Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki tiniként depressziós,...

Aki tiniként depressziós, esetleg öngyilkos lesz mért nézik le?

Figyelt kérdés
A kamaszkor nagyon nehéz.Teli gondokkal...Persze nem olyanokkal mint a felnőtt kor.Ezek a gondok szinte nem is számitanak felnőtt szemmel....Pl iskolai piszkálódás,pasi/barátnővel való szakítás stb...Aztán ott vannak az esetleges kicsit nagyobb gondok:Egyik szülő halála....Elvált szülők stb.Lehet ezek egyeseknek nem volt anyira fontos.Vagy fontos volt de már nem emlékeznek rá(Pl piszkálódás).Ők átvészelték ezeket,túlélték... erősebbek voltak.Vagy épp senki se segített nekik.Ebből kifojólag lenézik le azokat,akik depressziósok, öngyilkosok akarnak lenni.Ezért léteznek ezek a gondolatok,gondolkozás módok,felfogások:"Aki öngyilkos akar lenni az gyáva,aki öngyilkos akar lenni az hülye,aki öngyilkos lett megérdemelte mert hülye volt"...Nem értem pontosan miért hiszik ezeket,vagy mért mongyák ezeket? Miért nem segítenek?Az igaz hogy egy felnőtnek több gongya van,mint egy depis tininek.... Viszont az ő korukban,a problémáik ezek a :piszkálódás,kiközösítés,nincsenek barátaim stb....igen is nagyok.Ezek nekik nagy gondok.Hogy lehetnének gyávák,ha pl egy öngyilkosághoz AZ ÉLET ÖSZTÖN ÉS AZ ÉLNI AKARÁS MEGSZÜNÉSE KELL.Dehát neki az a valami amyira fáj,hogy az élet ösztöne,élni akarasa megszünik.Ő tugya hogy még rengeteg idő állna előtte de...ő ezt eldobja.Mert valami anyira nyomasztya...bántya....hogy erre a döntésre jutt.Szerintem az iet aki öngyilkos lett,nem lenézni kell, nem hülyézni,hanem tiszteletben tartani a Döntését.Mert nem vettük észre hogy szenvedett.Vagy számunkra volt jelentéktelen a problémája.Ezért nem segítettünk.

2018. okt. 28. 22:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Nézik le*
2018. okt. 28. 22:33
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

2 fajta van:


akinek tényleg baja van


aki pózer



és ezért nézik le őket. nem lehet eldönteni melyik az ember

2018. okt. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Kezdeném azzal hogy aki ezeket a dolgokat lenézi, az szart sem tapasztalt az életből, más 19 éves korára átélhetett olyat mint más 40 évesen... és még csak egy fiatal felnőttről van szó.

Én is fájó emlékekkel élek együtt, a szerelem felejthető számomra, de akik itt hagytak engem a családból, azzal nem tudok megbirkózni.

Ha az ember nem tartja magát, könnyű beleragadni a depresszióba.

2018. okt. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Ez azért van, mert a mostani tinik sokkal pudvásabbak, mint a régebbiek. Én a '80as, '90es években voltam tini, de akkoriban ismeretlen volt ez a depi/meg akarok halni, mert pl a suliban ba**ogatnak. Akit cseszegettek, ha volt esze, odament, és jól szájbadurrantotta az erősebbet is. Lehet, hogy utána meg lett töltve rendesen, de valamiféle tiszteletet kivívott ezzel magának. Meg egyébként is, ha a keménymaghoz akart valaki csatlakozni, akkor valamit azért le kellett tenni az asztalra. Annyi becsület meg a keményebb srácokban volt akkoriban, hogy aki tényleg teljeseny nyomi, nyüzöge volt, azzal nem foglalkoztak, békén hagyták.
2018. okt. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

"Ez azért van, mert a mostani tinik sokkal pudvásabbak, mint a régebbiek. Én a '80as, '90es években voltam tini, de akkoriban ismeretlen volt ez a depi/meg akarok halni, mert pl a suliban ba**ogatnak. Akit cseszegettek, ha volt esze, odament, és jól szájbadurrantotta az erősebbet is. Lehet, hogy utána meg lett töltve rendesen, de valamiféle tiszteletet kivívott ezzel magának. Meg egyébként is, ha a keménymaghoz akart valaki csatlakozni, akkor valamit azért le kellett tenni az asztalra. Annyi becsület meg a keményebb srácokban volt akkoriban, hogy aki tényleg teljeseny nyomi, nyüzöge volt, azzal nem foglalkoztak, békén hagyták.'"


Ez úgy ahogy van baromság. Most te tényleg a saját volt osztályod alapján vontál le egy egész világra kiterjedő jellemzést?

2018. okt. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

"Ez úgy ahogy van baromság. Most te tényleg a saját volt osztályod alapján vontál le egy egész világra kiterjedő jellemzést?"


Nem a saját osztályom, hanem egy akkoriban kb 50ezer lakosú panelnegyed alapján. Ott akkoriban így mentek a dolgok az egész lakótelepen.

2018. okt. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem is olyan régen a háború és a kommunizmus idején érdekes módon nem volt ennyi depressziós és lelkibeteg egyén. Szimplán túl kényelmes a mostani világ, nem tudnak mit kitalálni unalmukban a tinik. Puhányabbak lelkileg ezerszer. Amiket felsoroltál kérdező, azokon pedig nagyrészt mindenki átmegy. Csak a lelkileg gyenge emberek gondolnak öngyilkosságra.
2018. okt. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8%

"Csak a lelkileg gyenge emberek gondolnak öngyilkosságra."


Mégis mit jelent az, hogy lelkileg gyenge? Azon kívül, hogy baromi jól hangzik, semmi értelme sincs.

2018. okt. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%
Természetes kiválasztódás. Minél több öngyilkos hal meg, annál kevesebb öngyilkos lesz a földön.
2018. okt. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!