Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fáj másoknak, hogy a...

Miért fáj másoknak, hogy a menyasszonyom jól keres és boldogok vagyunk?

Figyelt kérdés

Mindenkitől kapom az ívet miatta, mert ő gazdag, én meg nem. És az ő tárgyait vetik a szememre! Testvérem már alig áll szóba velem, mert nekem milyen lakásom, meg milyen autóm van és nem érdemlem meg. Pedig szó sincs róla hogy az enyém, már megvolt a páromnak a lakása és az autója is mielőtt megismertem! Mégis azt mondják hogy én ilyen meg olyan luxusban élek és azt mondják inkább a szüleit támogathatná ez a hálátlan gyerek!

Én nem tehetek róla hogy gazdag a menyasszonyom és vezető beosztásban van! Nagyon egymásra találtunk lelkileg, nem nézzük az anyagiakat. Ő súlyos beteg is volt, az is végigcsináltuk együtt! Az én munkám részben becsület-munka, nem lehet vele sokat keresni, bármilyen jó is vagyok benne! Ő nagyon elismer, felnéz rám hogy a saját területemen nevem van, hogy elveim vannak, másoknak segítek és azért is dolgozok, nem a pénzért konkrétan! Ő bevallja hogy utálja a munkáját, mindig is a pénzt nézte benne. Én meg nem vagyok ilyen.

Nem téma ez nálunk, de senki nem érti meg. A családom ellenem fordult! A családom ismerősei szintén, beszólnak az utcán, ilyesmi. A vicces benne, hogy a párom autóját egyszer se vezettem, mert nincs is jogsim! Ennek ellenére a szülőhelyemenre ha hazamegyünk, valaki mindig leköpi az autóját, merthogy az az enyém! A lakásában meg együtt közösen fizetünk mindent, pl felesben vettünk már egy csomó mindent, amikor lett plusz pénzem megleptem nagyobb dolgokkal is. Nem téma! Mégis emiatt elvesztem a családomat mert ők azt látják hogy nekem most marha sok pénzem lett vagy ha megmagyarázom, akkor azzal jönnek hogy kitartva vagyok (hogyan ha közepesen jó fizetésem van amit a közösbe adok?)

Szakítsam meg a kapcsolatot a francba? Azért szeretem a családomat, de bánt hogy anyagilag néznek mindent! Miért hihetetlen hogy valakik nem azért vannak együtt? És nincs presztizs csinálva hogy nem a férfi a vezérigazgató?


2018. nov. 18. 01:07
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem foglalkoz velük
2018. nov. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
58%
Ezek alapján egy boldog párkapcsolatot éltek, és szeretitek egymást, ezt el kell fogadniuk ... Arról meg, hogy a menyasszonyodnak milyen anyagi helyzete van egyáltalán nem rájuk tartozik, irigyek arra , hogy jól éltek . Szerintem beszélj velük arról , hogy ez bánt téged és fejezzék be ezt a viselkedést .
2018. nov. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Előfordulhat még a későbbiekben, hogy Te fogsz majd jobban keresni! (Sosem lehet tudni...)
2018. nov. 18. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
A boldogság tőlünk függ, nem kellenek külső körülmények hozzá. ;)
2018. nov. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Rossz hírem van, ezzel nem tudsz mit csinálni. Természetesen ne szakítsd meg a kapcsolatot a családoddal, de korlátozd a szükséges minimumra. Ha holnap szétmennétek a menyasszonyoddal akkor is felemlegetnék állandóan.
2018. nov. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Irigység van amögött, hogy ilyeneket mondanak. Feltételezik, hogy luxusban élsz és fáj nekik, hogy "ők bezzeg nem", ezt ilyen módon vezetik le.
2018. nov. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, hogy ez neked új, de az emberek többsége irigy, csak vannak akik tudják kezelni.
2018. nov. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Ez kőkeményen irigység így van.Az alapvető probléma az,hogy a környezetedben élők primitívek,mint szakóca,nem tudják kezelni az irigységüket.És sajnos igen kevés esélyed van rá,hogy megváltoztatod őket.
2018. nov. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

Az én tesómnak is gazdag párja van és be vallom kicsit irigykedve nézem, hogy milyen szuper helyekre tudnak elmenni, miközben mi meg a rezsi kifizetésével is küszködünk. De inkább örülök, hogy a tesómnak jobban megy és mindig örülök, ha jönnek hozzánk.

Nehéz kicsit azt látni, hogy a testvéreddel egyre kevesebb közös van bennetek, egyre kevésbé hasonlít az életetek és már beszélgetni se tudtok esetleg. Amíg szerényebben éltél, addig egyenrangúnak érezték, most meg lehet azt érzik, hogy szégyenkezniük kell előtted, és ez a keserű, feszült érzés ilyen rosszul jön ki belőlük.

Ez nem mentség arra, hogy milyen csúnyán bánnak veled, de talán valahol egy icipicit meg lehet érteni őket is, bár nincs igazuk.

Nekünk már nincsenek szüleink és a testvérünk is meghalt, ezért arra biztatnálak, hogy ne szakítsd meg a kapcsolatot velük, mert később megbánnád, de te tudod, hogy el bírod - e viselni ezt a bánásmódot.

2018. nov. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!