes választ ad!

#zaklatás #terror #bosszú #megfélemlítés #ártalmas manipuláció
2018. okt. 27. 02:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy létezik, de amit itt leírtál, egy paranoid személyiségzavar tüneteit írják le. Figyeld csak, mit állítasz:


- A nő a hátad mögött áskálódik ellened. Titkolja, de te átlátsz a szitán.

- A fiai törték fel a számítógéped. Ezt is titkolják, de te átlátsz a szitán.

- Elolvasta a facebookos titkaidat! Tagadja, de te átlátsz a szitán.

- Ezután a hajléktalanok olyan furcsán viselkednek. Közel jönnek! Köszöngetnek!! Ez biztosan valami merénylet előjele. De te átlátsz a szitán.

- Következtetés, hogy a nő egy boszorkány, és mindenkit megbabonáz. Ő mozgatja a szálakat az ellened folyó összeesküvés középpontjából! Szita, tudod.


Neked el kell menned orvoshoz. Agresszív, beteges gyanakvó vagy, akit mindenki utál emiatt, de te ebben is összeesküvést látsz. Kérj bocsánatot attól a nőtől, és beszéld meg vele, mit gondoltál róla.

2018. okt. 27. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, paranoiás vagy. Kutyák nem ugatnak meg, amik eddig nem tették?
2018. okt. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az általad megfogalmazott “átlag magyart” elég keményen képviseled itt te is...

Minden amit leírtál csak spekuláció - mely szintén a tipikus rosszindulatú keserű ember ismérve....


Jó szórakozást!

(Ja, akik itt nem értünk egyet veled - nyílván a nő szervezte ezt is îgy - hogy te rosszul járj)...

:D nevetséges

2018. okt. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak a fő kèrdèsre válaszolva: nőben-ffi-ban egyarânt van ilyen, az a jô, ha, ha erre valaki èrzèkeny ès kiszűri ès szembesîti a helytelen viselkedèsèvel.
2018. okt. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló köszönöm! Örülök, hogy vannak hozzám hasonló a dolgok mélységeiben is eligazodni képes emberek. Egyébként olvastam egyszer egy nagyon megbízható szerzőtől, hogy egyes manipulátorok, annyirra képesek befolyásolni egyeseket, hogy az illetőnek szinte teljesen megszűnik az akarata, a saját személyiségének az autonómiája. Magyarán olyan lesz mint egy zombi. A tömegpszichózisnak pont ez a lényege. Egyes diktátotok annyirra a befolyásuk alá vonnak tömegeket, hogy olyan dolgot is megtesznek amit egyébként manipuláció nélkül sohasem. Aki nem hiszi, járjon utána! (én megtettem)
2018. okt. 27. 11:55
 6/8 A kérdező kommentje:

A többieknek még leírom mi a paranoia. Ez:

A paranoid személyiségzavar diagnosztikus kritériumai (DSM-IV)


A pszichiátriai diagnózis felállításához az alábbiak közül legalább négy szükséges.


A,


Megfelelő tényszerű összefüggések alapja nélkül feltételezi, hogy mások kihasználják, vagy ártanak neki.

Bizonyítékok hiányában is megkérdőjelezi barátai, munkatársai megbízhatóságát és lojalitását.

Általánosan ártatlan megjegyzésekből vagy hétköznapi történésekből rejtett rosszindulatot vagy fenyegetést olvas ki (pl.: az a meggyőződése, hogy a bankalkalmazott "tévedése" csak szándékosságból fakadhatott)

Haragtartó, hosszú ideig képtelen megbocsátani, elfelejteni az őt ért sérelmeket, bosszúságokat.

Nem hajlandó másokban megbízni, mert attól fél, hogy a tőle származó információt később felhasználják ellene.

Könnyen megsértődik, sértődés esetén azonnal dühös támadással válaszol.

Valós okok hiányában is megkérdőjelezi házastársa vagy szexuális partnere hűségét.


Egyikben sem ismertem magamra. Már csak azért sem, mert ha paranoiás lennék nemcsak erről a nőröl feltételezném feltehetöleg, hogy nekem rosszat akar hanem szinte minden ismerősömről. Bocs!

2018. okt. 27. 12:04
 7/8 anonim válasza:
Valószínűleg szervezett zaklatás célpontja lettél.
2020. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7/7. Köszönöm! Magam sem tudtam eddig másra gondolni, de hát ugye Magyarországon élünk és aki ennek a romlott társadalmi berendezkedésnek nem szekértolója mi másra is számíthatna?
2021. jan. 9. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!