Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a vakok és süketek...

Szerintetek a vakok és süketek hamarabb el tudják érni a spirituálisan magasabb szinteket?

Figyelt kérdés
Hiszen ők jobban képesek befelé fordulni, önmagukat meghallani, meglátni "fogyatékosságuk" révén?

2018. okt. 27. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem semmivel sem jobban, csak neki mivel teljesen mások a fogalmaik, a világról alkotott benyomásaik, máshogy is élik meg, mint mi, látók. Szóval amit ők éreznek, mondanak, az szerintem nem magasabb szint a miénknél, csak annyival másabb, hogy azt mi ne mtudjuk pontosan megérteni, nem tudunk az ő fogalmaikkal dolgozni, ezért magasabb szintnek érezzük. Pedig csak más.
2018. okt. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Relatív a kérdés,mert mit nevezünk magasabb szintnek és mihez képest? Persze értem mit akarsz kérdezni,csak ez olyan dolog,hogy minden egyénre szabott.Nehéz ezt így elmagyaráznom.


"Hiszen ők jobban képesek befelé fordulni, önmagukat meghallani, meglátni "fogyatékosságuk" révén?"


Konkrétan ha ezt nézzük,nem biztos,hogy jobban figyelnek befelé és élnek a "belső hang" szerint,mint egy nem fogyatékos ember.

2018. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
A kettő közt nincs ilyen kapcsolat, így "eszközként" sem használható a "magasabb" szint elérésére az, hogy valaki elveszíti egyes érzékszerveit. Ahhoz, hogy bárki bármit elérjen, először is kell egy ilyenfajta érdeklődés. Ami ilyen emberek között is ugyanolyan arányban található, mint a többi ember között. A süketség és vakság pedig pont hogy nem arra motivál, hogy befelé figyelj, hanem inkább arra, hogy kifelé. Hiszen amíg egy hallását/látását nem nélkülöző ember a megszokott módon érzékelheti a külvilágot az érzékszerveivel, addig akinek ez nem adott, máshogy kell megoldania, s ez eleinte sokkal nehezebb és óriási energiát igényel. Igazából egy felnőtt, dolgozó vak embernél egy látó embernek jóval több ideje marad elmélkedni, hiszen elmélkedhet utazás közben, sétálgatva, elmélkedhet mindenhol, eközben egy vak ember összes érzékszervét a tájékozódás köti le. Az más, hogy a más érzékszervek túlfejlődése a kiesett érzékszerv kompenzálására adhat izgalmas élményeket, de ezek nem feltétlenül ágyazódnak spirituális kontextusba.
2018. okt. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen összefüggés (szerintem).

Szeretik hangoztatni, hogy "vakok a szívükkel látnak", meg "ami a szívnek lényeges, a szemnek láthatatlan", meg - úgy tudom - buddhizmusban is van valami olyasmi, hogy a vakság a lényeg jobb meglátásához segít hozzá.

A vaksággal nem kapunk olyan képességeket, amelyek másnak nincsenek meg, nincsenek plussz képességek, maximum az van, hogy más érzékszervek által közvetített ingerekre jobban figyelünk.


Egy vak

2018. nov. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-)
2018. nov. 1. 18:48
 6/6 Tehetség másként ***** válasza:
Az, hogy valaki hisz a spiritualitásban, nem függ a fogyatékosságától, és atól, hogy valaki fogyatékossággal él, még nem lesz spirituális értelemben jobb ember, mint egy látó.
2023. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!