Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek a haverommal,...

Mit tegyek a haverommal, akinek ittasan lophatnékja van?

Figyelt kérdés

Nemrég lenyúlt egy pulton hagyott pénztárcából 10.000 Ft-ot, amit este elivott. Később én vettem észre, ahogy kabátokat visz be a férfi WC-be, ahol - gondolom én - átkutatja őket.



Mit tegyek vele, mielőtt baj lesz?


2018. nov. 20. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmit , annyit igen hogy koptatod mint a farmert . Ő dolga , te segítséged nem kérte .
2018. nov. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak magadon tudsz változtatni, máson nem. Aki ilyenre képes, az arra is, hogy például rád kenje az egészet. Szakítsd meg a kapcsolatot az ilyen emberrel!
2018. nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet azt kéne.. Igaz, jó haver volt, de nagyon gáz ez.
2018. nov. 20. 11:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szakítsd meg vele a haverságot. Pont ittasan mutatkozik meg az emberek máz nélküli valódi énje. A gimiben kialakult baráti körömben azért bízok meg erősen, mert még piásan se csinált senki gáz dolgokat (kötekedés, csajokra durván nyomulás, rongálás, stb., a lopás még csak fel sem merülhetett volna)


Ha egyszer 50 ezer forint feletti lopásához asszisztálsz (már az is az, ha nem szólsz az áldozatnak, holott nyilvánvaló, hogy a lopás után könnyen megtehetted volna), akkor az már bűnpártolás, amiért ha elkapnak jár pár hónap felfüggesztettet 1-2 év próbaidőre, addig pedig az erkölcsi bizonyítványodban az lesz, hogy "büntetett előéletű".


Btk.

Bűnpártolás

282. § (1) Aki anélkül, hogy a bűncselekmény elkövetőjével az elkövetés előtt megegyezett volna,

a) segítséget nyújt ahhoz, hogy az elkövető a hatóság üldözése elől meneküljön,

b) a büntetőeljárás sikerét meghiúsítani törekszik, vagy

c) közreműködik a bűncselekményből származó előny biztosításában,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2018. nov. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amikor kivette a pénzt a tárcából én nem voltam vele közvetlenül, mert egy másik társasággal voltam, csak később jött ő is. Aztán akkor "dicsekedett" el ezzel a tettél, amikor már holt részeg volt a lopott pénzből való ivás után. A kabátok esetében pedig csak fél szemmel láttam amit csinál. Épp sört kértem a pultnál, mikor ő - ez is hajnal tájban volt, a kocsma zöme kába, cigifüstköd - ő pedig gondolta kihasználja ezt. Szóval én nem vagyok bűnrészes, többször felhívtam már a figyelmét rá hogy baj lesz ebből és ha valahol lebuksz, az összes többi lopást ami azon a helyen történt a nyakadba varrják és akkor tuti nagyon ráfarag.
2018. nov. 20. 13:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha meg mindig ugyanott lop, akkor meg ne csak a haverod felejtsd el, hanem azt a helyet is.
2018. nov. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Cseszd ki a baráti társaságodból.
2018. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!