Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mást is irritál, amikor...

Mást is irritál, amikor valaki így beszél la gyerekéről, hogy "a (z) x évesem. "?

Figyelt kérdés

2018. nov. 13. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Nincs gyerekem, de igen, nagyon irritál. Az x hónaposom meg valahogy még jobban.
2018. nov. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Igen, főleg ha hónaposról van szó(meg főleg ha mondjuk ilyen 22 hó stb). Olyan személytelen az egész.
2018. nov. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem, gondolom, az az infó fontos neki akkor. Ha nem, hanem mindig ezt mondja, az kicsit zavaró lehet.


Engem az irritál, amikor a viszonylag frissen született saját gyermekre azt mondják, hogy "a baba". Ez olyan személytelen nekem, ami egy húvös vélemény, ennél sokkal jobban irritál... Brrrr.

S az se tetszik, amikor apának nevezik a férjüket az anyák.

2018. nov. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Metionin ***** válasza:
73%
Az még annyira nem. De amikor már több éves a gyerek és mégis a hónapot mondják, na az rohadtul. 26 hónapos. Bmeg, az már egy két éves gyerek!
2018. nov. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mint az is mikor valaki "nejem"-ről, "férjecském"-ről beszél. Van neve is mindenkinek, miért olyan megterhelő úgy beszélni róla, hogy a nevét használja?
2018. nov. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Engem is az zavar, mikor nem azt mondják, hogy másfél éves gyerek, hanem "20 hónapos". És most bszki kezdjem el számolgatni, hogy az hány évnek felel meg kb..

Meg ami még nagyon irritál, mikor nem azt mondják, hogy "szültem", vagy "megszületett XY", mint a normális emberek hanem "lebabáztunk". Erről a lebabázás szóról mindig a rovarok jutnak eszembe, mert rájuk mondjuk, hogy lepetéznek..

2018. nov. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezen még nem filóztam el. Szerintem nem is hallom ezt gyakran. Akiknek vannak gyerekei az ismerősi körömben, nem így mondják.

De van benne valami amit fentebb írnak, hogy kicsit személytelen hatása van. Mintha valami tárgy lenne :D

Amit viszont nem szeretek, amikor valaki külföldre megy és úgy mondja “Megyek Németbe, Olaszba...” Valószínűleg a tapasztalataim voltak rosszak, vagy unszimpatikusak azok az emberek, akik így mondták, de ezen magamban mindig fennakadok! :D

2018. nov. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Egy ismerősöm úgy mondja "a kislány" nem pedig "a lányom". Fura.
2018. nov. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem is olyan érzetem van ettől, mintha tárgyiasítaná a gyereket az anya (apától ezt soha nem hallottam). Olyan, mintha egy tudom is én, pl autóról beszélne...
2018. nov. 14. 08:10
 10/13 anonim ***** válasza:

Tudod, néha (főként itt, egy gyors válasznál) nagyon macerás leírni, hogy a kisfiam, aki amúgy 8 éves lesz nemsokára és általános iskola második osztályába jár...

ehelyett, attól függően, hogy mi a téma, a kérdés, egyszerűen csak a "8évesem" vagy a "másodikosom" a gyerkőc elnevezése. Ráadásul ha mondjuk van még belőle 3, akkor még ismerősi körben is azzal tehetek különbséget, hogy a 6évesem, a 11évesem, a legkisebbem, a legnagyobbom (a kisebb középsőm, stb)

2018. nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!