Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok férfit miért nem érdekel...

Sok férfit miért nem érdekel a családalapítás, hogy tudnak csak a kedvteléseiknek, hobbijaiknak élni?

Figyelt kérdés
Nem félnek attól, hogy esetleg később megbánják hogy nem lett családjuk és gyerekeik?

2018. nov. 19. 16:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Én pl anyagi okok miatt nem akarok se barátnőt se gyereket.
2018. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

A nőket az emberek érdeklik inkább, a férfiakat pedig a dolgok. Ez pszihológiai tény, szerintem részben választ ad a kérdésedre.


A másik, hogy mivel a hagyományos, egyszerűen beazonosítható nemi szerepkörök háttérbe szorultak azért sokaknak nehézséget okoz a családalapítás. (bár ezzel nem azt akarom mondani, hogy régebben amúgy sokkal könnyebb volt)


Egyébként a kérdésedet természetesen "nős" verzióban is fel lehet tenni, miért nem akarnak a nők házasodni, gyereket vállalni stb.

2018. nov. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert utálom a gyerekeket!
2018. nov. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálam eleve nincs ami motiváljon a párkeresése, így egyértelműen a családalapítás se foglalkoztat. Attól nem félek, hogy később megbánom. Ha mégis, akkor úgy jártam.
2018. nov. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van aki egyszer bánni fogja és olyan is biztosan van aki soha.
2018. nov. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%

Én mindig is akartam gyereket, aztán valahogy kihalt belőlem.

6 évig volt barátnőm, eljegyeztem, és mindenáron gyereket akartunk. Csakhát kicsi, drága albérlet, rossz munkahelyek, kevés pénz miatt nemet mondtunk mindig, sőt kapcsolatunkat is kinyirta.

utána kb 1 évig egyedül voltam, és azt mondtam, hogy hogyan lehettem ilyen hülye...

Ahogy írtad megbántam. A férfi dolga lenne, hogy bátorítsa a nőt, hogy a körülmények ellenére vállaljuk be, én itt maradok, segítek bármilyen rossz a helyzet stb. Én mit csináltam, amikor azzal jött, hogy legyen gyerek? Stresszeltem őt, meg magamat, csomó negatív érvet felhoztam minden egyes esetnél.

Szakítás után úgy éreztem, hogy mindent elszúrtam, nagyon megbántam, hatalmas lehetőséget szalasztottam el, a legnagyobb vágyamat, feleséget, és a gyereket.

Mély depiből kilábalva ma már 26 évesen azt mondom, leszarom, hála a jó Istennek nem lett egyik sem, mekkora nyűg lenne még az is.

Pár év egyedül lét után reálisabban gondolkozik az ember, de sok férfi nem veszti el a fejét párkapcsolatban sem!

Ezért nem akarnak a férfiak rossz körülmények közé gyereket.

2018. nov. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 User-Agent ***** válasza:
100%
Milyen hobbinak? Az is közre játszik, hogy egyáltalán megengedhetik maguknak a családalapítást. A mai világban a gyerekcsinálás luxus vagy nyomor. Van, aki megengedheti magának, akik pedig nyomorban élnek évente szülnek egyet. A megbánásról meg csak annyit, hogy nincs olyan ember, aki ne bánt volna meg valamit az életében. A nőket általában az érzelmek motiválják, a férfiak ennél logikusabban gondolkodnak. Bár sok a kivétel...
2018. nov. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Én nő vagyok és mégsem akarok gyerekeket. Na bumm.

A hobbijaim és a kedvteléseim 0-24-ben örömöt okoznak nekem és talán éppen annyiba kerülnek mint egy gyerek, aki viszont nem tenné. Már csak azért sem, mert belehalnék, ha nem tudnám miatta azt csinálni, amit most.

Kétlem, hogy később megbánnám, a hobbijaim nem szaladnak el 18 év múlva sem, ahogy remélhetőleg a férjem sem, aki ugyanígy gondolkodik :)

2018. nov. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 User-Agent ***** válasza:
0%
#8 Már előre látom a jövődet, hogy nagyon meg fogod bánni. Pláne, hogy ilyen hobbikkal jössz nő létedre, ami önmagában is szomorú. Személy szerint én azért nem kedvelem a kis roha... Mármint gyerekeket, mert a tesóimnek vannak és nagyon nem kedvelem őket. Nevelőintézetbe küldeném mindet. :D
2018. nov. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 9-es, tán írtam, hogy milyen hobbijaim vannak, hogy te ennyire szomorkodsz rajta? :D Nem a sarokban rajzolgatok, többel is karriert futhatok be. Nem fogom sutba vágni, csak mert mások szerint nekem az lenne a jó, ha szülnék.

Már elértem azt az életkort, amikor a nők hirtelen meggondolják magukat, én nem tettem. Ha tenném is, van annyi ép eszem hogy tudjam, hosszú távon mi a jó nekem. Talán - engedelmeddel -, én jobban ismerem magam nálad :)

Másik: vannak macskáim (mentettek és a nyakamon maradtak, nem gyerekpótlékok mielőtt belelátnád), imádom őket, de csak ha olyan kedvem van. Ha nincs kedvem hozzájuk, elküldöm őket a búsba és stresszel, ha nem szállnak le rólam. Már csak azért is nem szülnék, mert tudom, hogy nekem is szar lenne, a kölöknek is.

Sajnálom, ha ennyire érthetetlen, hogy vannak nők, akiket az agyuk irányít és nem a hormonjaik :)

2018. nov. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!