Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gondolom az érzelmeket nem...

Gondolom az érzelmeket nem lehet kitörölni, de lehetséges elnyomni vagy nem "eltenni"?

Figyelt kérdés

Rosszúl érzem magam, hogy nagyon érzelmes vagyok fiú létemre.

A családomból nem ismerek ilyen embert akitől örökölhettem volna ezt az átkot.

El is mondom, hogy miért tartom átoknak.


Volt egy kapcsolatom, 1 évig tartott a lány szakított és másnapra meg már másik fiút szeret.

Irígylem ezért, hogy képes volt így eldobni 1 évet meg, hogy ilyen könnyen túltette magát, amíg én mindennap megküzdök az érzelmeimmel.

A agyamba elfogadtam, hogy kész vége, nem jön vissza de az érzésim kínoznak.


Van olyan is, hogy szomorú filmeken elkezdek picsogni és nagyon zavar.

Meg ha látok egy hajléktalan akkor elszomorít, hogy milyen nehéz sorsa van.

Sokszor a szívemre veszem mások sorsát.


Én is szeretnék olyan lenni ha elmegyek egy hajléktalan mellett akkor meg sem rezzen az arcom, vagy egy kapcsolat után nem kínoznak az érzelmeim hónapokig.

Átoknak érzem ezt, hogy a családból csak én vagyok más.

Anyám soha nem mutatta ki az érzéseit, soha nem láttam sírni vagy csalódotnak.

Apám meg folyton komoly,mosolyogni is ritkán látom.

Öcsém meg élvezi azt, hogy belerugjon a földön lévő emberekbe.


Persze ilyen nem akarok lenni, csak nyomaszt, hogy ilyen vagyok.


2018. nov. 15. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:

"Volt egy kapcsolatom, 1 évig tartott a lány szakított és másnapra meg már másik fiút szeret."


Még naiv vagy.

Már régen meg volt neki a másik fiú, csak te tudtad meg utoljára.

2018. nov. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a lány nem másnapra szeretett bele abba a srácba, hanem már azelőtt, hogy veled szakított volna. Az érzelmességgel meg nem tudsz mit kezdeni, nem olyan nagy baj az, csak tanuld meg nem kimutatni.
2018. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, az embernek fel kell vállalni, amit érez. Az érzéseinkért mi tartozunk felelőséggel. Nem érdemes ezeket elnyomni,vagy kis fiókokban rendezgetni. Azért vannak ezek, mert a részedet képezik.
2018. nov. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát az érzelmek elmúlnak ha megszűnnek a kiváltó tényezőik, pl. nem fog kínozni a szakítás ha már nem fontos neked csaj. (Ezt elérheted szándékosan is, vagy bekövetkezik "természetesen" idővel.)


Illetve lehetőleg ne ess abba csapdába hogy a múlton elmélkedve, régi helyzeteket felidézve újra fontossá válik számodra, emlékezted magad, hogy az akire emlékszel már nincs, és te sem az vagy már aki az emlékeidben, és ilyenkor mindig idézd fel a legfrissebb (negatív) emléked vele, hogy visszaállj normálisra.


A hajléktalanoknak meg csak ne gondolj bele a helyzetükbe, ne törődj velük és nem fog zavarni. (Bár ez nem tudom, hogy mennyire számít jó tulajdonságnak.)

2018. nov. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam régen, mint te. Aztán megtapasztaltam és rájöttem, hogy az emberek tisztelik és felnéznek a határozott embereket. Mivel ez egy jó érzés, ha felnéznek rád, ezért elkezdtem "élvezni" a dolgot, majd az életem részévé vált. Igaz, rossz dolgok esetén azt mondom, hogy "oké, tovább kell menni" meg se rezdülök. Viszont az a baj, hogy már a jó dolgokat sem tudom megélni. Nem tudok élvezni semmit sem. És ritka az a dolog, ami boldoggá tesz. Szóval van előnye és hátránya is.
2018. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok/voltam, de én ezt nem gondolom átoknak. Akik jobban ismernek barátok, rokonok szoktak vele csesztetni, hogy lányos vagyok, meg b..zi (amúgy nem), de ezen kívűl semmi negatív nincs benne, csak ja én is néha megsajnálom az embereket. Ha olyan filmet nézek, az egész napomat el tudja b..ni.

Szerintem ezért is lettem hívő, és itt is az emberek bele tudnak taposni a lelkembe, ha cseszegetnek miatta.

Vannak pozitív dolgok is benne azért, nekem nem nehéz kialakitani emberi kapcsolatokat, na meg jól el tudok beszélgetni csajokkal 😁

Ő társaságukban alapból is jobban érzem magam, ami nekem ugye fontos.

Amúgy én beszélgettem pszcihologussal erről, és velük a legjobb érzésekről beszélni, ő nekem arra vezette vissza, hogy apa nélkül nevelkedtem fel, hát nemtudom... Próbálj meg te is egyel beszélgetni. Szerintem a férfiaknak is jobb kibeszelni az érzéseiket, pedig nem sokan csináljuk. Ismerek olyanokat, akiknek szerintem nincs is.

Mindegy nem akartam kisregényt írni magamról, csak együtt tudok veled érezni (LoL) 25f

2018. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!