Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok egy ilyen...

Mit gondoltok egy ilyen emberről? Mennyire elítélendő?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, van egy középiskolás diák, legyen most a neve Kati. Kati egy viszonylag szorgalmas és emellett jó képességű tanuló, aki tanulmányilag mindig a legjobbak között teljesít, ha éppen nem a legjobban. Mikor a tanára kihívja felelni egy rosszul tanuló osztálytársát, Kati remekül szórakozik a felkészületlen diák szenvedésén. Az is élvezettel tölti el, amikor egy nehéz dolgozat esetén az osztálya nagy része rossz jegyet kap, ő viszont szokás szerint jól teljesít.


Mit gondoltok egy ilyen diákról? Mennyire rossz ember?


2018. nov. 7. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kárörvendő...nyílván büszke magára, hogy milyen okos, de a többiek is tanulhatnának hogy jobbak legyenek ennyi...egyébként ellenszenvesen viselkedik vannak barátai egyáltalán?
2018. nov. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyetemen volt ilyen évfolyamtársam.

Mivel összebarátkoztam vele, kiderült, hogy rettentően frusztrált egyrészt a külseje miatt, nagyon elhízott, és más okok miatt.

Így akart dominálni mások felett és levezetni a frusztrációját.

Vicces, hogy őt is Katinak hívják.

Már nem beszélek vele évek óta, mert gusztustalanul viselkedett velem is és próbálta űzni a kis dominálós-én-okosabbműveltebbvagyokminte játékát.


Én azt gondolom az ilyen emberekről, hogy s-ggfejek.

2018. nov. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
ilyen nincs, mert az osztály nagy része már rég addig szívatta volna Katit, hogy iskolát váltott volna :DDDD
2018. nov. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egy hülyegyerekről van szó. nem attól okos valaki hogy bemagolja a sok felesleges szrt.
2018. nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Abban nincs semmi rossz, hogy örömmel tölti el, ha jól teljesít. Viszont a leírás alapján én is azt gondolom, hogy kompenzál valamit (talán szociálisan sánta szegény Kati?) ezzel a kárörömmel. „Elit gimibe” jártam, volt jó pár fennhéjázó osztálytársam, és mindegyikükről kiderült, hogy valami szorongás lapul amögött, hogy ilyenek.


Hogy rossz ember-e? Ennyitől még nem, csupán tudatlan. Nincs képben azzal, hogy aki igazán sokat tud, az pontosan látja, mennyi mindent nem tud, ezért nem beképzelt. Ahogy azzal sem, hogy nem azok az igazán nagy agyak, akik mindenből egyformán jól teljesítenek az iskolában. :)

2018. nov. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#3: És ha azt mondanám, hogy Kati pont a "népszerű" diákok között van, és senki sem mer kikezdeni vele a "dominálós" viselkedése miatt?


#4: Mint írtam, nem csak szorgalmas, de az átlagnál jobb képességű is.

2018. nov. 7. 15:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Kati Steinmann, a grófnő. Vegyünk egy [végbél]kúpot.


Sokat nem tudok leszűrni ennyiből. A káröröm annak öröm, aki éppen nem a károsult. Magamnak hazudnék, ha azt mondanám, bennem szikrájában sincs jelen. Így aztán nem ítélem el másokét.

A világ tükör, és jónak lenni valamiben egy diák számára még abból áll, hogy a többiekhez képest mennyire jó. Nem a tinikor ideje, amikor valaki rájön, hogy a saját korábbi teljesítményeihez viszonyítania magát sokkal célravezetőbb, mint másokhoz (sajnos sokan később sem jönnek rá). Ha a másik rosszabb, az azt jelenti, hogy én elég jó vagyok. Manapság még a média is rátetéz azzal a hamis sugallattal, hogy csak az lehet jó, aki a legjobb. Valószínűleg ez Kati öröme. Persze nem szép tőle, ha nyíltan mások orra alá dörgöli, csakhogy ez nem derül ki egyértelműen a szituációból. Egy osztályban a Steinmann nem rejtheti véka alá, hogy ő a Steinmann, mert annyira fapofa még ő sem lehet.

2018. nov. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!