Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért gondolják hogy a...

Sokan miért gondolják hogy a gazdagok a "rosszak", a szegények meg a "jók"?

Figyelt kérdés

Mindenki előtt ott a lehetőség hogy tanuljon, piacképes szakmát szerezzen, fejlessze magát, kapcsolatokat építsen. Vagy lehet kockáztatni és vállalkozni.


Persze van aki örököl, gazdag családba születik, az egy másik téma.



2018. nov. 16. 18:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom szemellenzős buta emberek ezek és csak az irigység beszél belőlük. "akinek sok pénze van az biztos csak össze csalta lopta"

Mondom ezt úgy hogy én is egy csóringer kis emberke vagyok.

2018. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%
Nem a pénz határozza meg az ember jellemét.
2018. nov. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

"Nem a pénz határozza meg az ember jellemét."

De, sajnos meghatározza, egy nincstelen embernek kevesebb lehetősége van, így frusztráltabbá, irigyebbé, és ellenségesebbé válhat.

A gazdagabbak pedig azt képzelheti, hogy ők kakkantották a spanyol viaszt, és bármit megtehetnek a pénz és hatalom nevében átgázolhatnak az embereken.

Egyébként kiválik mindkét körből jó és rossz jellem is.

Sajnos mondjuk Borsodban, egy harmadik gyerekként születő gyermeknek, akiknek a szülei közmunkában élnek, biztos, hogy más lehetőségei vannak, más minőségű oktatást is kap, és ez eléggé deformálja a jellemet. Nincsenek egyenlő esélyek, mind tudjuk.


A kérdés pedig egy sztereotípia, és legfeljebb a mesékben van így.

2018. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Retteg a szegénytől a gazdag

s a gazdagtól fél a szegény.

Fortélyos félelem igazgat

minket s nem csalóka remény.

[link]

2018. nov. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

"Mindenki előtt ott a lehetőség hogy tanuljon, piacképes szakmát szerezzen, fejlessze magát, kapcsolatokat építsen. Vagy lehet kockáztatni és vállalkozni."


Ez nem így van. Az életbeb senki se egyenlő és az élet nem ilyen igazságos.

2018. nov. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Mert egy nevelt tévhit feszegetésével használható ellenérvek hiányában még több követőt nyersz a tévhitnek. Azért. Nem igaz, hogy a gazdagság rossz. Vannak szegény jó emberek és gazdag jó emberek de fordítva is. A sötétek sötétebbek a világosak világosabbak lesznek ha hirtelen sok pénzhez jutnak.
2018. nov. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk a gazdag emberek gyakrabban hoznak szigorú törvényeket a szegények ellen, mint fordítva.
2018. nov. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14%

A következő tévhit az lesz, hogy csak egy politikus lehet gazdag? Ne fárassz már...

Van aki konkrétan szarbol épített palotát és most multimilliárdos + világéletében semleges volt a politikai játékok gladiátor cirkuszában.

2018. nov. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Iránt*
2018. nov. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nincs egyenlő esély, de nekem nem vette ki senki a kezemből a könyvet. Ki is költöztem a telepről és nem néztem vissza. Én lettem a szar. A többségi társadalom elfogadott.
2018. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!