Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember miért tartja az...

Sok ember miért tartja az allergiát, illetve a laktóz, glükóz érzékenységet "úri huncutságnak", flancnak vagy hasonlónak?

Figyelt kérdés

Főleg az idősebb korosztályra jellemző ez, szerintük ez "kényesség", meg a fiatalok nem tudják mit kezdjenek magukkal és kitalálnak mindenfélét....stb


Nekem súlyos légzőszervi allergiám van, pollenek, állatok, fű....minden.

Ha nem szednék gyógyszert rá, akkor egy kutyát nem tudnék megsimogatni anélkül,hogy kitüsszenteném a tüdőmet.


A gyógyszer jól tompítja a tüneteket, de teljesen nem mulasztja el, állatok esetén igen, de növények esetén nem.Egy irodaházban dolgozom, aminek van saját parkja,kertészek gyakran nyírják a füvet.Akkor én egyből becsukom az ablakot, mert érzem,hogy irritálja a nyálkahártyámat.


A fűnyírás miatt, régebben a szüleim meg is kapták,hogy micsoda "semmirevaló" fiúk van,hogy nem nyír füvet.Hiába magyarázták,hogy nem lustaságról van szó, hanem betegségről.


De, ugyanezeknek az embereknek hasonló véleménye van a különböző ételek intoleranciájáról is.


2018. okt. 28. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Talán azért, mert az idősebb korosztályban alig találsz valakit, aki allergiás lenne valamire. Nem tudom ez miért van így, de így van. Én se vagyok semmire és egy korombelit sem ismerek aki az lenne valamire. 48/F
2018. okt. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Mert "sok ember" szerint a Föld lapos. És amúgy is mindenki csak a maga nyavalyáját tartja fontosnak.
2018. okt. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
az öregek hülyék.
2018. okt. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván ők még nem estek át ilyesmin,meg hát persze tökéletesek is.Az,hogy a szomszéd,munkatárs,akárki kívülálló jobban ért más családi életéhez mint a sajátjához,hát az ilyentől mégis mit lehet várni...

Ez amúgy olyan,mint a pánikroham.Aki soha nem élt még át ilyet,az könnyen azt hiheti,hogy csak hisztizik a másik,szimulál,meg nincs is ilyen tünet,csak kitalálták a pszichiáterek.Azt a "szimulációt" amit én átéltem,annak felét nem kívánom senkinek.

2018. okt. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Magad mondtad meg a választa: kényeskedésnek gondolják, mert ők nem járnak a te cipődben.


Pedig egy asztmás roham marha xar tud lenni. A magyar emberek nem túl empatikusok, sajnos az érzelmi intelligenciánk egy hintalóéval egyenlő.


A laktóz- meg glükózosmentes cuccokat sajna sokan tényleg csak divatból követik. És elég drágák ezek a cuccok, ezért aki divatból követi, annak biztos van pénze, ha meg tudja fizetni.

2018. okt. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Az idősek között alig találsz olyat, aki allergiás lenne. Ennek az az oka, hogy régen egy családban 8-10 újszülöttből a felnőtt kort csak 3-4 érte el. Akkoriban nem volt mindenre gyógyszer, nem voltak védőoltások, stb. Ha a gyerek gyengébb fizikumú volt, akár egy megfázás is elvihette.

Gondolj bele, hogy te megérted volna-e a felnőtt kort, ha a 40-es évek Magyarországára születsz. Én valószínűleg nem.

2018. okt. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert az idősebb korosztályban kevesebb az allergiás, nem feltétlenül tudják elképzelni vagy átélni, hogy mit érez egy allergiás, mikor mellette nyírják a füvet (bár szerintem ma ez inkább a nagyon idős korosztályra vonatkozik, nekem a hetvenes nagymamám és az ötvenes szüleim is is allergiások).


2. Sok egészséges ember tényleg csak úri huncutságból eszik/iszik glutén- vagy laktózmentes ételeket/italokat, mert azt olvasták a Kiskegyedben, mindenegybenblogon vagy valami hasonló dietetikai szaklapban, hogy a glutén vagy a laktóz mérgező és rákot okoz. Ugyanez vonatkozik a mentális betegségekre is: majdnem minden tini self-diagnosed "depis" és "szociális fóbiás", mert nem értenek szót a szociopata hülyegyerek osztálytársaikkal vagy mert 15 évesen szakított velük életük szerelme, esetleg mert az anyjuk nem vett nekik iphone-t. Emiatt sokan a valódi, orvos által diagnosztizált és kezelt mentális betegeket is csak hisztisnek hiszik.

2018. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!