Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Állandóan stresszelek mindenen...

Állandóan stresszelek mindenen. Hogyan szokhatnék le róla?

Figyelt kérdés

Mindenen képes vagyok stresszelni, ha pl nem úgy nézek ki 100%ban ahogy elképzeltem és úgy kell elmennem otthonról akkor azon is és azt hiszem hogy mindenki észreveszi a legapróbb hibáim és lenéz miattuk.

Úgy érzem mindig, hogy a párom biztos megcsal. Ezen is képes vagyok a nap nagyon sok órájában agyalni.

Nincs okom igazából ezt hinni, de mindig más lányokhoz hasonlítom magam, és úgy érzem szinte akárki sokkal jobban illene hozzá mint én.

Nehezen tudok beszélgetni idegenebb emberekkel.

Félek, hogy ha szóba állok velük, vagy kedves próbálok lenni akkor nem viszonozzák. Tudom ez rosszul esne ezért inkább meg sem próbálom.

Nem merek idegenekhez szólni a legalapabb helyzetekben sem amikor kellene (vagy nagyon félénk vagyok) mert félek hogy ki fognak beszélni ha megtudnak rólam valami számukra gáz dolgot.

Minden korombeli lányt többnek érzek magamnál és irigylem őket, hogy ők nem olyan görcsösek mint én.. én is szeretenék önmagam lenni mindig minden helyzetben, szeretnék önbizalmat, és szereték tudni mindenkivel kedvesen elbeszélgetni :(



Volt valaki hasonló cipőben? Van erre a pszichológuson kívül más megoldás?


19L



2018. nov. 11. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Pacsi,én is sokszor érzek hasonlót :/
2018. nov. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, van. Nem szükségszerű, de bevett megoldás a pszichológus. Egy alapos takarítás ráfér az agyadra; értem ez alatt azt, hogy rá kell világítani, mit látsz rosszul, mi az, amit már régebbről besepertél az ágy alá, mi az, amiről nem veszel tudomást, mi az, ami egészen másképp működik, mint azt gondolod. Azt sem árt tudni, hogy te mennyire vagy intuitív, és ezen intuiciók mekkora része igaz. Ki kellene vesézni mindazt, amit érzelmileg az elmúlt években nem tudtál kezelni.

Ez valószínűleg egyedül nem fog menni, és legadottabb segítség a pszichológus. De ha van alkalmas személy a környezetedben, akiben bízol... A bevett módszerek (sport, hobbi stb.) jók, de nem végleges megoldások.


Kitartást; gondolkodj pozitívan, járj nyitott szemmel és próbálj meg ne megérzésből cselekedni, hanem csak a két földön állva, pusztán logikai alapon, tényekre hivatkozva.

2018. nov. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!