Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt más is aki úgy látja,...

Van itt más is aki úgy látja, hogy azok emberek akik azt mondogatják "Az ember társas lény" legtöbbször azért mondogatják mert irányítani akarnak másokat?

Figyelt kérdés

2018. nov. 6. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
azért mondogatják mert ez egy ilyen sokat ismételgetett f a s z ság. mint mondjuk az hogy "az ellentétek vonzzák egymást" meg társai. baromság, nem mindig igaz, mégis, aki nem gondolkozik egy cseppet se, igazságnak fogja felfogni. egyszerűen azért mert nem képesek tovább gondolni a dolgot.
2018. nov. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem részben azért is, mert szeretnek okoskodni..
2018. nov. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Eddig én inkább csak olyanoktól hallottam, akik gyengék és egyedül elveszettnek, értéktelennek érzik magukat, így szükségük van egy mankóra, aki kirántja őket a nyomorukból és betölti az életükben az űrt.
2018. nov. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Ezt kapcsolatfüggőktől szoktam hallani. Nekik elképzelhetetlen, hogy egy egyedülálló ember is boldog egészet alkot.
2018. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Valószínűleg azért mondják mert az emberek mindigis együtt éltek másokkal. Alapvetően az embernek nem kell mindig másokkal lennie, és nem kell kapcsolatban sem élnie ahhoz hogy jól érezze magát. Lehet boldog anélkül is. De itt is a mérték a kulcsszó. Például ha egy hétig van valakinek lehetősége csak egyedül lenni az otthonában az még nyugalmat is ad, meg piszkosul jó érzés. De ha már 2 hete van valaki így kvázi remeteként akkor az bizony nem a legjobb dolog. Szükségünk van kontakra másokkal. Kell a kommunikáció, és kell a testi kontaktus, mert az emberek jót tesz. Van egy másik ilyen sokat mondott dolog, az épp testben épp lélek. Ezt nem csak úgy kell érteni ha valaki nem egészséges akkor rosszabb a hangulata. A rossz közérzet is gyengíti az immunrendszert, ami miatt betegségre hajlamos az ember. Ez azért kapcsolódik ide, mert azt már régóta tudjuk hogy az immunrendszert lehet doppingolni ölelés vagy egyébb pozitív testi kontakt hatására. Az idősebb emberek is (ezért is) hajlamosabbak a betegségekre. Mert általában sajnos egyedül maradnak. És mivel nagyon nincs kivel beszélniük sem, a hangszálaik sem maradnak edzésben, amiből az következik hogy ha mégis akad esélyük beszélni valakivel akkor egy pár mondat után is fájhat a torkuk.

Na,de hogy válaszoljak is, nem nem gondolom úgy hogy irányítani akarnak, ha pedig mégis úgy lenne valószínűnek tartom azt, hogy nem a saját érdekükből mondják. Persze nem tudom mi ihlette a kérdésedet, szóval a konkrét szituációhoz(ha van) nem tudok úgy érdemlegesen hozzá szólni ahogy senki más sem.

2018. nov. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindenki érzi magát jól társaságban.
2018. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne butáskodjatok már, a „társas lénység” nem azt jelenti, hogy mindenkinek párkapcsolatban kell élnie, hanem azt, hogy az ember egy olyan állatfaj, amely csoportban tudja megteremteni az életbenmaradásához szükséges feltételeket. Most hagyjuk az őskort, ott nyilvánvaló, miért volt hatékonyabb, ha többen éltek együtt, csak a mai korra koncentrálva, gondolom, ti sem magatoknak termelitek meg a kaját rakjátok össze a számítógépeteket a sufniban, magatok által készített eszközökkel, stb.

Persze, meg lehet élni egy lakatlan szigeten is, de nem véletlen, hogy a legtöbben ebbe belebolondulnának – mert pszichésen is szükségünk van időnként a más emberekkel történő interakciókra.

Nemrég láttam egy előadást egy kutatásról, amelynek eredménye szerint az egészséges, hosszú élet legjobb bejóslója nem az, hogy valaki sportol, egészségesen táplálkozik, nem stresszel, nem dohányzik, stb., hanem az, hogy mennyire erős a szociális beágyazottsága, hogy vannak-e olyan kapcsolatai, akikre számíthat a bajban, sőt, hogy mennyit kommunikál idegenekkel. Érdekes, és elgondolkodtató.

2018. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Azért mondják, mert közhely, de sokan rosszul értelmezik. Akkor szokás ezzel dobálózni, amikor valaki valamiért nem él párkapcsolatban és láthatóan nyugodtan viszonyul ehhez a tényhez. Pedig a társas lény nem azt jelenti, hogy csak párkapcsolatban érzi jól magát.
2018. nov. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják, mert tény. Csak ahogy írják sokan sarkítják, félre értelmezik.


Szerintem mi sem mutatja jobban, hogy társas lények vagyunk, mint maga az oldal amin vagyunk. Hiszen hiába ülünk otthon egyedül, akkor is meg akarjuk osztani a gondolatainkat, vágyunk a társalgásra, visszajelzésekre, arra, hogy lássuk mások is vannak körülöttünk.

2018. nov. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!